Hindiba Pansiyon

08/23/2010 21:27:00

Bir yerlere daha yazdım ama, burada da bulunsun.

Burayı sevdik biz, normalde çocuklu aile çok olurmuş ama biz boş zamanında gittik. Eminim çocuklar olsa çok daha fazla eğlenirdi Ilgaz da.

http://www.hindibapansiyon.com.tr/

Sanki yazdan kaçıp yaylaya çıkmak gibiydi. Çevre yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve yıldızlara bakmak için uygun. Yedigöller çok ünlü olmakla birlikte bence çocuklarla gidilesi bir yer değil, yolundan geçmeden helikopterle varacak olsanız belki değer. Ama yakın çevrede göldür, dağdır, gezecek, piknik yapacak mekan bol.

Odalar güzel, düz ayak, tek katlı binacıklar. İçlerinde ufak ama güzel banyoları var. Musluktan su içiliyor, dişini fırçalayınca avucundan biraz su içmek ne lüks :)

Bana göre en önemli avantajlarından biri çocuğu uyutunca kapısının önünde oturulacak yerin güzel bir yer olması. Akşamları yeni sardırdığımız Magic the Gathering'e (kartlarla strateji oyunu) verdik kendimizi. Walkie talkie'ler de daha ileriye doğru oturulacaksa rahatlıkla çeker diye düşünüyorum.

Ortak binada perde ve projeksiyon cihazı olan bir salonu var. Pansiyona ait dağ bisikletleri var, ödünç alıp gezebiliyorsunuz. Hamak var, isteyene çadır var, çardak var.

Aksiyon isteniyorsa grup halinde gitmek lazım, yoksa sıkılabilinir. Tabudur, tavladır öyle oyunlar var. En yakın bakkal vs. ancak araçla gitmek mümkün, ona göre hazırlıklı gitmek lazım. Kutu süt bulunmuyordu, açık süt sevenlere ideal, değilse götürmek lazım. Sabah-akşam menülerden biz memnun kaldık, etleri sebzeleri çok güzel pişiriyorlardı. Öğlen için çevrede çok seçenek yok, eğer gezmeyip çardakta aylaklık edecekseniz pansiyonun menüsünden bir şeyler yenebilir. Porsiyonlar bol kepçe lokantası.

Sivri yoktu ama bol bol kara sinek, arı, kedi, köpek, kurbağa, çekirge vardı. Odalara elektronik kutular takıyorlar hayvanatlar odaya girmiyor. Biz ön tarafa bakan oda seçtiğimiz için hazır tek kişilik yatak yoktu, yere sünger yatak attırdık. Ilgaz her sabah uyanınca perdeyi kaldırıp yerden köpekleri seyrediyordu güvenli bir şekilde, yarım saat avantadan uyuyorduk biz de :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocukla gidilesi ve kalınası mekanlar ve oteller

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...