istanbul kreş tecrübeleri

08/26/2010 13:37:00

istanbulda çocuğu kreşe gidenler, kreşe göndermeyi düşünüp kreş kreş dolaşıp gözlem yapanlar, tecrübelerinizi, fiyatları, bina-bahçe-aktivite durumlarını paylaşırsanız hepimiz için çok faydalı bir bilgi toplamı oluşturabiliriz.

(ankaralı anneler yapar da biz yapamaz mıyız :P)

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

09/06/2010 13:06:00

Bize yakın (Merterde) Gürdal Yuva vardı. Arkadaşım araştırıyordu iki yıl evvel, yerde hamam böceklerini görmüş, fiyata bu da dahil mi diye sormuş eşi. O zamanlar 5 tam gün 600 lira civarıydı.  Ankaralı annelerin kreşlerini okuyorum da ağzımın suları akıyor.

09/06/2010 13:37:00

Yüksel şu an da 1 senden beri peşinde koşturduğum en büyük sorunumu buldun.
Kızım geçen sene Pendik'te Azra'ya oyun grubuna gitti. Azra'nın Erenköy ve Ataşehir şubeleride var. Eğitime önem veriyorlar. Ancak benim çok içime sinmedi. Ben eğitimden önce anaç öğretmen istiyorum ve iletişim kurabileceğim insanlar arıyorum. Bu olmadı. Bu yıl oraya göndermeme kararı aldık. Ve kendierine de bu sorunları ve neden gelmeyeceğimizi anlattım. Anlarlarsa kendi bilecekleri iş.
Daha sonra Pendik'te küçük yuvlara baktık. Bizim için öncelik yakın olması (yaşı küçük olması dolayısı ile) ve dediğim gibi anaç öğretmenler, temiz ve ileşimi güçlü bir yuva aradık.
Pendik'te olduğu için işine pek yaramaz ama adlarınıda verebilirim. Lazım olursa. Sık öretmen değiştirenler, söyledikleri tutarlı olmayanlar, sabah kahvaltısında Nutellalı ekmek ve süt verenler, yeterlibilgiye sahip olmayan yöneticiler. olmadı yaniii
Fiyatları ise genel olarak yarım gün 450-500 tam gün 700-750tl.
Marmara kollejinin butik okulu ile görüştük bayağı da bir sohbet ettik. Tam gün programları var sadece (biz yarım gün düşünüyoruz) En mantıklı orası gibi duruyor şu anda. tam gün fiyatı yıllık (eylül-haziran) 8500TL yemek dahil. Fiyatları merkezde yani Kayışdağı'ndaki kampüste değişebilir dedi. Peşin indirimi falan gibi dedi. Biz burada para işlerine karışmıyoruz dedi.

Eyüpoğlu ve Bilfen'in fiyatlarına baktım. 12.500tl gibiler. Uzak diye görüşmedim. Koç vakfı koleji sıraya girmek gerekiyor. Yaklaşık 25.000tl'ler de. İstek vakfının okulları var. Ama öğrencilere üniforma gibi tektip eşortman zorunluğu koymuşlar. Biz şimdiden böyle bir zorunluluğu mantıklı bulmadık.
Dragos'ta YA-PA'nın anaokulu var. İstanbul'da ki ilk anaokullarıymış. 2009'da eğitime başlamışlar. Ben çok beğenmedim. Bina bana çok kötü geldi. En ilginç olan yanı da mutfaka bakacakken "biz orada sadece yemek yapıyoruz herkes kendi sınıfında yemek yiyor" dedi. Sınıfta yemek yemek ilk kez duyduğum bir şey ki bence doğru değil. Bir de mutfağı gezdirme gereği duymadı bile bende okulu çok beğenmediğim için ısrar etmedim.

Arkadaşım Bostancı'da yada Erenköy'de "Kırmızı balık" adlı birokuldan bahsetti. Kendisi orada müzik eğitimi veriyormuş. İyi bir okul dedi. Ama ben görmedim.

Doğa koleji bir kaç kez aradı. Ama bende F.G ile bağlantılı diye bildiğim için bilgi yada fiyat alma gereği duymadım.

Dünde Gymbree Ataşehir şubesinden aradılar 2,5 - 5 yaş arası için yeni bir programları varmış. Ebeveynsiz yarım günlük program. İçinde normalde ayrı ayrı alınan ama şimdiki programla birleştirdikleri. Play- art - sport (yoga,jimlastik) ve ingilizce içeren bir program oluşturmuşlar.Haftada 3 gün yada 5 gün olarak seçebiliyormuşsun. Ama fiyat vermediler bugün gidecektim ama olmadı. Yarın gidebilirsem tekrar bilgilendiririm.

Bizim şu andaki seçeneğimiz Marmara gibi görünüyor ama Gymboree mantıklı şeyler söylerse belki orasıda olabilir.

Yada buradan uygun bir şeyler bulabilirsem çoook güzel olur.
Aklıma gelenler bunlar.

09/06/2010 13:43:00

Bizim aradığımız genel özellikler.
- Bina temiz ve ferah bir bahçe mümkünse sahte değil gerçek çimenler.
- Öğretmenlerin sıcaklığı ve çocuklara karşı anaç olmaları.
- sınıflar da 2 öğretmen olmalı.
- sınıf kontenjanı ne kadar düşükse o kadar rahat ilgilenebilirler.
- İletişimi kuvvetli olmalı (öğretmenine ders saatleriharicinde ulaşabilmeliyim)
- veli ve okul birbirini tamamlıyor olmalı.
- Giriş çıkış yada yatma kalkma kuralları haricinde yada sosyal kurallar haricinde çok kuralcı olmayan.
- Çocukları kalıplara sokmaya çalışmayan

Ben yazdıkça yazabilirim. Biraz çok şey bekliyorum sanırım.

09/06/2010 14:09:00

abimin kızı Küçükyalı'da Milenyum kreşe gitmişti...gayet memnunlardı, fiyatı da makuldu diye hatırlıyorum. şimdi Marmara vakfının ilkokuluna gidiyor. belki de buraya da bakabilirsiniz.

http://www.milenyumcocuk.net/home.asp

09/06/2010 14:16:00

Marmara vakfı ile Marmara kolleji aynı mı? Değil galiba

09/06/2010 14:18:00

http://www.imev.org/

marmara üniversitesinin ilkokulu minecim...

09/06/2010 14:18:00

bir de ataşehirde Denizatı diye bi yer var ama, anaokulu ve ilkokul var, kreşi yok sanırım.

09/06/2010 14:52:00

Gönderdiğin linke baktım. Marmara üniversitesinin değil Maltepe üniversitesinin. Marmara ilköğretim okulu var. Karışıklık olmasın.
http://www.imev.org/ama%C3%A7-ve-hizmet-konular%C4%B1 Anladığım kadarı ile MArmara üniversitesi ile alakaları yok.

Bu arada sen nerelerde arıyorsun okulu?

09/06/2010 14:55:00

evet Maltepe üniversitesi..yazdıktan sonra farkettim ama işyerinden güncelleme yapıp düzeltemedim..

mecidiyeköy-şişli-gayrettepe olması lazım..ben de 2,5 yaş gibi kreşe vereceğim. bakıcı artık çok yetersiz kalıyor, doğru düzgün oyun felan da oynamıyor çocukla. bahar gelsin diye bekliyorum, kış vakti sokağa salmiyim diye.

09/06/2010 21:03:00

Tamam aklımda olsun bir iki arkadaşa sorayım

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...