Yatak büyüklüğü

11/10/2009 09:00:00

Hala 15 aylıkken parmaklığını açtığımız Ikea bebek yatağında yatıyor. Boyu en son 94 cm'di. Acaba artık büyük yatağına mı geçmek gerekiyor?

Ynt: Yatak büyüklüğü

11/11/2009 18:59:00

Derin yatagina pek sigisamiyor, son zamanlarda buyuk yatakta yatiriyoruz. Bence eger Ilgaz rahatca uyuyorsa daha sonra da gecirebilirsin, ama Derin gibi cok haraketliyse uyurken ve sigamiyorsa direk buyuk yataga gecirin bence...

11/24/2009 09:13:00

Eylül bizimle yatıyor. Sallanan beşiklerden almıştık. Kİ çok pişman olduk. Oradan düşmeye başlayınca o beşiği ikiye ayırdık. (bi ara fotoğraflarını gönderirim isterseniz) Yani üst kat ve alt katı birbirinden ayırdık. Duvara gelen kısımda parmaklıklar duruyor, önünden kaldırdık parmaklıkları. Güzel küçün bir yatak oldu. Kendi döşeğinin üstüne yün döşek serdim. Ama bizimle yatıyor. O'na sarılıp yatmaktan büyük keyif alıyorum. O'da benim ona sarılmama bayılıyor. Sarılmadığım zaman bağırıyor bana. :) Büyük yatağında çocuk kendi başına yatacaksa düşme riski çok.

11/28/2009 05:14:00

Biz de bazen beraber yatiyoruz, ben de Derin'le uyumayi cook seviyorum...tarifsiz bir duygu:))
Buyuk yataga gecilirse yanlara yatak korkulugu konabilir...Biz simdilik koymadik ve bir dusme durumu da olmadi.

12/06/2009 12:36:00

biz de hala ikea karyolasi kullaniyoruz. uzerinde 3 yas yaziyordu. bir sure daha bununla gidecegiz gorunuyor... sığıyor cunku hala :)

02/10/2010 13:28:00

Biz de Ikea yatak almıştık uzun süre korkuluklarıyla kullandık daha sonra "abla yatağı" moduna geçip yanına koruyucu taktık. Yağmur pek hareketli yatmadığından sanırım 1 sene daha kullanabiliriz. Zaten yatağın uzunluğu 140 cm di bu nedenle boy kunusunda sorun olmaz  şimdilik dite düşünüyorum. Sonuçta bizlerde 200 cm uzunluğunda yataklarda yatıyoruz.

03/16/2010 08:51:00

Bizim de bugunledeki gundem konumuz yatak. Su anda kizim hala bebek karyolasinda yatiyor, on parmakliklari cikarttik, boylece kendi yatip, kalkabiliyor ama yatak kucuk oldugu icin, yorgani da kucuk. Her ne kadar daha sigabiliyorsa da yorgan kucuk geldiginden surekli ustu aciliyor, ve sabahlari usumus kalkiyor. Biz de o yuzden degistirmeye karar verdik. Burada bes yasina kadar kullanilabilecek alcak ve bas tarafinda kisa korkuluk olan yataklar var, ama ekonomik olarak iki sene sonra tekrar yatak degistirmek dusuncesine pek olumlu bakmadik. Buyuk yataklardan biraz yuksek olup, altinda dolabi olanlar var ama onlarda cok yuksek geldi. Sanirim, en sonunda normal cocuk yatagi alacagiz. Biraz yuksek ama ya Mothercare'de satilan korkuluklardan alacagiz yada yere battaniye serip bir sure oyle kullanacagiz.

05/18/2010 11:27:00

Arkadaşlar oğlum iki yaşına girdi ama hala sallanarak uyumak istiyor. Park yatak boyutları küçük gelmeye başladı. Normal yatak alsam sallanma özelliği yok, olanlar da pek derin değil. Hareketli bir çocuk boy da uzun aşağıya düşer diye korkuyorum. En büyük boy park yataklara bakıyorum da, kullananınız var mı 120ye 70 buldum baktığım kadarıyla, daha büyüğü var mı?Ya da başka yatak öneriniz var mı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
24-36 ay arası çoçuğu olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...