4 yaşındaki oğlum pembeyi ve prensesleri seviyor!

<12>

Ynt: 4 yaşındaki oğlum pembeyi ve prensesleri seviyor!

12/11/2012 11:01:00

Bu arada, bu renk kodlamasının, 2.dünya savaşıından önce, tam tersi olduğunu öğrendim. Yani pembe renk erkekler için, mavi de kızlar için kullanılırmış. Pembe kırmızıyı, kırmızı da savaşı simgelermiş.  

12/11/2012 11:05:00

Ben hediye alacak kişilere özellikle pembe almayın diyorum ,ama buna rağmen kıyafetlerinin ve eşyalarının çoğunluğu pembe, zaten çok sevdiğim bir renk değildi bide kız olunca akla ilk gelen renk pembe , üreticiler de dahil herkes buna şartlanmış, gelen hediyeler dışında pembe renk hiçbişey almadım en çok yeşili ve maviyi seviyoruz, renkler de bile cinsiyet ayırımı yapmak çok saçma, şimdi siz böyle bir başlık atarak , bizim değil de sizin bilinçaltınızda da bu şartlanma var gibi geldi bana, yoksa neden böyle bir başlık atasınız ki , gayet normal birşey...

12/11/2012 11:08:00

Başlık süper. Bilmeyenlerin yada bilenlerin bilincini açmak için harika.

Daha yakın zamanda. başından ayakucuna kadar pembe giymiş minik bir kız gördüm. tepkim. illaki kız olduğunuzu göstereceksiniz dimi oldu. kendi kendime.( Gülümseyerek)

12/11/2012 11:17:00

okuduğum kitapta bi bölüm var,hemen hemen şöyle '' Yani erkekler birer şovenist domuz olarak doğmazlar ,sonradan olurlar ve her gün binlerce erkek kadınlar tarafından bu şekilde yetiştirilmektedir.'' ( Tıkanma,Chuck Palahnıuk)

Yani anneler,kadınlar özgürleşmedikçe kadın,erkek algımız böyle devam edicek gibi. Homofobik, cinsiyeti düz algılayan binlerce çocuk anneler tarafından yetiştirilıyor her gün..

12/11/2012 11:33:00

İşte bu yüzden çocuk yetiştirmek çok zahmetli ve dikkat isteyen birşey. Çocuk bakması kolay, ama yetiştirmek zor. Küçükken; annenin kızması, utandırması vb.  çocuğun ilerideki ilişkilerine hayatına, bazende başkalarının hayatlarını etkiliyor. Bunun için yeterince bilinçli bireyler olmak lazım. Bu bilincide bu şekildeki belki farklı belki komik gelicek sorularla yaymak lazım.

12/11/2012 11:43:00

Hah, bu cümleyle hislerime tercüman oldun:) psychomom

Freya, evet belki de haklısın, yazıda da söylüyorum zaten, kendimdeki şartlanmışlığı farkettiğimi ve bununla mücadeleye giriştiğimi. Bu tepkiler o kadar otomatik ki insan çoğu zaman farkına bile varmıyor, üzerinde durup düşünmedikçe..

Sana da teşekkürler momoveannesi, işte bu yüzden bu başlığı atmıştım

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...