Liste

08/15/2011 11:41:00

Merhaba,
Doktorumuzun ilk 10 gün için verdiği liste şöyle:

Meyve suları & Meyve Püreleri
Yoğurt
Pekmez
Tahin & Pekmez
Ceviz de meyveye eklenebilir.

Çok hızlı bir giriş değil mi? Henüz hiçbir şey vermediğimden sadece bana mı öyle geliyor?

Ynt: Liste

08/15/2011 11:44:00

ben henüz teecrübe etmediğim iöçin ukalalık etmek istemem ama, bu konuda çok okuyorum ve doktorları çok dinliorum herşeyden az az verilio snrm. birde az tatlıdan tatlıya doğru gidin denilio, daha sonra zorlanmamak için sebze çorbalarından meyveye doğru gibi

08/15/2011 11:49:00

tahin ve ceviz için erken bence. tahinin alerji yapma olasılığı yüksek. ceviz ise 9. aydan sonra bebek beslenmesinde yer alıyor. ilk olarak tahıl,sebze,meyve ve yoğurt verilebiliyor. hepsinden azar azar başlıyorsun. mesela ilk üç gün ilk önce 2-3 bebek kaşığı elma püresiyle başla daha sonra artıra artıra 1 hafta da 1 öğün vermeye başlarsın. bana kalırsa bebeğin 5. ayını doldurmadan ek gıdalara başlama ama tabi senin kararın.

08/15/2011 11:57:00

evet aslıya katılıyorum, biz kızım emmediği halde 6. ayda ek gıdalara başladık, tahin ve ceviz için bencede erken, ben cevizi bugün ilk defa verdim.

08/15/2011 12:00:00

tahini henüz vermedim ama cevizi 6 aydan beri hergün 1 çay kaşığı veriyorum .. tahin dışında hepsini verdik biz az az başlayarak ..

08/15/2011 12:05:00

Bize de 5.ay bitip, 6. aya başlarken verelim dedi. İkinci 10 günde sebze püreleri, çorbalar var; üçüncü 10 günde de et, tavuk, balık.. demiş. Tamamı çok hızlı geliyor bana okudukça :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...