istanbul kreş tecrübeleri

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

04/11/2013 10:56:00

kreş anaokulu araştırma zamanımız geldi bizimde. bu zamana kadar anneciğim saolsun baktı tunike. yaklaşık 1.5 yıldır 4 nurti annesiyle oluşturduğumuz oyun grubumuz haftada bir gün evimizde buluşmak suretiyle biraraya geldik.  1 aydır muzipoda oyun grubuna haftada 2 gün 1 er saat gidiyoruz.

şimdi yazın yaz okulu eylülde de tam gün ana okulu düşünüyorum. bostancıda oturuyoruz. maalesef sabah erken bırakma durumum var. o yüzden yakın olması önemli bizim için. anadolu yakasında anaokulu tavsiyelerinizi ve anaokulu bakarken nelere dikkkat etmek gerektiğini paylşaşırsanız sevinirim.

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

04/17/2013 07:46:00

Merhaba,

Ailem eğitim mensuplarından oluşuyor. Annem emekli Türkçe öğretmeni ve kız kardeşim de okul öncesi öğretmeni. Bu nedenle ailemizin küçük prensesi kızım için anaokulu arayışına girdiğimizde biz şu noktalara dikkat etmiştik:

1- Tüm öğretmenler lise mezunu usta öğreticiler mi, üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olan koordinatörlük yapan bir öğretmen var mı?

2) Sınıflar ve okul temiz mi, güvenli mi? (özellikle prizlerde güvenlik soketi var mı, pencerelerde demir vs. koruma var mı vs?)

3) Kullanılan ekmek beyaz ekmek mi tam buğday ekmeği mi?

4) Beslenme listesinde "çikolatalı ekmek, nesquik, kahvaltı gevreği" gibi zararlı ve endüstriyel ürünler var mı? Beslenme listesi dengeli ve sağlıklı mı? Her ay velilere gönderiliyor mu?

5) Bahçesi yeterince büyük mü? Çocuğumuzun doğa, bahçe, oyun özlemini giderebileceği türden mi? (Toprakla uğraşabilmesi de önemliydi benim için.)

6) Branş dersleri var mı? 

7) Okul müdürü birebir tüm çocukları tanıyor mu, çocukları takip ediyor mu? Geri bildirim veriyor mu?

8) Okulun mutfağı temiz mi? Size mutfağı gösteriyorlar mı? Aşçının portör muayenesi var mı?

9) Çocuğumun yaş grubunda olan çocukların velilerinden referans istediğimde benimle referans için bir kaç velinin bilgilerini paylaşabiliyorlar mı?

10) Ecza dolabı var mı? Acil durumlar için yeterli malzeme her zaman var mı?

11) En Önemlisi: Okul sahibi (kurucu) okulda bilfiil bulunuyor mu yoksa okulun tüm yönetimi maaşlı çalışan müdürde mi? (Benim için bu çok önemliydi. Çünkü çocuğumun "sahiplenilmesi" kurumun sahibinin kendi okulunu "sahiplenmesine" bağlı diye düşünüyordum."

Biz bu beklentilerimizi tamamen karşılayan bir kurum bulamadığımız için, idealist hedeflerle bir kurum açtık. :)

Herkesin gönlündeki kuruma çocuğunu emanet edebilmesi dileğiyle,

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...