ağaçlara kar yağmış

01/10/2012 16:52:00

mevsim itibariyle yapılabilecek ekyifli bir etkinlik.
malzemeler:
-dışarıdan rahatça bulabilceğimiz kuru dallar (bunu bir bütün olarak yayılmış dallar olarak bulabilirsek harika olur.)
-patlamış mısır
-yapıştırıcı
 yapılışı;
-getirilen kuru dallar;onalr artık bzim ağacımızdır.ağaç diyebiliriz :)kuru ağacımızın neden kuru olduğunu ve mevsim özellikleirni kısaca çocukalrımız ile konuşuruz.sohbet kar yağmasına gelir ve birlikte ağaca kar yağmış görüntüsü verebileceğimziden bahsederiz.
-beraberce mutfağa gidip mısıarlarımı patlatırız.bir yandan yer.bir yandan şekilelrine benzetmeler yaparken dalalrımızın istediğimiz yerleirne istediğimiz kadar yapıştırır.karlı ağacımızı tamamlamıuş oluruz.
-dilerseniz kuru yapraklarla etkinliğe devam edebilirisiniz.duvarda sergilemek hoş duruyor :)tercih sizin.
iyi eğlenceler

Ynt: ağaçlara kar yağmış

01/10/2012 20:57:00

çok güzel bir fikir.hemen uygulayalım.
bizde bugün kızımla bunları yaptık
.kartondan güneş yıldız ay bulut kesip onları renkli el işi kağıdı ile kapladık.ip takıp tavana astık.
gece olunca ay ile yıldızı cıkarıyoruz.gündüz olunca bulut ve güneşi.

hemegitici hem eglendirici bir aktivite.

01/10/2012 21:47:00

çok güzel paylaşımlar bunlar.bende kızımla yapıyorum paylaşırım artık burada

01/10/2012 21:49:00

ikiside_benim arkadaşım mobilleirniz çok hoş görünüyor.emeğinize sağlık.
fatmacım sizin etkinlikelri d emerakla bekleriz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuklarla elişi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...