istanbul kreş tecrübeleri

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

09/15/2010 08:00:00

Biz KV ye yakınız, ilkokul da KP alabilir diye hayal ediyorum. Apartmandaki ilişkiler nasıl peki? bizim apt de bir öğretmen ilkokul a başlayan çocuğunu alt komşusu alıyordu,karnını doyuruyordu,tabii anne de bizim gibi geç gelmiyordu ama,bir ihtimal yani...

09/15/2010 08:03:00

Hilal, haftada 1,5 saat için 230 tl çok fazla geldi bana. Ama 3 gün  günde 2 şer saat için 250 tl verebilirim sanki. Ahtapot'u beğenmeme rağmen 450 tl vermem imkansız.

Bizim niyetimiz nisan-mayısa kadar 3 gün oyun grubu şeklinde ilerlemek, mayısta da Rüya 2,5 yaşına geldiğinde tam zamanlı kreşe geçirmek. Bizim bakıcı hiç oyun felan oynamıyor çocukla, bir de gündüzleri çok fazla TV açtığını farkettim, ilk başlarda bu kadar değildi, bize ve ortama alıştıkça rahatlayıp cıvıtıyor gibi gelmeye başladı. Ama şimdi kreşe başlatıp onu ortada bırakmak da istemiyorum. Baharda büyük ihtimal yakın bir arkadaşımızın bebeğine bakmak için devir teslim edeceğiz kendisini :) o zamana kadar idare edelim, Rüya da biraz daha büyüsün diye düşündük. Ama servisli falan bir yere vermem el kadar çocuğu, şimdilik evin dibinde haftada 3-5 saat gidip kendi yaşıtlarıyla oyun oynasın, biraz yemek yemeyi öğrensin vs istiyorum sadece.

09/15/2010 08:06:00

Şenay, Ankara kreşlerine hasta oldum zaten..bu ne kardeşim, kıskandırmasanıza adamı..Hele Başak'ların kreş, gidip baştan okuyasım var o derece. Bir de istanbul anadolu yakası daha şanslı galiba. Avrupa tarafında hiç doğru düzgün bir yere denk gelmedim henüz :(

09/15/2010 08:24:00

.

09/15/2010 08:27:00

valla hilal, apartman diyorum ben yine. Umut u çok seven güvenbileceğin biri varsa karşılar çocuğu. senin evinde ya da kendi evinde. yemeğini yedirir. o zamana da sen gelirsin.
Sen hiççç bir eğitim vermezsin bu kadar şımartılan çocuğa ve bu kadar  karışan arasında.Kv ile oturmak düşündüm de,amanınnnnn(eşimin de hayali)

Yüksel,kesinlikle Ankara yaşanılası bir şehir,çok seviyorum ben.
Herks katılır mı bilmem ama 2-3 yaş aarsı özbakım daha önemli bana kalırsa,daha amatör filan önemli değil,sevgiyle hijyenle bakılsın diyorum ben.
3 yaş sonrası eğitim de işin içine giriyor. Ben de o yüzden o kadar kreş gezip kasıldım,değiştirsem mi diye. Biz normalde memnunuz yani.ROTA tabii apayrı bir yer. İleride kolej de olmayı planlıyoralr,butik bir kolej olacak,hem de eve yakın. biz eninde sonunda gideriz ROTA ya.

Siz de gelsenize Ankaraya:)

09/15/2010 08:28:00

Merhaba, bende maltepe adatepe tarafında oturuyorum. bende kuzum için en azından acil durumlarda bırakabileceğimiz bir kreş ararken sanşlı çocuk anaokulu ile görüştüm.  adatepedeki diğer kreşlere de baktım ama içime burası sindi. simdi ara sıra götürüyoruz kuzuyu. 3 katlı bahçeli bir villayı anaokulu yapmışlar. okulun sahibi özlem hn cok cici bi bayan zaten pedagog olması benim için çok onemli. sınıflar , mutfak her yer pırıl pırıl. iki tane bahçesi var. biri alt katta, gerçek çim olan bahçede salıncaklar, oyuncaklar kafes içinde canlı hayvanlar (ördek, tavşan) var. ust kat bahçede çardak (ki çocukların öğle yemeğini orada yediğini gördum), top havuzu var. birde bahçeye ekip biçme alanı yapmışlar marul falan yetiştiriyorlar.  oğlum ilk 6 aylık olduğunda beğenmiştim yuvayı ama o zamanlar kucuk yaş almıyorlardı. şimdi neredeyse 2 yaşına girecek. su an evde babası bakıyor oğluma.  ama artık evde oyalamak bayaa bi zor .  kreşe göndermek istiyorum gerçi fiyatları az değil ama civardaki kreşlerin hemen hemen çoğu o fiyatlarda. (en azından 5-6 tane kreş var aynı bölgede)ama diğer okullarda  kucuk yas sınıflarında 15 öğrenci var. burada ise sınıf  6 öğrenciden olusuyor. 2 tane ögretmenleri var. yemekleri çok guzel . belli ki cok ozel gosteriliyor. neyse reklam yapar gibi oldu biraz ama ben buraya baktığımdan beri başka yerleri pek beğenemedim. herkesin cocugu için istediği öncelik farklıdır belki ama ben,( kuzum henuz kucuk oldugu için )yabancılık hissetmeyeceği, iyi bakılacağı, emin ellerde olacağı ve tabii ki  oyun oynayarak arkadaslarıla sosyalleşeceği bir ortam arıyorum. nasıl olsa ilerde okula başlayacağı zaman cocukların hepsi maratona katılacak gibi yarıştırılıyorlar ne yazık ki. o yuzden ne kadar cocuklugunun tadını cıkartıp mutlu çocuk olursa o kadar iyi benim için.

09/15/2010 08:41:00

.

09/15/2010 11:37:00

sadece uyarı olsun diye yazıyorum ben oğlumu geçen sene başında fatih kocamustafapaşa da ki umut kreşe verdim rezaletti yavrum hiç mutlu gitmedi mutlu ayrılmadı ordan sakın çocuklarınızı umut a göndermeyinnnnnnnnnnnnn ayrıca 500 lira kırtasiye ödedim ve aylık 600 lira ödeyecektim

09/15/2010 11:44:00

bahsettiğiniz yer k.mpaşadaki umut-fono kreşi mi?? Benim çok yakın bir arkadaşım kızını hep bu kreşe yolladı, çok memnundu bu sene de ilkokuluna başlattı.

09/15/2010 12:58:00

Ekim'de 3 yaşında olacak oğlum için, 
Ataşehir villalar bölgesindeki kreşlerden bilgi aldıklarım :
5 tam gün için

Düşler Şatosu :(tavsiye edildi bana,çok memnunlar):Gösterişli büyük bir bina,ama bahçesi beni pek tatmin etmedi.Pedagog yöneticileri gayet ilgiliydi.Fiyatta öğretmen indirimi yapıyorlar.1.000'e indiler.1200 idi.Sabah 7:30-18:30 (18:30 bana uymadı)

Akd Kids :Çift anadil eğitimi yapıyorlarmış.Gün içerisinde hem İngilizce hem Türkçe iletişim kurma yöntemiyle.Fiyat harici ekstraları çoktu.(golf,binicilik vs)1.100 civarıydı fiyat.Binası büyüktü.Yöneticisi çocuk gelişimi mezunuymuş.İlk gezdiğimiz yerdi.Sonrakileri görünce pek tatmin etmedi.Yoğun İngilizce olayı da sonradan çok gerekli gözükmedi bana. 7:30-18:30 saatlerinde açıklar.

Ayşegül:İkiz villa ,büyük bir mekan.Bahçesi de yeterli.Yönetici bayan da gayet uyumlu,tatmin ediciydi.Öğretmenler güleryüzlüydü.950 TL dediler.Öğretmen indirimi vardı ama anne-baba öğretmen olmalı.Burası da bize uygundu aslında .7:30-19:00 arası açıklar.

Yeni Dünyalar:Büyük, gerçek çim  bahçesiyle dikkatimizi çekti.Tesadüfen girdik içeriye.Yöneticisi ilk önce Yiğit hakkında sorular sorup, tanımaya çalışmasıyla dikkatimizi çekti.Mekan yine villa ama biraz daha küçük diğerlerine nazaran.İç döşemesi gayet güzeldi ve mis gibi kokuyordu.Yönetici bayan Yiğit'i görmek istediklerini ve ufak bir deneme için istediğimiz zaman gelebileceğimiz söyledi.Burası aklımda kaldı.Ama yine de bir tavsiye olsa daha bir net olacaktım.Sonuçta bir tavsiye de gelince buraya karar verdik. Yiğit'i götürdük.Hemen adapte oldu.Hatta gelmek istemedi.7:30 - 19:30 /1.000TL.Oradan bir anne tavsiyesiyle giderseniz indirim yapıyor.Ekim'de başlayacak Yiğit:)

Zürafa :Burası villalar bölgesinde değil.K.bakkalköy'e daha yakın.Ama villa ve bahçesi yeterli.İlkokul öğretmeni yöneticisi var.Fiyat 950 .Öğretmen indirimi var.7:30-19:00 arası açık.Fena bir yer değil ama iç mekan biraz eskice gelmişti bize.

Su Anaokulu :(yakın bir komşumuzun kızı gidiyor) Burası Ataşehir-Yeni çamlıca bölgesinde.Villa tarzında.Mekan geniş ama bahçe yetersiz.Öğretmenler de hayatlarından bezmiş gibiydiler.Hoşumuza gitmedi o yüzden.1.000 TL civarı fiyat.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...