istanbul kreş tecrübeleri

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

12/08/2010 14:41:00

Bartu, yaklaşık 3 haftadır 5 yarım gün olmak üzere Kızıltoprak'taki Gizli Bahçe Anaokuluna gidiyor, hem kurum sahiplerinin (bir tanesi psikolog) hem de öğretmenlerin yaklaşımından memnunuz. 2008'li grubun 2 öğretmeni var, ikisi de çok şeker, çok ilgililer.  sınıflar oldukça ferah, binanın girişi, çıkışı  güvenli. bir de hoşuma giden soğuk da olsa hemen her gün yağmur yoksa bahçeye çıkarıyorlar.

12/21/2010 08:01:00

http://www.kucukyetenekler.com.tr/Default.aspx

Bu anaokulu hakkında bilgisi olan var mı?

02/18/2011 10:05:00

http://www.fulyapark.com/

3 gün 09:30 - 13:00 öğle yemeği dahil oyun grubu 400 tl
tam gün: 700 tl

Cevahir alışveriş merkezinin arka çıkışında bir kreş. Daha evvel gitmiştik, ama pek olumlu izlenim bırakmamıştı bizde. Akşam 5-6 gibi ve çok kötü bir havada gitmiştik, ondan heralde :)
Neyse, bir arkadaşımın arkadaşı kızını 2 yıldır buraya yolluyormuş, memnunlarmış. Biz de artık yumurta kapıya dayandığı için ve de hala bir yer bulamadığımız için tekrardan gittik görüşmeye. Sabah saatlerinde ve çok aydınlık bir havada.
2 katlı çok büyük bir kreş. toplam alan 450 m2 imiş. 10 yıldır oradalarmış, mülk kendilerine aitmiş, ve işleten kadın içmimar olduğu için tamamen kreş mantığıyla içini yapmış. sınıflar felan çok ferah. mesela, mutfak aslında iç tarafta kalıyor ve penceresi yok ama tavanına cam yapmışlar ve gün ışığı alıyor. çok büyük olmasa da bir bahçesi var. 2-3 yaş grubunun öğretmeni 6 yıldır orada çalışıyormuş. sınıfa baktık, çocuklar çok eğleniyor gibiydi :)

biz şimdilik buraya karar verdik. umarım pişman olmayız.
Bir de daha evvel bahsettiğim Şişli'deki Ahtapot Poti'nin çok methini duydum, 3 yaştan sonra burayı beğenmezsek orayı da düşünebiliriz belki.

02/18/2011 11:12:00

2 Yaş diye biliyorum.. Büyük bir uyku odaları var, her çocuğun kendi minik karyolası var, öğlen 2-4 arası uyuyorlar.

02/18/2011 14:50:00

Bizde bu donem krs arayısına girmek zorunda olan ailelerdeniz ve ben fırsat buldukca gozatmaya calısıyorum. ama bir iki kisi doga kolejının anaokullarından bahsedınce bende yogun ısteklerı uzerıne gerceklestırdıgımız gorusmeden bahsetmek ıstedım. oncelıkle gırer gırmez sıze ılk soyledıklerı sey bır bır kres degılız okuluz oluyor. yanı cocukları sıcak bır yuva degıl egıtım sınıflarında agırlıyorlar. cocugunuz o gunku programda belırlenen aktıvıteye katılmak ıstemıyorsa bır sekılde dahıl etmeye calısıyorlarmıs. bu benı rahatsız eden bır noktaydı. cocugun ıstedıgı baska bırsey yapmasına ızın verılmıyormus. akıllı tahtalar var her sınıfta. her turlu dersı orda ıslıyorlarmıs ama tahtalar cocukların pekde yetısebıleceklerı bır sekılde asılmamıstı duvarlara cocuklar tahtayı nasıl kullanıyorlar ben cozemedım dogrusu. ayrıca ızlenecek bırsey varsa bunu tv de ızletmıyorlar akıllı tahta ole yapıyorlarmıs. tv ızlettırılmesınden ne farkı oldugunu ben anlayamadım anlayan varsa lutfen bana da anlatsın. butun bunlar bır yana benım encok kanımı oynatan se ıse montessorı yontemı uyguladıklarını soyleyıp montessorı'nin m sinden bile haberlerinin olmamasıydı. sınıflarda hc materyal gormedıgımı soyledıgımde yuzume oyle bır bakısı vardıkı yetkılının anlatamam. montessorı materyallerının yarıne beton bahcelerının duvar dıplerındekı ağacların yapraklarına dokunuyorlarmıs cocuklarla. o da aynı etkıyı yapıyormus :) ben o kadar sınırlendım kı ne fıyatlarını sordum ne de baska bırsey. insanları aptal zannedıp resmen yalan soyluyorlar gozunun ıcıne baka baka. ben montessorıden haberdar bırı olmasam vaaay be demek dunya standartlarında bır sıstem uyguluyorlar deyıp mest olacagım. ben kesınlıkle cocugumu boylesı kurumlara gondermek ıstemıyorum. dikkat ettiğim en onemlı noktalar soyle :
oncelıkle cocuklara yeterlı buyuklukte gercek cımlerı ve agacları olan bır bahce
menu dıye abur cuburla cocugu tıkamayan bır beslenme
ıkıncı evı gıbı gorebılecegı bır sıcaklık
cocugu okula alıstırıyoruz dıye ogrenılmıs caresızlıge basvurmayan bır uyum surecı
cocugumun bıreysel farklılıklarına ve ıhtıyaclarına gore ona saygı duyulan bır ortam

umarım gonlumdekı gıbı bır yuva bulabılırım.

03/05/2011 05:57:00

04/05/2011 16:04:00

Selam anneler, kreş ve oyun grubu deneyimlerinizi yazarsanız çok seviniriz. Benimde araştırmaya başlamam lazım.

04/13/2011 12:33:00

Doğrudan kreşe başlamanın erken olduğunu düşündüğüm için, oyun grubu-kreş arasında bir yer arıyordum. Evimize yakın olsun diyerek Beşiktaş civarında epeyce kreş/anaokulu arayıp kötü örneklerle karşılaştıktan sonra, çemberi biraz daha genişletip işyerime yakın olan alternatiflere bakmaya başladım. Sonunda Etiler'de Mikado'da karar kıldık, yemyeşil geniş bir bahçe içinde bir villa. Bahçe çocuk parkı gibi, epeyce oyuncak var, ama en güzeli tavuk, horoz, ördek, tavşan ve hatta su kaplumbağaları var. Yazın ördekleri çocukların yıkadıklarından bahsettiler, bunu duymak hoşuma gitti. Çocukları sıkı kalıplara sokmak yerine çocukluklarını rahatlıkla yaşayabildikleri rahat bir ortam sundukları izlenimi yarattı. Bahçede bir de su damacanası, tencere kapağı vs gibi materyallerin asıldığı bir nevi müzik enstrümanı var. Bunu da müzik dersinde ritm atölyesi çalışmalarında kullanıyorlarmış. Okul müdiresi, tek bir öğretim sistemine bağlı kalmadıklarını her bir sistemden birşeyler aldıklarını söyledi. Anaokulunun devamında Montessori veya benzeri sistemlere bağlı eğitim veren kurum olmadığı için çocuğun bocalayabileceğini bu nedenle böyle bir yol izlediklerini söyledi. Görüşmemiz sırasında, devam eden müzik dersini gözlemleme şansım oldu. Hairka bir müzik öğretmenleri var, o günün konusu trafik idi. Öğretmen çocuklara trafik kurallarını müzikle içiçe o kadar eğlenceli ve çocukların aktif bir şekilde katılabilecekleri şekilde anlatıyordu ki çocukların ne kadar keyif aldıkları belli oluyordu. Öğretmenleri de çok sevecen, çocukların okula girişte öğretmenlerine koşarak sarıldıklarını da görünce, doğru bir yer olduğuna karar verdim. Sadece yemek menüleri beni tatmin etmedi. Kızım şimdilik haftada iki yarım gün gidiyor ve öğle yemeğini okulda değil evde yiyor. Okula koşarak mutlulukla gidiyor, oradaki faaliyetlere de aktif bir şekilde katıldığını duyuyorum öğretmenlerinden, bu da beni mutlu ediyor. Burası dışında bir de Nişantaşı İndigo'nun çok iyi oduğunu duydum birkaç kişiden. Hatta oranın yemek konusundaki yaklaşımları çok titiz, bizim prensiplerimizle paralel. Gidip görmedim ama web sitesindeki bilgiler iyi görünüyor. http://www.indigokidshouse.com. Doğa Kolejleri'nin 10 Kasım, 29Ekim vb önemli günlere ve Atatürk ve Cumhuriyet gibi kavramlara hassasiyet göstermediğini öğrenince, tercih etmeyeceğimiz eğitim kurumları listesine aldık.

04/24/2011 21:34:00

Bizde yeni başladık 1 ay oldu. Yıltan yuva cennet'te  şu anlık memnunuz oğlum 2 haftadan sonra alıştı 2 ögretmen var sınıflarda 15 kişilik  3 yarım gün gidiyo fiyatı 270 tl

05/05/2011 21:07:00

. Cevaplardan haberdar olmak adına . :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...