karıncalarla doğal mücadele

03/15/2012 07:45:00

merhaba,

son 2 haftadır karıncalarla başım dertte. mutfakta, odalarda her yerdeler. baharın gelmesiyle birlikte azıtıyorlar. nette bulduğum en mantıklı çözüm borik asit-şeker karışımı kullanmak, henüz denemedim, denediğimde yazarım. başka fikri, tecrübesi olan??

Ynt: karıncalarla doğal mücadele

03/16/2012 16:02:00

tv de erkan şamcı söylemişti geldikleri yerlere sarımsak sürünce kokusundan rahatsız oluyorlarmış bende denemedim yakında benimkilerde gelir ozaman denerim :)

03/16/2012 16:12:00

arkadaşlar her türlü zehiri ve doğal yolu denemiş biri olarak 4 yıl boyunca karıncalarla savaştım ve en sonunda çareyi raid in hamam böcekleri için olan spreyinde buldum benimkilerin yuvası yada geldiği yer belli değildi her gördüğüm yere ve balkonların dış çizgisine sıktım artık yoklarr :))) inşallah bidahada olmazlar  herşeyin içinden çıkıyorlardı kafayı sıyırmak üzereydim :( herkese şimdiden geçmiş olsun..

03/16/2012 19:07:00

geliş yerlerine limon suyu sıkabilir bırakabilirsin. tebeşirle çizgi çizebilirsin kireç yani bunlar onlara zarar vermeden onları uzaklaştırabileceğin yöntemler. onlar da sonuçta bir can taşıyor öldürmemek lazım bence.

03/16/2012 19:21:00

Bildiğimiz talk pudrası işe yarıyor. Geçtikleri yollara dökersen muhtemelen başka bir yere giderler. Denenmiştir, işe yarıypr.

03/19/2012 07:24:00

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

açıkçası kendimize ve sürekli yerlerde sürünerek araba yarıştıran oğluma zarar vermeyecek bir çözüm peşindeyim. bir de yuvalarını nasıl keşfedeceğim? tek tükler ama her odadan çıkıyorlar. belli bir rota yok gibi.

03/19/2012 11:59:00

annem geçtikleri yerelere adaçayı yaprağı koyuyor.ama taze olmalı.işede yarıyor demişti.dene istersen

03/27/2012 20:05:00

ben boraks serptim sanırım etkili oldu. 

03/27/2012 20:30:00

boraksın yutulması ciddi tehlikeli diye biliyorum. Hani bebenizin ilgisini çekerse yerde serpilmiş halde falan...Aman dikkat...

03/27/2012 21:48:00

evet haklısınız. camasır makinesinin arkasına serpmistim görünmeyen bir yere ama yine de dikkat etmekte fayda var tesekkürler. en mantıklı yol geldiği yeri tespit edip oralara serpmek bu durumda.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...