sebze öğünüyle başımız dertte, yardım

<12>
07/30/2010 18:46:00

herkese merhaba,
ağustos'un 6sında kızım 7 aylık olacak.
3 haftadır ek gıda veriyoruz.
sebze püresini sevmedi
3 kaşık ancak yedirebiliyorum.
sevdirebilmek için ne yapabilirim
önerileriniz nedir?
teşekkür ederim

Ynt: sebze öğünüyle başımız dertte, yardım

07/31/2010 10:52:00

Sebze püresini sade mi veriyorsunuz? Püreyi alıştığı mama karışımı varsa azar azar ekleyin bence, giderek miktarını arttırırsınız. Bu aylarda çocuklar bir alışma devresinde zaten, damak zevkleri gelişecek daha. Hangi sebzelerin püresini yapıyorsunuz?

08/01/2010 22:46:00

sade veriyorum çünkü hiç mama yemedi.
bazen yoğurtla karıştırıp veriyorum. yoğurdu seviyor çünkü.
havuç ve patates hep oluyor yanına mevsim sebzeleri ekliyorum.
Ne bulduysam denedim. Bazen 2-3 çeşidi birden eklediğim oldu.
bir de irmik ekliyorum.
ama hepsi nafile oluyor.
meyve de seviyor bir onu denemedim.
yani meyveye de sebze karıştırmayı deneyecek kadar çaresiz bir durumdayım artık.

08/05/2010 08:21:00

ben sebze püresine pirinç ve bulgurda ekliyodum tadı gayet güzel oluyodu.yedirmekte hiç de zorlanmamıştım bi dene istersen

08/05/2010 09:08:00

mumkunse azıcık yag ve nane de koyun, ozellikle nane guzel bir tat veriyor.

08/05/2010 14:59:00

Doktorunuz ne önerdi bilemem ama kıyma koymaya başlayabilirsiniz.. Tadı ve suyu tat katar..

08/05/2010 15:01:00

kiymayi ne kadar kavurup koyuyorsunuz penelope?

08/05/2010 15:04:00

1 yaşına kadar kavurmak yok...Sebzeleri pişirirken kıymayı da ( 3 kere çekilmiş yağsız dana kıyma olmalı) ekliyorsunuz..Kavrulmadan suyunu bırakarak pişiyor..

08/05/2010 18:15:00

Benim  kızım da çok hoşlanmamıştı sebzeden,karıştırarak değil ama eğer yoğurdu seviyorsa bir kaşık yoğurt bir kaşık sebze şeklinde vermeyi deneyebilirsiniz,birde anne sütü sağıp 30 cc kadar eklemeyi deneyin demişti doktorumuz,kokuyu alınca tepkisi değişebilir

Bu arada biz de bu ay kıyma eklemeye başladık,ben kavuruyordum kıymayı,iyi oldu öğrendiğim

08/26/2010 11:02:00

bende sebzeyi   yediremiyorum oğluma beğenmiyor sanırım,tuzsuzda olduğu için hoşlarına gitmiyor.her çeşidi denedim ama bizim yediklerimizden tattırınca yiyor.malesef damak tadları var...

11/05/2010 06:38:00

ben sebzeleri hep buharda pisirerek verdim. kucuk kucuk dogradim. eline verebilmek icin de birkac tanesini uzun ve buyuk biraktim. her cocuk oyle mi bilmem ama sonucta kendileri agizlarina almayi seviyorlar. belki o sekilde hosuna gider.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...