PÜTÜRLÜ YEDİRMEYE NASIL ALIŞTIRABİLİRİM?

01/30/2011 10:08:00

İlk bir ay çok iyi geçti. herşeyi fazlasıyla yedi. Ancak bu hafta şu farkındalık denilen olayımız başladı. Sebze ve yoğurtta hala sorun yok. ama meyve de ağzımızı kapatmaya başladık. elma ve armutu cam rende de rendeliyip ya da arada suyunu sıkıp veriyordum. 2 gündür cam rendeden yemedi. Püreye inat ediyor dedim suyunu vermeye çalıştım onu da içmedi. Bunun üzerine Hipp Cam Kavonoz Meyve püresi (armut) verdim. tüm kavanozu yaladı yuttu. Muhallebi kıvamı istiyor sanırım. Bu da beni endişelendiriyor. Püreye ya alıştıramazsam diye korkuyorum. Ne yapmalıyım sizce.

Ynt: PÜTÜRLÜ YEDİRMEYE NASIL ALIŞTIRABİLİRİM?

01/31/2011 00:43:00

Pinarcim, sanirim pek yapicak birsey yok bu durumlarda istikrarli ve sabirli bir sekilde tekrar tekrar denemekten baska, bizimki de ayni seyleri sebzeler icin yapiyor malesef. Onlar icin halen anne sutu ana besin, ne zamanki yemegin eglence ya da anne bebek arasinda herhangi bir oyun olmadigini oysa ki doymak icin yendigini anliyacaklar muhtemelen o zaman herseyi az da olsa yiyecekler...Ben gecen hafta burada bebek kliniginde sordum sebze yememe konusunu, yedirme saatlerinizi degistirin onerisinde bulundulyr mesela ben hep oglen veriyordum aksam verin dediler, sen de meyve purelerini baska zamanlarda vermeyi bi dene belki sen de ise yarar bizde malesef o da yaramadi cunku:( Puturlu yeme konusunda da sebze purelerindeki kivam nasil, onlarin icinde putur birakarak hazirla o sekilde alissin...

01/31/2011 07:30:00

aynı sorun bizdede var pınarcım pütürlü ağzına gelince öğürük diğer yediklerinide kusuyor,çözüm bulursan benlede paylaş nasıl alıştırıcağımı bilemez oldum:(

01/31/2011 09:30:00

sebze çorbalarımız aslında pütürlü.blenderdan sonra irmik ekliyorum bir de ben. ama onu yiyor. sabah meyvesinde yemek istememeye başladı. aslında saati değiştirmekte iyi fikir olabilir. birde ben 7. ay itibariyle Tuna'nın daha bilinçlendiğini farkediyorum. istemediği birşey olur hayırı net ifade etmeye başladı. belki bununla da ilgili olabilir. okuyorum araştırıyorum. birde perş doktora soracağım. yazarım şekerler. hepimize kolay gele.

01/31/2011 10:26:00

bilinclenme olayi dogru, bizim de onlara 'Hayir'i ogretmemiz gerekliymis artik bizimki de artik resmen numaradan aglamalara falan basladi...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...