anaokulu deneyimlerimiz

<123>
04/24/2010 19:34:00

Şu anda 4 yaşında olan kızımı geçtiğimiz eğitim yılı başında (o 2,5 yaşındayken) Mavişehir'deki Panda'ya verdim. Panda'yı seçmemizdeki birinci neden, okulun eve çok yakın olmasıydı. Okulun sahibi ve okulun müdürü, çocuk gelişimi alanında uzmanlaşmış psikologlar olduklarından her konuda çok bilgili ve ilgililer. Çocuklarla yıllara dayanan tecrübeleri olduğu için, herşey o kadar düzenli bir şekilde işliyor ki... Kadrolarında da sık değişim olmadığından, çocukların okula uyum problemi, diye birşey olmuyor. Açıkçası, özellikle erken yaşta okula/kreşe başlayan çocuklar için ideal bir anaokulu bence Panda Mavişehir.
Bu eğitim yılında ise, Karşıyaka'da yeni bir okul olan, aslında Küçükyalı'da 3 senedir varolan "Küçük Kulüp". Okul değiştirmemizin nedeni hem 12 ay açık olan bir okul bulmak hem de çocuk için daha geniş bir alan ve bahçe imkanı sunan bir okul bulmaktı. Temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bu okul, her yönden diğer okullardan o kadar farklı çıktı ki! Bir defa okulun içi görsel olarak hem biz ebeveynler için hem de çocuklar için çok iç açıcı ve eğlenceli bir şekilde düzenlenmiş! Çocukların sayısı çok fazla değil. Her yaş grubundan bir sınıf var. Bir psikolog devamlı okulda görevli. Her çocuğu izliyor ve teker teker hepsi hakkında o kadar doğru bilgiler iletiyorlar ki ailelere. Çocukları okula ve öğretmenlere bağımlı değil, okulu ve öğrenmeyi seven bağımsız bir birey olarak yetiştirmeyi hedefliyorlar.
Daha fazla bilgiyi burada vermem için çoook uzun yazmam lazım. En iyisi mi ilgilenenler gidip sahibi Filiz Hn. ile görüşsünler.

Ynt: anaokulu deneyimlerimiz

04/24/2010 20:55:00

Kucuk kulup benim de tavsiye ettigim bir okul. Fiziki kosullari diger subeden daha iyi. Kadro da ozenle secildi. Personel toplantilari sik tekrarlanir. Filiz Hnm da oldukca tecrubeli ve MEB da 17 yil sanirim tecrubesi var.

04/30/2010 13:58:00

Küçük kulüp,bize yakın..Gidip görüşmedim henüz ama dışarıdan da güzel gözüküyor,acaba önümüzdeki sene oyun grubuna verip sonra memnun kalırsam kreşe devam ettirsem mi diye düşünüyorum..Gidip bir görüşmek en iyisi olacak sanırım..

04/30/2010 15:16:00

Filiz, gidip bir gorusmen lazim. Her annenin beklentisi farkli neticede. Ve lutfen, izlenimlerini de bize aktar

04/30/2010 15:31:00

Tabi elifcim,mutlaka yazarım..

06/27/2010 23:46:00

Oğlumu Mayıs'ın son haftasından itibaren haftada 4 gün, 3'er saatten Küçük Kulüp'e göndermeye başladım.
Öğretmenini çok sevdi.
Ama yaşıtlarından çekiniyor. (Hatta tek sorunu yaşıtları. Ben de zaten bu yüzden kreşe başlatma kararı almıştım, tek çocuk, yaşıtlarıyla sosyalleşsin diye...)
Gitmek istemediğini söylüyor, hatta son gidişi hariç hepsinde gitmeyeceğim diye ağladı hep :((
Yıpratıcı bir süreç oldu. (Ben çalıştığım için bakıcısı götürüyor bu arada)

Hem okulun psikoloğu hem de bakıcımız içeri girdikten sonra çok keyifli vakit geçirdiğini söylüyor.
Bu yüzden de alışması için biraz daha zaman tanıyorum...
Bakalım, bu hafta salı günü ben de gideceğim, kendim de gözlemleyebileceğim.

Zeynepa'nın değdiği gibi psikolog her gün arayıp bilgi veriyor. Bazen çağırıyor, yüz yüze konuşuyoruz. Tam oğlum ağlıyor diye kendimi vazgeçme noktasında bulduğumda, psikolog ve kreşin sahibi Filiz hanımla konuşuyoruz ve devam kararı alıyorum.
Zor bir süreç, umarım atlatırız.

Kreşten genel olarak (şimdilik) memnunum.
Bir de giderken ağlamaları bitse :((
Ama okuduklarımdan ve söylenenlerden edindiğim şu: İçeride de ağlamaya devam ederse sorun var. İçeride mutluysa yola devam :))

İleriki zamanlarda da gelişmeleri paylaşırım isterseniz

06/28/2010 22:52:00

merhabalar benım ıkızler 5 yaşında ve 2.5 yaşından beri küçükkulüp küçükyalıya gidiyolar.çok memnunum filiz hanım bu alanda çok tecrübelidir.izmirdeki en iyi anaokularından birisidir.bu sene ana sınııfına başlayacağız sormak ıstedıklerınız olursa cevaplayabılırım sevgiler..

07/01/2010 14:17:00

Yaşasıınnnn
Oğlum 4 gündür kreşe ağlamadan gidiyor.
Hatta bu sabah biraz geç gitti, kreşten çıkışta "daha okul daha okul" demiş.
Nasıl hafifledim, mutlu oldum anlatamam.

07/07/2010 18:59:00

Herkese tekrar merhaba!

Farkettim ki, grup kurarken yanlış kurmuşum meğer. Soru sormak veya 1-2 cümle ile grubun kuruluşunu detaylandıracağıma, kendi cevabımı da sabırsızca koymuşum en tepeye. Kusura bakmayın lütfen.

Yazın tam ortasında olduğumuz için birşey daha eklemek istiyorum:
Küçük Külüp bu sene ilk defa yaz okulu yapıyor. Sadece kışın devamı niteliğinde bir eğitim hayatı değil bu. Kelimenin tam anlamıyla yaz okulu hem de. Her hafta başka bir konu var. Çocuklar bu konuyu ele alıyorlar. Ve en güzeli; bir de haftada 2 gün yüzmeye gidiyorlar! Hem de yüzme kursu şeklinde. Yani sadece eğlenmeye değil. Yaz okuluna özel haftalık kayıt da yapılıyor. İlgilenen olursa diye haber vermek istedim.

Başka başka okullardan da haberler bekliyoruz!
Sanırım Nurturia üyelerinin çoğunluğunun çoçukları küçük olduğundan okul yorumları da zamanla genişleyecek. :)

Herkese sevgiler!!

07/07/2010 19:04:00

gkaplan, cok sevindim. Okul icerisinde de aglama ve gitmek istemiyorumlar devam etseydi de geri adim atma derdim. -ki h.sonu tatili bile sil bastan yapabiliyor:)

Filiz, senin gorusmen nasil gitti?

07/21/2010 14:21:00

Sadece dışardan gördüm ama kocaaamaaan bi bahçesi 6 dönüm kadarcık, sebze bahçesi, hayvanların olduğu bi kısım ve yüzme havuzu vs var içinde; yeri Narlıdere-Sahilevleri tarafında...
İnternet adresleri : http://www.wonderlandanaokulu.com/

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İzmir Okul Öncesi Kurumları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...