Ağlama ve Öfke Nöbetlerinde Ne Yapalım?

08/28/2012 13:00:00

Ağlama ve Öfke Nöbetlerinde Ne Yapalım?

Bizden söylemesi... “Bilinçli Bebek” kitabının yazarı Aletha Solter, ilk kez İstanbul'da... Bu değerli önerileri edinme ve anne-bebek ilişkisinde fark yaratan, dünyaca ünlü bu önemli uzmanı dinleme fırsatını kaçırmayın…

Ağlama ve öfke nöbetlerinin nedenlerini anlamak ve bu nöbetler karşısında en sağlıklı, en yapıcı tepkileri verebilmek için en çok ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bu konuşma içinde edineceksiniz.

Çocuklarda Ağlama

Çünkü... Dr. Aletha Solter, Aware Parenting Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisi... Çocuğun hayatındaki stres kaynaklarını, çocuklarda stres-rahatlama mekanızmasının en önemli püf noktalarını en iyi anlatabilecek olan kişi...

Hem ebeveynlerin, hem de profesyonellerin (Terapistler, Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Okul Öncesi Çalışanları,Öğretmenler, Bakıcılar) katılabileceği bu workshop 2-8 yaş aralığındaki çocuklara odaklanacak...

Eğitim Bilgileri:
Tarih - 17 Eylül 2012, Pazartesi günü, 18:30-20:30 arası
Yer - İstanbul Moda Akademisi
Ücret - 80 TL + KDV

Eğitim süresince İngilizce – Türkçe çeviri yapılacaktır.

Öfkeye Dikkat

Bilinçli Bebek - Aletha Solter

Aletha Solter Kimdir?
Dünyanın pek çok yerinde anne-babalara bilinçli ebeveynlik workshopları veren, önemli bir gelişim psikologudur. Uzmanlığını insan biyolojisi üzerine İsviçre Cenova Üniversitesinde yapmış olan Dr. Aletha Solter, burada Dr. Jean Piaget ile çalıştıktan sonra, California Santa Barbara’da psikoloji doktorası yapmıştır. Uluslararası arenada bağlanma, travma ve cezalandırıcı olmayan disiplin üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir uzmandır. Aware Baby adlı kitabı Türkçeye Bilinçli Bebek olarak çevrilmiştir. Birçok ülkede yayımlanan diğer kitapları: Helping Young Children Flourish, Tears and Tantrums ve Raising Drug-Free Kids şeklindedir.

->Sınırlı sayıda katılımcı yer alabileceğinden, lütfen kayıt yaptırmak için geç kalmayın.

Psikoloji İstanbul Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezi
0212 233 28 38 - 0212 233 28 89 - 0539 971 25 04
bilgi@psikolojistanbul.com - egitim@psikolojistanbul.com
www.psikolojistanbul.com<-

Not: Nurturia üyeleri ve kitubi.com aracılığıyla Psikoloji İstanbul ile bağlantıya geçecek katılımcılar için katılım fiyatında %25 indirim yapılacaktır.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...