bebek parabasi ya da puset ariyoruz

08/19/2010 12:44:00

ikiz arabasi olursa daha iyi. ankarada olursa cok daha iyi.

ihtiyac sahibi bir aile icin.

aileyi anlatayim:

3 aile bir arada yasiyorlar. babaanne, dede, iki ogul, iki gelin, simdi de 2 bebek. bebekler 32 haftalikken premature dunyaya geldiler. ailede tek ogul asgari ucretle calisiyor, bebeklerin babasi da sakat maasi aliyor. 2 yil oncesine kadar bebeklerin babasi calisiyor iken nefes darligi+astim, vs. sikayetleriyle sakata ayiriyorlar. ben arada ziyaret ediyorum, cok zayif ve iki adim yuruse nefes nefes kaliyor. geceleri solunum cihazina baglaniyor zaten. dedenin de kamyonu varken kamyon kaza yapiyor ve hurdaya cikiyor. o da su anda evde, cok calismak istiyor. ona is baktik bir sure zaten ama bulamadik. yokluktan gelmis insanlar degiller ve cok gururlular. yardim da istemiyorlar, utaniyorlar. gayet guzel bir duzenleri varken birden iki maastan birden olmuslar, ustune de iki bebek. guzel, tertemiz bir aile. evleri mis gibidir, hicbir zaman sikayet etmezler, hep guleryuzludurler.

bebekler ilk dogduklarinda cok fazla saglik sorunlari vardi. ozellikle bagirsak+karaciger sorunlari+kansizlik. uzun sure hastanede kaldilar. bebeklerden biri bu yuzden anneyi ememedi. yesil kartlari var ve yesil kart hasta kabul eden hastane sayisi cok az. evleri + hastane arasi 40 km idi. referakatci almadiklari zamanlar da oldu. kucucuk bebeler tek baslarina hastanede, her gun gidip gelmek gerekti, arabalari da yoktu tabii, zordu..

aile hakkinda fikir sahibi olun diye biraz ayrintiya girdim.
sevgiler.

Ynt: bebek parabasi ya da puset ariyoruz

08/19/2010 21:03:00

Ulku, bizim ikiz arabasını çok yakın bir zamanda verdim :( Musade edersen bu yazını biizm ikiz anneleri grubunda paylayaşayım. İkiz anneleri bu konuda çok halden anlar  :)

08/19/2010 21:09:00

cok iyi olur esra. satmak isterlerse satin da alabiliriz.

08/19/2010 21:28:00

Sana veya aileye ulaşabilecekleri bir mail-adres-telefon iletebilir misin?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bagis - yardim ilanlari

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...