Sülalenizi doyuracak kurabiyeler yaparım

05/07/2010 21:20:00

Fırından yeni çıktı sıcağı sıcağına...
Mira akşam akşam - adam kurabiye yiyelim anne - diye tutturdu. Onu uyuttuktan sonra benim de hamaratlık damarım tuttu. Biraz fazla yapayım yarın ODTÜ'ye anne bebek buluşmasına da götüreyim dedim.
Her zaman ki ölçü gözüme az geldiği için de tarifimi biraz fazlalaştırarak uygulamaya başladım. Bu noktaya kadar herşey normalken olay üzerine sürmeyi planladığım yumurtayı içine kırınca koptu. Onu toparlamak için ekstra un... şekeri az oldu ekstra bal... yine cıvıklaştı biraz daha un... biraz daha yağ derken... sonunda 3,5 bardak un planlarken toplam 10 bardak un kullanarak kıvamı yerinde bir kazan hamur çıkartmayı başardım.
Şu anda 4 tepsi 48 adet pişmiş şişko adam - bitsin diye biraz kalın açmışım - mutfakta bana bakıyor.

Ynt: Sülalenizi doyuracak kurabiyeler yaparım

05/07/2010 21:24:00

:)))))) Yarın odtü buluşması,ertesi gün bilkent buluşması,ertesi gün beytepe buluşması yaparsanız,tükeneceği kanısındayım banushka:))

05/07/2010 22:09:00

bu, anne marifleri başlığı altında da yazılabilirmiş değil mi:=)

05/07/2010 22:22:00

ekspres  kargo ile bizede göndereblirsin ...   offf ne güzel olmuştur afiyetle yesin çocuklar:)

05/07/2010 22:39:00

gülsüm, bu benim de aklıma geldi ama diyememiştim:P

05/07/2010 22:39:00

gülsüm, bu benim de aklıma geldi ama diyememiştim:P

05/08/2010 12:00:00

biz yedik çok lezzetliydi :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...