çocukların elindeki eşyalar

06/03/2011 10:16:00

Çocukların ellerine verdiğimiz eşyalara ya da biz vermesek bile eline aldıkları eşyalara çok dikkat edelim. Sürekli gözümüzün önündeki ve hiç düşünmediğiniz bir eşya çocuğun yaralanmasına neden olabilir.

İşimle ilgili olarak bir tecrübemi aktarayım. Bir çocuk elinde cam su bardağı ile takılıp yere düşüyor. Ve bir gözünü tamamen kaybediyor. Çocuklarımıza oturarak su içmeyi ya da hareket etmeden su içmeyi öğretelim. Eğer çok hareketli bir çocuksa ellerine cam bardak/ cam eşya asla vermeyelim.

Bir tecrübe de benden sekiz yaş küçük erkek kardeşimle ilgili. Üç yaşındayken hani huni şeklindeki plastik mutfak malzemesinin metalden yapılmış olanı vardı mutfağımızda. Ve kardeşim onunla oynarken sivri tarafı ağızının boğazına girecek şekilde bununla yere düştü. Boğazı kesildi içeriden.

Evimizdeki eşyalar bir yaralama nesnesine dönüşebilir mi? Sürekli evdeki eşyalara bu açıdan bakmak gerekir.

Ynt: çocukların elindeki eşyalar

06/03/2011 10:21:00

kalemler de cok tehlikeli esasen bu acidan, elinde kalemle kosarken düsüp retinasi yirtilan cocuklar sik görülen acil vakaymis

06/03/2011 10:25:00

tüylerim diken diken oldu zeynep ya çok geçmiş olsun

aras kalem hastası en korktugum şey bu benimde , evde genelde elinde kalemle dolaşıyor , ilgisini dagıtarak elinden almaya çalışıyorum , farkederse aglıyor ama vermiycem artık

06/04/2011 00:01:00

Sanırım ellerindekinin ne olduğunun pek bir önemi yok, yastık ya da peluş hayvan dışında hiçbir şey ile koşmamaları lazım:)  Yeğenim elindeki plastik oyuncak askerle düşmüştü ve göğsü zedelenmişti, 2,5 ay kadar morluğu ve ağrısı geçmemişti, ve bir daha elinde birşeyler varken koşmadı ama başına geldikten sonra ne fayda.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ev Kazaları ve Önleme Yolları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...