Bebekler ve TV

04/05/2011 16:43:00

Bebeklerinize tv izletiyor musun? Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ben izletmiyorum, izletmemek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum Gündüz neredeyse hiç açmıyorum tv. Akşam eşim geldiğinde haberleri izlemek için açıyoruz, kızım eğer uyanıksa mama sandalyesinde oturtuyoruz, tvye arkası dönük olacak şekilde, mümkün olduğunca izletmemeye çalışıyoruz.
Bu konu ile ilgili bir kaç linki de sizinle paylaşmak isterim, çevremde izleyen bebekler de var, belki bizler de tv karşısında büyüdük çok şükür her hangi bir sağlık sorunumuz yok ama bu konuda okuduklarım, zilediklermden sonra aksini tv izlememesi için elimden geleni yapmaya çalışıcam. Tv ile muhakkak tanışacak ve ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi diye düşünüyorum. T

http://www.uzmantv.com/televizyon-bebegin-zekasini-olumsuz-etkiler-mi
http://www.uzmantv.com/televizyonun-cocuklara-faydasi-var-mi

http://aylinanne.blogspot.com/2010/06/bilincalt-kurgulamayla-cocuklarn-beyni.html

Ynt: Bebekler ve TV

04/06/2011 06:18:00

utku çok bakıyor tv ye hemen dikkatini başka yöne çekiyorum. hiç istemiyorum izletmek. bazen çok dikkat çekici ses olduğunda kendini  ve kafasını çok geriye çeviriyor bakmak için. tv açmamak çözüm mü bilmiyorum. bir gün mutlaka keşfedicekler çünkü o renkli kutuyu:))   dikkatini başka yöne çekiyorum ben unutuyor. neyseki önümüzde yaz zaten biz bile izlemiyoruz sıcakta tv. gezmeler çoğaalcak. önümüzdeki kış napçaz bakalım:)

04/06/2011 07:58:00

Bizim evde benden başka kimsenin umrunda değil malesef TV konusu. Babası, anneannesi ve babaannesi uyarmama rağmen hiç umursamadan açıyorlar TV'yi :( Simay'ı alıp başka odaya gittim 1-2 kez, "çocuğu bizden mi" kaçırıyorsun dediler. Uzmanlar diyor felan desem "çokbilmiş" damgası yiyorum. Ben de artık bıraktım uğraşmayı.

04/06/2011 08:10:00

bende izletmemek için elimden geleni yapıyorum, gündüz radyo açıyorum tvde. ekran siyah oluyor radyonun adı yazıyor sadece o kadar. akşamda babası haberleri izlerken bne zaten yemek yedirmeye çalışıyor oluyorum sonra giyindi emdi yattı derken belki 3 dk bile bakamıyordur tv ye sayemde :) benim kv de çok bilmiş gibi bakıyor bana ama umrumda değil onunla ters düşmek. bence mücadele etmeye devam edin etrafınızdakilerle. tv izlemek bebekle birşey paylaşmak değil ve bunu da anlatıyorum etrafımdakilere. birşey yapmak istiyorlarsa oyunlar oynasınlar şarkılar söylesinler. büyüdü artık bebeklerimiz herşeyi anlıyorlar. kaliteli zaman geçirsinler bebeklerimizle.

04/11/2011 21:21:00

Çoğu zaman tek başımayım ve asla tv açmıyorum ama zorunlu hallerde evdeki animasyonlardan ya da babyeinsteine yi açıp 10 dk bırakıyorum haliyle. Neyseki kv ya da annemler çok anlayışlılar, onlarla bıraktığımda biliyorum ki tv açılmıyor. Lara uyuduğunda seyrediyorlar haberleri vs.. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...