istanbul kreş tecrübeleri

Ynt: istanbul kreş tecrübeleri

07/12/2012 07:45:00

Yeni Cino çocuk evi ve Doğru Çocuk anaokulu hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba??

07/12/2012 07:47:00

yuksel o zaman mutlu yuvamı tavsiye edrim. dediğim gibi işten bir arkadaşım 14 aylık kızını oraya bırakmış (normalde 2 yaşında alıyorlar en küçük 18 aylık diyorlar ama o çok zordayım diiyince bir istisna yapmışlar) şimdi 5 yaşında anaokulunu bitirdi. diğeri 2 yaşında bu mayıs başladı devam ediyor. herşeyden önce ilgili ve insani bir yer. diğer kreşleri ilgisiz ve çok para odaklı gördümm ben. tabii her velinin beklentisi farklı. bence gidip görüş ve bir süre dene. memnun kalırsan devam eder.  

07/12/2012 07:55:00

doğru çocuk için araştır galiba iyi şeyler yazmamışlardı ama emin değilim. yeni cinoya başladık 1 gün gidebildik çünkü ödemede anlaşamadık. diğer kreşlerin hepsi benim iş yerinin ayın son günü yapacağı ödemeyi beklerken yeni cino beklemek istemedi. bizim işyerinin bir parça kreş yardımı var. üstünü biz ödüyoruz. başlangıç için ayın 15 inde başlamamıza rağmen benden ücret istedi. benim işyerinin yapacağı kreş ödemesinden sonra da iade edemeyeceğini ancak biz ağustosta tatildeyken iade edebileceğini söyledi. kısaca maddiyatta anlaşamadık. bir de yuva yetkilisi bayan çok soğuk. öğretmeni sevmiştim ama o kadına ısınamamıştım. yalnız eğitim öğrenim fazla bilmiyorum devam edemedik direkt devam eden tanıdığım yok. yalnız mutlu yuvamda bu ay işyerimizin ödemesinde bir karışıklık olmuş ve bazı arkadaşlaın ödemesi gecikmiş. mutlu yuvam yetkilileri fatura ödeme tarihi üstünden 15 gün çocuk başlayalı 1,5 ay geçmesine rağmen anneden istemediler bu parayı . sonunda arkadaşım kendi verdi ve bizim şirket ödeyince siz geri verirsiniz dedi. böyle anlayışlı ve tokgözlü insanlar olmaları da benim gönlümü kazandı.

07/12/2012 08:23:00

çok sevindim bunları duyduğuma. Zaten müdürü olan kadın, 11 yıldır orada çalışıyormuş, gerçekten çok ilgili, çok sıcak bir kadındı. Yine hoşuma giden birşey, ortağı olan diğer kadın (biz gittiğimizde o yoktu) bu kreşten mezunmuş :))
Fotoğraflar asmışlar duvarlara 30-40-50 sene öncesine ait kreş gösterilerinden...o kadar güzeldi ki...Tabii kreşin iyi olduğunun birebir göstergesi değil bunlar ama yine de insanı etkiliyor..deneyim, tecrübe, aile sıcaklığı hissediyorsunuz. 

07/17/2012 13:16:00

Dün eşim Yeni Cino'ya gitti..Çok büyük, gerçekten çok büyük bir bahçesi varmış ve yemyeşilmiş...ama onun dışında pek bir özelliği yok, bir apartman dairesi dedi..servisi yokmuş. 1200 tl imiş....

07/20/2012 10:19:00

evet yeni cino da beni de teşil bahçesi vurmuştu. oyun grubu için yeter demiştim ama başındaki müdürle anlaşamadık. kışın eğitimi nasıldır bilmem. içi çok büyük değil.

07/20/2012 13:51:00

Bahcelievler tarafında kreş önerisi olan var mı gerçi ben hemen hepsini dolaştım ilk izlenimlerim genelde olumsuzdu hatta bazıları kaçarak uzaklaşma isteği doğurmuştu. En son şubat ayında haftanın üç günü iki buçuk saatlik oyun grubuna gönderdim aslında orası da çok içime sinmedi ancak oğluma faydası oldu özellikle dil gelişimi açısından.

Şimdi de karar veremiyorum hem bakıcımız var hem de kreşe devam edecek seneye beş yarım gün vermek istiyorum.Maddi yönden çok uçuk olmayacak bir yer olmalı  ulaşımı kolay olmalı v.s.
Bu taraftaki kreşler genelde apartmanların bodrum katında rutubetli, karanlık minicik odaları olan bahçe namına 2 m lik beton üzerine atılmış plastık oyuncaklar doldurulmuş üzerine yeşil halı serilmiş apartman yan tarafları.

Bahçeli nizamdaki birkaçında göstermelik bir bahçe var ancak ben yıllardır önünden geçmeme rağmen birinde bir kere bile çocuk görmedim.

Bir diğeri de müstaki bir binaydı büyük bir bahçesi vardı müdiresi kreşi gezdirmedi pc den resimlerini gösterdi. Sebzelerin Silivrideki çiftlikten geldiğini söyledi akabinde yanına çağırdığı iki yaşındaki bir çocuğa bir torba dolusu şeker verdi arkadaşlarına dağıt dedi.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!

07/20/2012 14:09:00

peluse istediğin zaman randevu almadan kreşi gezdirmeyen yerlerden uzak duracaksın derim

07/23/2012 11:11:00

merhabalar,
Ateşehirdeki  "Yeni Dünyalar " ve "Sevgi Yumağı " hakkında bana fikir verebilecek var mı ?
Teşekkürler

09/20/2012 11:57:00

Merhaba,

Başakşehir'de oturuyorum, sanırım İstanbul'da kreşlerin en yoğun olduğu bölge burası :) Ama tabi alternatif çok olunca karar vermek de bir o kadar zorlaşıyor. Bu bölge için kreş önerisi olan var mı? Benim internetten araştırdığım kadarıyla düşündüğüm yerler; Harikalar Diyarı, Biricik ve Küçük Ağacım... bunlar hakkında bilgisi olan var mı?

İyi günler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...