kaşık deneyimi

04/26/2012 08:33:00

katı gıdaları ekmek, meyve, omlet eline ver yesin. peki ya sıvı gıdalar(yoğurt, çorba)?

bebeklerimizin erken dönemde kaşık-çatal kullanarak kimseye ihtiyaç duymadan karnını doyurabilmesi ile ilgili deneyimlerimizi paylaşalım mı? neler yapmalıyız? neler yapıyor ya da tavsiye ediyorsunuz?

Ynt: kaşık deneyimi

04/26/2012 08:42:00

çok açsa döke saçada ols akendi kaşık ve çatalla yiyo ama ben sabredemiyorum doymaz die kendim veriyorum

Ynt: kaşık deneyimi

05/04/2012 02:11:00

Bizim kaşık ve çatal deneyimimiz küçük hanımın kendi isteği üzerine başladı. Yoğurt gibi yarı sıvı besinleri mecburen kaşıkla ben yediriyordum. Önce kaşığın üzerine elini koyarak sanki kendisi ağzına götürüyormuş gibi yapmaya başladı. Sonra kaşığı ele geçirdi. Ben de bir kaşık ona verdim, başka bir kaşıkla ona yoğurt vermeye devam ettim. Çok hoşuna gitti. Önce ben onu nasıl besliyorsam o da beni beslemeye çalıştı. Sonra kaşığı kendi ağzına götürme denemeleri yaptı. Bu arada kaşığa doğru düzgün bir miktarda yoğurt alamıyor, alsa da iyi tutamadığı için herşey dökülüyordu tabii. Ama kısa süre içinde düzgün tutmaya ve yine dökülse bile bir miktar yoğurdu ağzına götürebilmeye başladı. Şimdi döke saça da olsa bayağı güzel kullanıyor kaşığı.
Hatta artık çatala terfi ettik. Bayılıyor çatal tutmaya ve çatala bizim geçirdiğimiz herhangi bir yiyeceği kendisi yemeye...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Baby Led Weaning - Bebek kontrolünde beslenme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...