1-1,5 yaş dönemi psikolojisi,2 yaşa hazırlık

<1234>
01/26/2010 15:34:00

2 yaş sendromunu hafif atlatmak için bu dönemde yapılması gerekenler

Ynt: 1-1,5 yaş dönemi psikolojisi,2 yaşa hazırlık

02/07/2010 20:23:00

selam anneler,şimdiden elinden birşey alındığında benim kız kıyameti koparıyor.hemen eline daha zararsız başka birşey verip dikkatini dağıtmaya çalışıyorum.Bence bu dönem çok çok önemli.Doğru atlatılmazsa maalesef inatçılıkları uzun döneme yayılıyormuş.

02/10/2010 22:07:00

1 yaşında Yağmur müthiş bir değişim yaşadı. Herşeyi çok daha iyi anlıyor, el becerisi arttı, kendine güveni geldi. Çok güzel yürüyor, hatta koşuyor. :) Sanki yaşadığının farkına vardı.

Şimdi bu dönemde oynatarak mama yedirme nedir ben yeni öğreniyorum. Daha çok şarkı söylüyoruz, daha çok oyun oynuyoruz, çünkü çok hoşuna gidiyor.

Çok hırslandı, aynı zamanda sabrı da arttı. Yalnız inanılmaz sinirli oldu, bazen durup dururken (ilgisiz kaldığından da olabilir gerçi) elini kolunu sallayarak resmen bize kızıyor! Kendince fırça atıyor bize. Bir de konuşsa, kimbilir neler diyor neler.

Biz de şu 2 yaş sendromunu biraz zor atlatacakmışız gibi hissediyorum.

Bir de inanılmaz sevgi budalası oldu. Cici yapmayı öğrendi. 1 yaş resmen milat gibiymiş. :) Hem zor hem güzel.

02/11/2010 07:55:00

merhaba canım,sana katılıyorum.1 yaşına kadar herşeye eyvallah diyen bebekler giiti,kendi kararlarını uygulamak ve uygulatmak istiyorlar artık...Birey olduklarının daha çok farkındalar.Tuvalet eğitiminin de 2 yaş dönemine denk gelmesi aslında işi daha çok zorlaştırıyor.İnatlaşmamamız gereken bir dönem,teşvik edicez eğitime...

02/13/2010 18:09:00

Ayni problemi ben de kizimla bu aralar yasiyorum. Cok sinirli hatta elinden bir seyleri alinca sinirlenip vurmaya basliyor. Israrla gozunun icine bakarak, yaptigi seyin cok yanlis oldugunu anlatmaya calisiyorum ama nafile gibi gozukuyor. Bizim icin de biraz zor gececek sanirim bu donem.

02/14/2010 13:57:00

Kitap gibi adım adım ortaya çıkıyor davranışlar hepimizde, hep aynı. Hergün yeni bir huy, yeni bir davranış, tavır...

03/03/2010 12:13:00

merhaba, benim oğlumda her gördüğü şeyi tutmak, tuttuktan sonra atmak istiyor
hatta bu konuda ısrarla ağlıyor yapmalı mıyım, yapmamalı çok karasız kalıyorum.
tavandaki avizeye, tencerinin içindeki yemeğe kadar herşeyi ellemek istiyor.
aynı şeyleri sizlerde yaşamışsınız.

bu durum geçici midir?
nasıl tepki vermeliyim?

03/03/2010 12:13:00

oğlum 13 aylık

03/03/2010 12:30:00

İşte bizde bu konularda tutturma olayı başladı birkaç gündür. Ve bu durum beni çok yıpratıyor, o tutturdukça, mızmızlandıkça, bağırdıkça ben de bazen pes etmek zorunda kalıyorum. Yemeği ellemek istemedi henüz ama kumanda, kablo, cep telefonu durumumuz felaket...

03/04/2010 21:20:00

benim kızımda kızınca kendi kafasına vuruyor çok endişeleniyorum

03/05/2010 09:32:00

Ben çalışıyorum. Bu hafta onunla hiç oyun oynayamadım. Beni evde sürekli mutfakta gördüğü için mi acaba bu  tavrı onu da çözmüş değilim. Ama 4 gündür her akşam aynı durum var. Mutfak tezgahının üstünde ne varsa ellemek, yere atmak istiyor. Pes ettim. Ona zarar vercek herşeyi kaldırdım. Onu serbest bıraktım. Biraz suyla ilgilendi sonra tezgahta ne varsa eline almaya başladı. Bekledim bekledim baktım bırakacağı yok. Hadi dedim içeri gidelim aldım ama nasıl ağladı :(
Tamam dedim çok yanlış birşey yaptım. Bundan sonra hep bunu isteyip ağlayacak çok pişman oldum.
sanırım stresten sağlıklı düşünemeyip ani kararlar veriyorum ve sonra pişman oluyorum :(

inatlaşmamaya çalışıyorum, şaşırtmaya çalışıyoryum ama enteresandır unutmuyor :)

ben nerede yanlış yapıyorum???

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
12-18 aylık arası bebeği olan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...