Avrupa Seyahati-2011 İlkbahar ya da Yaz

Ynt: Avrupa Seyahati-2011 İlkbahar ya da Yaz

12/22/2010 08:03:00

Dün ben de eşime bahsettim. Aaa cok guzel olur dedi! Valla boyle bir tepki beklemiyordum. O kadar coluk cocuk nasıl gezilir gibi bir tepki bekliyordum:)

Buarada Ocak'ta pasaport harclarina zam gelecek diye duydum. Pasaportu olmayan, suresi dolmus olan veya gidecegimiz donemde 6 aydan az suresi kalacak olanlar pasaport sorununu ele alsın derim..

12/22/2010 08:10:00

Ben de bu sbh ise gelirken aynı seyi dusundum!! Bir gece anneler bakar bir gece babalar. Sırayla sangriaları hüpletiriz diye:)

12/22/2010 08:11:00

Yeni 10 yıllığın fiyatı 360 TL. Eşim yeni aldı. İçine dogdu sanırım bizim gezi:)
Sirketin odemesi super olmus. Bizimki hayatta odemiyor:(

12/22/2010 08:13:00

Ya buarada benim ufakligi pasaportuma ekletmem gerek. Ya da kendisine ayrıca pasaport almak.. Hmmm.. Konuyu yakın zamanda ele alayım.. Ayrı pasaport alırsak acaba vize parasını da ayrıca mı odemek gerek. Masrafımı arttırmıs oluruz?

12/22/2010 08:13:00

Pasaport işi bize de patlayacak. Malesef yılbaşından önce biz de alamayız :(

12/22/2010 08:15:00

Yeni pasaportlara bebek eklemiyorlar , bebek içinde yeni sistem resim vs . cektirip basvuruyorsunuz , aklınızda olsun . Bizde babadan ok yok . O kadar coluk-cocukla y.dısına gitmek delilik olur imiş .

12/22/2010 08:22:00

Banu:))) Bazen misminicik bebekle hareket daha kolay olabiliyor, umarım güzel olur miniş için de ve iyi geçer zaman.

Mayıs o taraflarda riskli olabilir diye düşünüyorum ben de. Temmuz ortasında bile Fransa hele de akşama doğru gayet serin olabiliyor. Bir de yağmur riskini yaza kaydıkça biraz daha azaltabiliriz.

Bu işleri senin kadar bilemem ama erken rezervasyonla (güzergaha gayet hakimsin zaten, üzerinde belirleyebileceğin noktalar üzerinden hareket edebiliriz) Booking.com'dan iyi fiyatlar alabiliriz. Toplu rezervasyonlara ekstra indirim de alınabilir.

Uçak için de şunu söyleyebilirim, bebek çok küçük olmadığı sürece ona da bir koltuk alınmasını şiddetle tavsiye ederim. Çünkü uzun uçuşta (3 saat kadar sürer sanırım) uyuyakalsa da sorun oluyor, uyuyamasa da. Kıpırdayabileceği alan kalması her türlü avantaj.

12/22/2010 08:30:00

dün cengize Nurturia ile nereye gitmeyi planlıyoruz bil bakalım dedim ?  Barcelona deyince sadece     " AN-LA-DIM ! " dedi. Anlamana sevindim dedim :))

Açıkçası Cengiz de her yurtdışı seyahatini turlara bağlı yapmaz / yani kendi otelimizi kendimiz bulur/rez yaparız ve daha uygun olur genelde.

1- Toplamda kaç günlük bir gezi düşünüyoruz  ?
2- Mayıs mı Hazıran ayı mı çogunluk hangisini tercih ediyor ( 19 mayıs tatilini kullanabilir miyiz mesela , 19 Mayıs 2011 Persembe gunune geliyor okullar da tatildir - cuma gununu birleştirip 4 gunluk bir düzenleme olabilir  Çarşamba akşamı uçulur ya da perşembe sabahı - 22 Mayıs pazar akşamı dönüş ?? ) 

yapalım yapalım çok kaşındım ben :))

12/22/2010 08:34:00

yunanistan a gidelim  vize derdi yok hem ucuz:))

12/22/2010 08:39:00

booking.com'u ben de kullanmistim. Berlin'de otel ayarlamistim. Cok uygun fiyata gelmisti. Yorunlar falan oldugundan cokta kolay oluyor secmesi..
Buarada sanirim airfrance promosyon emailleri almistim. Fiyatlar guzeldi. Silmediysem paylasirim sizinle.. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...