sebze öğünüyle başımız dertte, yardım

<12>

Ynt: sebze öğünüyle başımız dertte, yardım

11/05/2010 08:35:00

Benim oğlumunda en sevdiği öğün sebzeydi. Ben dönüşümlü olarak pirinç, bulgur, mercimek, yulaf, irmik ekliyordum. Birde hepsine sızma zeytinyağı. En çokda pancarlı püreyi seviyordu. Ama benimkide yoğurt ve meyveyi sevmemişti. Üzülmeyin zamanla alışıyorlar

11/11/2010 11:07:00

Bence teker teker vererek başlayabilirsin. Her sebzenin tadını öğrenmiş olur; kıyma yada etsuyu ekleyerek verebilirsin. Biz ete başlamadan önce haşladığımız kemikli etten buz kalıplarında dondurup, küçük bulyonlar yapmıştık.

11/11/2010 11:43:00

benim oğlum 4 ay deliler gibi içti.sonra 1 günde vazgeçti ne oldu anlayamadım.baya bi uğraştım,diğer öğünlerde problem yaratmadı ama sebze çorbasını gördüğü an bağırmaya başlıyodu.bi süre unutsun dedim vermedim tekrar yaptım pek faydası dokunmadı.öğlenleri tavuk veya et suyuna çorbalar pişirip yediği kadar veriyorum.sebze olmayınca sinirlenmedi.evet sebze yiyemiyor benim de başlarda canım sıkılıyordu,fakat yakın bir arkadaşımın verdiği "çocuğum yemek yemiyor" adlı kitabı okuduktan sonra sıkılmaktan vazgeçtim.ne istiyosa onu yesin o da huzurlu olsun ben de.deneyebilceiniz herşeyi deneyin tabiki ama asla zorlamayın,canı sağolsun...

11/11/2010 11:51:00

Çocuğum yemek yemiyor kitabı benimde içimi rahatlatmıştı. Hatta kitapla ilgili bir yazı yazmıştım bloğa. Göz atmak istersen http://yagizlahayat.wordpress.com/2010/09/07/cocugum-yemek-yemiyor/

11/27/2010 17:21:00

siz sebze yemiyor diyorsunuz benim kız hiç bişey yemiyor ne yapcagımı şaşırmış durumdayım

11/29/2010 06:30:00

"Çocuğum Yemek Yemiyor" kitabını ben de öneririm kesinlikle...Ben kitaptan sonra daha rahatladım ve yemek yemesi konusunda zorlamıyorum onu sanıyorum bu da oğlumda olumlu bir tepki yarattı..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...