Diren Hastaneden çıktı :))

Ynt: Diren Hastaneden çıktı :))

06/06/2011 11:51:00

1 paket 2 gündemi bitiyor, paketi kaç para peki bunların???

oy oy oy yandı bu insanlar yaa maaşı zaten ne kadarki nasıl besleyecekler bu çocuğu :(

Ya birde bebeğin annesi depresyona girmiş babada anneyi köyüne göndermiş ve geri getirmiyor, bebeğe babannesi bakıyor şu anda o da yaşlı kadın allah verede çocuğa süt falan vermese ya gerçi hastanede eğitime gitti babaanne anlatmışlardır orada ama cahil kadın neticede mama çok pahalı diye düşünüp başka birşeyler verebilir bence :(

06/06/2011 11:54:00

selam Nihalcim, mama ve bez yardımı yapmak istiyorum. markası ve bez ölçüsü lütfen.

06/06/2011 11:55:00

Sevilay teşekkürler mama konusu açıklığa kavuşmadı henüz burdaki anneler bilgi verdi sağolsun ama kesin markayı öğreneceğim babadan onu yazacağım onu alırız.

Bezide çay molasında soracağım bakalım ne kullanıyorlar şu anda.

06/06/2011 11:55:00

1 paket mama 2 gün yeter, daha da buyudu mu daha az surede biter. Hastanelerde diyetisyenlerin hesaplarını kontrol etmekten aklıma yer etmiş otomatik hesaplama yapıyor beynim herhal....
bez meselesi de zor aslında. Prematurelerin tenleri gerçekten normal doğanlara gore daha hassas. Örneğin idrarları anne sütü almamaktan daha asitli ve bu da toto pişiği yapar, aman dikkat. Bir paket bez içinde kaç tane vardı hatırlamıyorum ama 2 gün ancak yeter o bebişe.... Tabi bunlar tamıyla bakan kişinin inisyatifinde Nihalin dediği gibi. babaanne ne yapar bilinmez....

06/06/2011 11:57:00

Evet maalesef bu bir gerçek ama anneler depresyona giremesler... :((((

06/06/2011 12:01:00

ya zeynep sorma babayla sürekli konuşuyoruz ama anlatamıyoruz annenin gelmesi lazım bu çocuğa siz bakamazsınız diyoruz ama sanırım bu yaşadıkları süreç her ikisinide kötü etkilemiş ki iş boşanmaya varacak falan diyor saçmalama bebek ortada kalır o zaman diyoruz yok biz bakarız diyor. Annesi gitmiş 2 ay oluyor daha 1 kere arayıp bebeğini sormamış öyle anne olmaz falan diyor , tabii biz arada yaşanan şeyleri bilemediğimiz için fazla birşey de diyemiyoruz :(

Bence anne kayınvalide ve  7 kişiyle aynı evde oturmaktan bunalmış bile olabilir ama maalesef ayrı evede çıkamıyorlar. İstanbul'un varoşlarında ne kadar çok böyle aile vardır kimbilir biz yalnızca kendi küçük dünyamızı görüyoruz ve nelerden şikayet ediyoruz böyle şeyleri görünce utanıyorum dert ettiğim şeylerden...

06/06/2011 12:33:00

nihal bende bez gondermek ıstıyorum adres v.s gıbı bılegılerı gondere bılırmısın hangı marka ?

06/06/2011 13:00:00

Arkadaşlar yardım etmek isteyenlere ben mesajla şirket adresimizi göndereceğim buraya gönderirseniz ben babaya ileteceğim.

Bez 1 paket molfix almışlar en küçüğünden dedi o prematüre için mi babada bilmiyor en küçük ne varsa onu aldım dedi.

06/06/2011 13:20:00

İnanmıyorun anne bırakıp gittimi şoktayım.Nihalcim o bez olmaz bence kargo parası ile uğraşmaktansa herkes bir bez bir mama parası gönderse sende babayla gdip alsan olmamı.Yazık günah el kadar bebeği bırakıp gidilmez ne olursa olsun

06/06/2011 13:21:00

Biz sarp'a da doruk'a da 2,5 kilo olana kadar Molfix premature kullandık. Ne zaman 3 kilo oldular o zaman Ultra prima. O da kocaman geliyodu ya neyse....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
5 aylık 630 gr.doğan, yaşamaya çalışan DİREN bebeğe yardım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...