Diren Hastaneden çıktı :))

06/06/2011 10:52:00

Merhaba Arkadaşlar,

Diren Cumartesi günü hastaneden çıkıp evine gitti , bundan sonra da aileyi çok zorlu bir süreç bekliyor en az 3 ameliyat olacak ama onlar için biraz daha büyümesi bekleniyor.

Evde mamayla besleniyor ve ben kullanmadığım için net bilmiyorum ama duyduğuma göre bu mamalar baya pahalı, mama yardımı yapmak isteyen olur mu?

Prematüre doğum yapmış anneler bilir hangi marka kullanılır ne almak lazım.

İsteyen bana kargoyla mama gönderebilir bende babasına veririm, ne dersiniz?

Ynt: Diren Hastaneden çıktı :))

06/06/2011 11:03:00

Ben babaya sormadım ne marka veriyorsunuz diye zaten bir marka tercihi yapacak durumlarıda yok ama o kadar aylık bebeğe hangi mama veriliyor onu bilmiyorum ben bilen bir anne bize yardımcı olsa?

Eğer normal zamanında doğsaydı bu hafta doğacaktı Diren, ama şu anda 4,5 aylık o kadarlık bebeğe ne veriliyor bilen yokmu?

06/06/2011 11:16:00

Merhaba,
Ben de erken dogum yapan bir ikiz annesiyim.
Aslında durum söyle, eğer bebek premature ve annesinin sutu varsa anne sütüne eklenen bir mama var: Euprotein. Yaklaşık 180 TL civarında ve kutusu cok buyuk değil.

Annenin sutu yetersiz ve cocuk mama alacak ise o zaman Prematil verilir. Bunu nda fiyatı normal mamaya oranla daha pahalıdır. 650 gr doğan bir bebek bir ogunde ortalama 10 cc civarında besleniyordur tahminim. Bu yuzden mamalar kısa surede bitmez gibime geliyor.

Benim bebeklerim doğalı 2,5 sene oldugundan kalan tüm mamalarımı baaşka bir ikiz annesine vermiştim. Ve su anda ben de oğlumla başka sebepten hastanede yattığımdan mama alamam. Ama ortak bir havuz varsa zevkle ben de yardımcı olmak isterim. Bir elin nesi var ki?....
Allah yardımcıları olsun.
Sevgiler,

06/06/2011 11:16:00

mesaj iki defa gitmiş, buradkini sildim ....

06/06/2011 11:21:00

06/06/2011 11:25:00

Muhtemelen Prematil kullanıyordur, 3 kiloya kadar Prematil onerir premature doktorları. hatta onermeselr de lutfen babaya soyle,  doktorlara Prematil onerir misin diye sorsun. benim oğlum doruk da eve geldiğinde 1400 gr.dı. Ve prematili uzun sure (3 kiloya kadar) kullandık....
Lazım olan bişi varsa premature kıyafet falan lutfen bilgi ver...

06/06/2011 11:25:00

Zeynep o mama anne sutune katılıyor, oysa annenin sutu bitmiş. Bu yuzden Prematili doktora sormasını bekleyecekler herhalde...

06/06/2011 11:39:00

Babaya sordum ama ismini hatırlayamıyor yabancı bir ismi var kağıda yazıp eczaneden aldım diyor evi arayıp öğrenecek ismini ve ne kadar süre kullanacaklar onu bende bilmiyorum.

06/06/2011 11:40:00

Sarpın annesi bir miktar prematüre kıyafeti bir anne gönderdi onları verdim babaya kendileri de almış birşeyler idare ediyorlar sanırım ilk defa evine gitti yeni kullanacaklar sanırım kıyafetleri.

Bu arada aklıma geldi prematüre bebek bezleri normalden daha pahalı mı bilen varmı?

06/06/2011 11:42:00

Hmm, kilo başına 100 cc beslenir cocouklar. Bu durumda 1500 gr civarında ise gunde 1500cc alıyordur. Gunde 8 öğün beslense 180 cc tek ogundur. 180cc lik suya içine 6 kaşık mama koyulur. Bu durumda bir paket mama 2 günde biter, gibime geliyor :)

06/06/2011 11:43:00

Evettttt, çok daha pahalı. Biz molfix kullandık ama şimdi Primanın da var. Molfixi tavisye ederimmmmm

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
5 aylık 630 gr.doğan, yaşamaya çalışan DİREN bebeğe yardım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...