1-1,5 yaş dönemi psikolojisi,2 yaşa hazırlık

Ynt: 1-1,5 yaş dönemi psikolojisi,2 yaşa hazırlık

03/05/2010 12:25:00

Benim kızımda her şeyi ellemek istiyor.İşaret parmağı devamlı bir şeyleri gösteriyor.Vermediğimiz zaman hemen yere kapanıp ağlamaya başlıyor.Bazende sinirden dişlerini ve ellerini sıkıp kendisini titrettiriyor.Artık kızımla markete gitmeye korkuyorum çünkü her şeye saldırıyor almak istiyor , vermeyince de son ses ağlamaya başlıyor.İnat huyumuz da var zorla hiç birşey yaptıramıyoruz ancak kendi isterse yapıyor.

03/05/2010 19:02:00

aynısı Abide,artık markete gitmeye korkar oldum.geçen kola devirdi,Allah'tan kutu kolaydı da bişi olmadı.herşeye elini sürmek istiyo,cep telefonu huyu çok fena,yerlere atıyo kendini telefonu vermem için...

03/05/2010 19:21:00

merhaba arkadaşlar ben de yeni üyeyim. aynı sorunları ben de yaşıyorum.cep telefonu olayı fena hele.radyasyon zaten.odadan uzak tutmaya çaılıyorum ama çalınca hemen kızım da konuşmak istiyor.ona bozuk ir cep teli verdim ama pek kanmıyor.ikna ederek sanırım bu dönemi atlamak gerek.inatlaşınca onlar kazanıyorlar çünkü

03/05/2010 20:56:00

Evet cep tlf alıp atma huyu bizde de var.Televizyonun kumandasıda aynı şekilde bulduğu anda hemen yere fırlatıyor sayesinde kumanda kırıldı :) gözlüğümü gözümden çekip atıyor, sağolsun onuda kırdı :) Bakalım sırada daha neler var...

04/02/2010 19:44:00

Bizim hanımkızımız da oldukça sinirli ama beni sinirinden çok ağlayarak bişeyler istemesi endişelendiriyor:(((

06/06/2010 12:57:00

benimki bana yapışık yaşıyor artık ve devamlı ağlama krizlerinde...

08/06/2010 08:51:00

neyse ki yalnız değilmişim :)

08/09/2010 21:29:00

Senacık artık kendini aştı dur durak bilmiyor ve devamlı konuşuyor:( bi de üstüne sıcaklar,yerlere yatıp ağlama krizleri de başladı...

08/10/2010 07:15:00

esrasena, aynıyız... konuşma son derece hızlı ilerliyor. memnunum bu durumdan. ama bazen anlayamadığımız oluyor. anlamayınca da, kendini yere atıyor. ağlama krizlerine giriyor... unutturmaya çalışıyorum başka birşeyle... genelde uykusu çok geldiğinde ve ağladığında hiçbirşeyle kandıramıyorum. çare direkt yatırmak oluyor :)

bu aralar, yapma dediğim birşeyi özellikle yapmaya başladı. gözümün içine baka baka... mesela, masanın üstündeki bir nesne, masanın kenarında duruyor. "kızım" diyorum, "bunu masanın iç kısmına koyalım ki düşmesin." diyorum. beni tekrarlıyor, onaylıyor. sonra nesneyi alıp yine eski yerine koyuyor. yüzüme bakarak. tepkimi ölçmeye mi çalışıyor anlamadım? tepki göstermiyorum bu durumda ki oyun zannetmesin diye.

tutturma huyu bitmedi hala. kafasına da vuruyor çok sinirlenirse... ne olumlu ne olumsuz hiçbir tepki vermiyorum kafasına vurunca, yapma deyince daha çok yapıyor çünkü... bir de tatilde kuzeninden bağırmayı öğrendi. sinirlenince bağırıyor veya istediği nesneyi vermekte gecikirsek o nesnenin adını bağırarak söylüyor. ses tellerini mahvediyor. bu bağırmayı nasıl unutturacağım bilmiyorum...

08/10/2010 07:22:00

bazen bizde de oluyor bağırarak kendini kaybederek birşey isteme durumu, böyle durumlarda ben çok kısık sesle anlatıyorum anlatacağımı, kendi gürültüsünden duyamadığı için susmak zorunda kalıyor:) çoğu zaman işe yarıyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
12-18 aylık arası bebeği olan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...