istanbul kreş tecrübeleri

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

09/09/2011 05:35:00

Batucum, biz marttan beri Fulya Park'a devam ediyoruz. mecidiyeköy ve fulya civarında zaten müstakil kreş binası yok...fulyapark'ın mekanı, çok büyük, ferah, sınıfları ve uyku odaları geniş. bahçesi çok büyük değil ama gerçek oyuncaklar var, ayrıca iç mekanda bir oyun odası daha var. Sahibi olan kadın iç mimar ve 2 katı tamamen kreş olarak tasarlayıp inşa etmişler, mesela mutfak tam ortada olmasına rağmen hiç yemek kokusu vs yok ve çok güzel ışık alıyor. bütün yemekleri ve kek/poğaça gibi şeyleri kendileri yapıyorlar. Ayrıca kendisinin de 2,5 yaşında oğlu var.

Öğretmenler çok sıcak ve ilgililer...fulya tarafında benim gördüğüm en mantıklı yerlerden birisi. fiyatı 700 tl, + 450 tl yıllık kırtasiye veriyoruz. Rüya çok seviyor ve tatilde okulumu özledim bile dedi :))

benim tek şikayetim feedback alamamak. Bunun için de konuşmayı düşünüyorum. mesela bazı kreşler defter gibi birşey tutuyorlar, çocuğun davranışları, yedikleri/yemedikleri/oyuna katılımı/uykusu vs sürekli bilgi veriyorlar. Ama burada böyle bir uygulama yok ve sormazsan söylemiyorlar...bu beni rahatsız ediyor.

Ama genel olarak sıcak-ilgili tutumları hoşuma gidiyor :)

umarım yardımcı olabilmişimdir :)

09/09/2011 06:11:00

çok sağol yüksel. ben teşvikiye deyim ama ev civarı fiyatı ve ortamı makul bir yer yok sanırım. oğlumu 2012 de oyun grubu ile başlatmayı düşünüyorum. bu sene sonuna doğru gidip görüşeceğim. başta yardımcı getirir götürür ama tam güne geçince umarım servisleri vardır. şirket de 500 lirasını karşılyor gerisini ancak karşılayabilirim. sağol çok yardımcı oldun :)

09/21/2011 06:11:00

Sevgi yumağı

...Bomonti ve Balmumcu'da var.

Bomonti fiyatı: 875 tl (mecidiyeköye servis yok) Çok büyük, 400 m2 bir alan...güzel gerçekten.

Balmumcu fiyatı : 950 tl + 150tl servis (balmumcu'daki müstakil bir bina, kocaman bahçesi var ve benim 3 arkadaşım buraya gidiyor..biz fiyat bizi aştığı için veremiyoruz.)

Kuştepe tarafında 2-3 kreşe baktık

Uğur Böceği, ve bir tane daha vardı, adını unuttum, Sevgi bişeysi...anladığımız kadarıyla Dini yönü ağır basan bir eğitim veriyorlar. biz kapıdan girip çıktık, belki gidip bakmak isteyen olabilir tabii...

Dostluk Denizi: Kuştepede, sahibi olan kadın çok çok tatlı ve belli ki çok özeniyor çocuklara, yemeklere...hakikaten çok içimize sinerdi, ama maddi olanaksızlıkları var, binası biraz sıkışık. Trump Towers'ın hemen bitişiğinde olduğundan toz ve gürültü var. 650 tl..servis yok..

Gizem Çocuk evi: Cevahir'in hemen arka tarafında..bir apartmanın giriş katı..çok sıkışık ve bahçesi yok, klostrofobik bi yer :((

Sevimli Pıtırcık: Profilo alışveriş merkezinin arka otopark tarafında..Burayı şahsen görmedim, ama Rüya'yla aynı yaşta oğlu olan arkadaşım gidip gördü ve vermemeye karar verdi. uyku odaları küf kokuyor demişti. bir de profilo bize çok ters...ilgilenmedik o yüzden.

Filiz Çocuk evi: bir tanıdığım kızını buraya verip sonra kahvaltılarını / temizlikten uzak şeylerini görüp hemen almış ve şu anda bizim kreşe geliyor.

Puzzle Çocuk gelişimi : Oyun grubu ve büyük çocuklar için etüd olarak hizmet veriyor, uyku odaları yok..Rüya 3 gün oyun grubu için gitmişti 4 ay kadar. Kreş olarak verilecek bi yer değil.

Ahtapot Poti : 1700 tl :))))

FulyaPark: bizim gittiğimiz kreş..750 tl, servis dahil veriyoruz.

bir de şöyle bir site buldum, bakılabilecek başka yerler de var gibi..Nişantaşı tarafına hiç bakmadık biz mesela...

http://www.ruyasoft.net/sisli.html

09/21/2011 06:24:00

internetten bakınca teşvikiye nişantaş civarında

Serenat Çocuk Yuvası /
Yeni Cino /    Yeni Damla Çocuk Evi Nişantaşım Yuva
Özel Tarı Çocuk Yuvası
Seda Çocuk Evi

var. bu kreşler hakkında bilgisi olan var mı?

09/22/2011 15:59:00

zeytinburnu icin kreş arayanlara özel renkli eller anaokulunu  tafsiye edebilirim internet sayfasından girip bakabilirsiniz  www.renklieller.org

11/30/2011 06:39:00

Merhaba, Benim oğlum da 3 aydır Çengelköy'de Kaplumbağa Anaokulu'na gidiyor. Bir karı koca işletiyor, 10 yıllık bir kurum. Sahiplerinden kadın olanı daha çok eğitime önem veriyor, erkek olanı daha rahat; hoş bir denge yakalamışlar, bu da çocuklara çok iyi yansıyor. Sınıflarda en az iki öğretmen oluyor, bazen bu stajyerlerle 4'e çıkabiliyor. Belli prensipleri olmasına karşın mantıklı istekleriniz olduğunda esneyebiliyorlar, makul insanlar, çocuklara çok iyi davranıyorlar. Oğlum koşa koşa gidiyor, öğretmenine aşık. Ortam geniş, temiz, aydınlık. Velilere isterlerse beklemeleri için ayrılmış alandaki kameradan sınıfları izleyebiliyorsunuz. Tek dezavantajı, kendilerine ait bir bahçelerinin olmaması. Ama Doktorlar Sitesi'nin içinde olduklarından, sitenin oyun bahçelerinden, spor alanlarından, havuzundan falan yararlandırıyorlar çocukları. Beni çocuklara yemek yediriyor olmaları biraz rahatsız etmişti. Deniz yemeğini kendisi yer, başka çocuklara öğretmenlerin yemek yedirdiğini görünce "bana da sen yedir" demeye başlamıştı. Bu rahatsızlığımı söyledim, onu da Deniz'i kendi kendine yiyebildiği için överek, diğer arkadaşlarına örnek göstererek falan hallettiler. Tam gün her şey dahil 900 Tl, sabah 9:30 gibi bırakıp 17:00 gibi alırsanız 650 Tl, yarım gün olursa da 550 Tl. Kırtasiye ücreti istemiyorlar.

07/12/2012 06:25:00

Meşe Palamudu Anaokulu. Yıldız Parkı'nın üst kapısının tam karşısında. 3 katlı bir bina, orta büyüklükte bir de bahçesi var. Ama Yıldız Parkı'nın dibinde oldukları için sık sık oraya gidiyorlarmış.
Standart anaokullarından ciddi şekilde farklı. Tamamen, sanat-resim-müzik-orff ağırlıklı bir eğitimleri var. Bütün duvarlar, çocukların yaptığı resimler, boyamalar, karalamalarla kaplıydı. Oyun hamuru olarak kil kullanıyorlar. Boyalarını kendileri yapıyorlar. Mesela, boyaların durduğu raflarda kozalaklar, çeşit çeşit taşlar felan vardı. 
Sebze-meyve organik, Feriköy pazarından geliyormuş. Yemekleri okulda kendi aşçıları yapıyor. Süt, Aysun'dan geliyormuş, yoğurdu da kendileri mayalıyorlarmış. 

İnsanın gerçekten, keşke çocuğum buraya gidebilse dediği bir yer. 07:30 - 19:00 arası açık.

Fiyatı: 10 ay 13500 + kdv. + 400 tl senelik kırtasiye...Temmuz-Ağustos yaz okulu, haftalık 340 tl...Ayrıca  + servis

Mutlu Yuvam Anaokulu. Harbiye Orduevi'nin karşı kaldırımındaki sokağa girince ilk sağ sokakta. 3 katlı müstakil bir bina, bahçesi var ama küçük. 58 yıllık bir geçmişi varmış, önceden Ortaköydelermiş ama şişli-cihangir tarafından servisle gelen öğrencilerde ciddi trafik sorunu yaşayınca buraya taşınmışlar.

Uygulamaları yine standart okullardan farklı. Sanat-resim-müzik-ingilizce ağırlıklı eğitim veriyorlar. Sınıf mantığı değil, atölye mantığında çalışıyorlar. Yaş grupları var ama çocuklar tüm günü tek bir sınıfta geçirmiyorlar. Haftada 3 gün ingilizce, bunun 1 gününde Native bir öğretmen geliyormuş.Sanat-resim çalışmaları çok ciddiye alınıyor, bu sene Vangogh ve Dali sergilerine gitmişler ve onlarla ilgili çalışmalar yapmışlar. 

Paketli gıda, şeker, hazır reçel, hazır meyve suyu vs gibi şeyler kesinlikle kullanılmıyormuş. Müdürün kendi ailesinin yaptığı tarhana, reçel, kışlık domates ürünleri kreşe  geliyormuş. Reçeller kreşte yapılıyormuş. Günlük cam şişede süt alınıyormuş, yoğurdu okulda mayalıyorlarmış. 

Sene sonu gösterisine karşılar. Bu sene haziranda Nişantaşında bir parkta resim sergisi + palyaço + kek-börek tarzı birşey yapmışlar. 

fiyatı: 12 ay açık, aylık 1150 tl + servis...Ama pazarlığa açıklar, geçen seneki fiyatları 1000 miş. Ayrıca +600 tl yıllık kırtasiye ve gezi parası alıyorlar. Ama sene içinde hiçbir gezi-etkinlik için başka para istemiyorlar.

07/12/2012 06:33:00

merhaba
mutlu yuvam bizim iş yerinin hemen arka çıkış sokağında. 2 arkadaşımın çocuğu oraya gidiyor. ben de seneye orayı düşünüyorum. eve yakın olsun diye nişantaşında 3 kreşi dolaştım oğlum birine 3 hafta devam etti ama memnun kalmadım. mutlu yuvamda hem yöneticiler çok iyi ve anlayışlı hem öğretmenleri iyi. buraya yeni taşındıkları için çok da kalabalık değiller. arkadaşlarımın çocukları tüm gün aylık 1000 liradan devam ediyorlar ama yakında zam olur.

07/12/2012 06:35:00

yüksel senin çocuğun fulya parka gidiyordu. hala oraya mı gidiyor? ben eve uzak ve şu an servisle gönderemem diye oraya bakmadım. mutlu yuvama da aynı nedenle gönderemiyorum. yarım gün gitsin isterdima am bakıcıyla taksi ile git gel en az 200 lira taksi parası da veremem.

07/12/2012 06:41:00

Batucum, evet Nisan 2011'den bu yana FulyaPark'a gidiyor Rüya ama bu eylülde kesin değiştireceğim. Oraya devam etmemizin sebebi eve yürüme mesafesinde olması ve fiyatının çok uygun olmasıydı. Ama çeşitli memnuniyetsizliklerim var, en son bu sene sonunda yaptıkları gösteriler, sene içinde çok rahatsız eden bazı uygulamalar vs, 4 yaşında artık daha düzgün bir yere gitsin istiyorum. 
Mutluyuvam'dan memnun olduklarını duymak sevindirdi. dışardan ne kadar beğensen de içerden bir velinin tavsiyesi çok farklı oluyor. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...