Avrupa Seyahati-2011 İlkbahar ya da Yaz

Ynt: Avrupa Seyahati-2011 İlkbahar ya da Yaz

12/22/2010 08:28:00

fiyatlar genelde şöyle:

pasaport masrafı: yenileme/vize vs.

uçak masrafı:  bu tarihe çok bağlı. mesela şöyle durumlar olabiliyor sanırım. gavurların bir tatiline denk getiriyorsun (mesela tam noel günü uçuyorsun) o gün onlar pek uçmadığından ucuza geliyor o tarih. eğer şansına öyle durum olursa ne ala. ama yaz sezonu daha pahalı olur gibi.

şimdi 19 mayıs civarına baktım 1 kişi 250 dolar civarı bir şeyler gördüm.
Thyden baktım 662 tl bir kişi gördüm.

Bunları Banu daha iyi bilir ben acemisiyim.

Bizim için 2 büyük + 1 küçük thy fiyatı: 1872 ediyor

otel masrafı:  booking.com dan la ramblas yakını 3 yıldızlı otel baktım. anne baba çocuk bir hafta 1500 gibi bir fiyat gördüm.

yeme içme:  bu duruma göre değişir...

4500 gibi bir rakam bir hafta için... yok yaw kesin bi yanlış yaptım. çok geldi.

12/22/2010 08:29:00

tamamdır nilcim,
hemen bakıyorum.

zeynebin guncellemesinde ortalama kisi bası 600 eur gibi bir rakam okudum, aksama konusayım, yarın bıdı bıdı bende konusurum artık:)

12/22/2010 08:30:00

aynı anda yazmısız ozguranne,
ben bir cıktı alayım,
ogle arasında bir bakayım:)

12/22/2010 08:32:00

bu arada 1 hafta dedim de, daha kısa da olabilir? kaç gün var sizin aklınızda?

12/22/2010 08:34:00

ben çok gaza geldim de  bizim bey toplu org. çok sıcak bakmadı. bakalım...

12/22/2010 08:36:00

ben 19 mayıs - 22 Mayıs düşündüm

12/22/2010 08:47:00

başak+1 4 gün gayet güzel hatta 19 mayıs tatilinden dolayı sadece 1 gün izinli olmak da en güzeli.

12/22/2010 08:55:00

ya valla ben çok da yorum yapmak istemiyorum. zira koce yan çizmeye başladı bile. maddi durumlar konusunu da bilemiyorum. ama 19-22 Mayıs olursa 21 Mayıs Yağmur'un doğumgünü. Kızımın ilk doğum gününü aile eşrafından uzakta geçirmek bize pek uymaz :(

12/22/2010 08:56:00

19-22 Mayıs bence de çok güzell..

bu arada ben de cüneyt ile konuştum, tamam gidelim dedi :=)

12/22/2010 09:00:00

Munferit rezervasyonar için booking.com, hrs.com hatta expedia.com çok güzel çözümler... - ben sık sık kullanırım - ama 10-15 kişi üzeri bir sayı le hareket edeceksek, karşımızda İspanya'dan gerçek bir operatör olması daha uygun fiyatlar sağlar.

Ben Mira'yı 15 günlükken Amerika içerisinde 4 saatlik bir araba yolculuğuna, 1 aylıkken oradan Türkiye'ye, 1,5 aylıkken Ankara'dan İstanbul'a, 3 aylıkken Ankara'dan Dikili'ye, 4 aylıkken Doha üzerinden Maldivler'e, 6 aylıkken Portekiz'e... tekrar Amerika, Singapur, Avustralya, İsviçre, Norveç, İspanya vs. vs. olmak üzere 2 yaşına kadar bir hayli dolaştık... 2 yaş sonrası - uçak maliyetlerini o kadar göğüsleyemediğim için tempo biraz düştü... Şunu kesin söyleyebilirim bebek ile seyahat 1.5 yaşında bir çocuk ile seyahatten çok daha kolay, bu kesin...

18 Nisan gibi doğurmayı beklerken Mayıs gibi seyahatte çıkmak istemememin tek sebebi - hepimizin sağlığının yerinde olduğu varsayarak tabi... - bebekten çok Mira'yı düşünmem... Hepimizin yeni bebeğe adaptasyon için vakte ihtiyacı olacaktır.

Fiyat konusunda şimdiden bir şeyler söylemek için erken... çok kaba saba bir şeyler söylemek istemiyorum ama hızlıca ETS Tur fiyatlarına baktığım zaman vergiler dahil 600EUR civarında fiyatlar görüyorum. Önerdiği otel çok merkezi değil anacak metro durağına yakınmış. Detaylı incelemedim. Sadece uçak fiyatı 375EUR civarında... Buna otel+transfer+rehberlik vs eklenecek tabi... Otel standartı 4 olmak durumda değil 3 yıldız da bizi idare edebilecektir diye düşünüyorum ama merkezi konum daha önemli olacaktır.

299+vergi - yaklaşık 450-500EUR - gibi görünen programlarda önerilen uçuşları ve otelleri henüz araştırmadım. Daha önce dediğim gibi tek başıma veya sadece kendi ailem ile gidiyor olsam bu programları da düşünebilirdim ama ortalama 8-10 çocuk + 3-4 bebek ile gidilecek bir programda, muhtemel rötarların ötesinde, gecenin bir yarısı kalkışı planlamış bir charter uçuşu veya lojistik olarak sıkıntılı bir oteli göze alamam...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...