Annelik ve Anne olmakla ilgili Önemli bir yazı okudum

02/12/2013 09:42:00

Bu konu üzerine okumuş bir bayan doktorumuz diyor ki;

''Çalışan Anne olmak ve Anneliği doğru bir biçimde çocuğa zunmak zordur ama ilk adımlarımız:

Endişe etmeyin. Bunaldığınızı yada işin içinden çıkamayacağınızı hissettiğinizde nefes terapileri yapın.

Mükemmel Anne (yada : Kadın-Eş-Arkadaş) bilincinden uzak durun.

Denemelerinizin sonucunu alamadığınızı düşündüğünüzde, kendinizi daha fazla yormayın.

Çocuk, Eş, İş dengesini çok fazla kurcalayıp da birbirine karıştırmayın. Başaramadığınız durumlarda çok endişenmeyın , korkmeyın ve hemen başarmak için daha fazla çaba harcayıp kendinizi yıpratmayın.

Kendinize zaman ayırmaya çalışın.

Eşinizle (eskisi gibi olmasa da) vakit geçirin .

Sosyal alanlarınızdan KESİNLİKLE uzaklaşmayın. (zaman zaman ara verebilirsiniz tabiki)

Çocuğunuzun MÜKEMMEL Annasi olmak yerine; onu anlayan, anlayışılı bir Anne olmaya Çalışın.

Çocuğunuzun Üzerinde tek yetkiniz Anne olmaktır. Onun Annesi olmak yerine SADECE ARKADAŞI OLAMKTAN KAÇININ ki; yeri geldiğinde Anne Mercisinde sizin olduğunuzu, sizin onu ödüllendirip kızabileceğini, ona  uygun bir davranışla hissettirin.

Davranışlarınızda (her ne olursa olsun) aciz, korkmuş, tedirginlik içerisinde olduğunuzu hissettirmeyin. Ancak gerektiğinde yumuşak (sizi kullanabilr dikkat edin), gerektiğinde birazcık sert (kesinlikle şiddet değil, sadece sesin biraz yüksek ve tok çıkmasından bahsediyorum) davranın.''

diyor . Uygulaması zor ama. Bir adım atarsak devamı yavaş yavaş geliyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...