çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

Ynt: çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

06/09/2010 11:39:00

dilekkal,

yazınca rahatlamışındır umarım.kayınvaliden çok anlayışlı biriymiş helal olsun.annen ise sorumluluk almak istemiyor sanırım.

yerine koydum kendimi zor bir durum ama en azından düzelmiş.kreş zamanına dek idare et artık.sus arkadaşım konuşma bak ben konuşmamın bedelini ödüyorum.bir arkadaş bana alttan alan sen olmak zorundasın dedi.ne yapalım.çok kolay gelsin kreş zamanına daha var sakin sakin uyumlu uyumlu kasmadan

kızın babaannesini özlüyordur muhtemelen,yoksa annenin mutsuz edebileceğini sanmıyorum.ne zor yahu doğuruyorsun ama bakamıyorsun of of

06/09/2010 11:51:00

Nilberk,

Aynen dediğin gibi doğuruyorsun ama bakamıyorsun, gece gündüz kendini suçluyorsun...
Şu aralar hele hele iyice canım sıkkın herşey üstüste geliyor iyi anne olamıyor muyum acaba diye kendimi suçluyorum aslında eminim ki kendini çocuğuna adamış nerdeyse tüm annelerin ara ara girdiği bir bunalımdır bu ama yine de onu gel de içime anlat.

Annem evet sorumluluk almak istemiyor ve bunun için hastalığını , ameliyatını kullanıyor kimi zaman.
Aslında tek bunlar olsa sorunumuz yine kopmaz bende bağlar o kadar çok severdim ki annemi eskiden her gece dua ederdim inanın ona birşey olursa ben yaşayamam diye ama insan evlenince yeni bir ailesi olunca anladım ki ebeveyn-evlat ilişkisi eskisi kadar güçlü olmuyor bir şekilde el oluyorlar işte yani benim ailem öyle oldu , ihtiyaç duyduğum zamanlarda onların desteğini hissedemedim ben arkamda, hissettiğimde ise daima minnet duyup bunu onlar göstermem istendi.
Olabilir mi insan evladına yaptıklarından ötürü minnet bekleyebilir mi bir anne olarak minnet kelimesi ile annelik kelimesini bağdaştıramıyorum ben kafamda.

06/09/2010 11:53:00

Doğru söylüyorsun Özgecon ama çoğu zaman insan sahip olduklarının bir ötesindekini istemez mi işte herşey bundan kaynaklanıyor, doyumsuzluk... Eğer ailenle aynı şehirde yaşasaydın eminim ki sadece gelip kontrol etmeleri etmeyecekti olaylara daha duygusal açıdan bakacaktın.

06/09/2010 13:15:00

dilekakal,
Annenle olan sıkıntıların çok üzücü tabii ama ben yine de onunla bunları konuşup halledebileceğinizi düşünüyorum.Sonuçta biz de anne olduk ve annelerin çocuklarının iyiliğini,mutluluğunu ne kadar istediğini birebir görüyoruz.Belki annenin bir takım nedenleri vardır.Bence ne kadar evlensek de annelerimiz hala çok önemli bir dayanak noktamız hayatlarımızda.Üstelik ortak bir noktamız da var:'anne olmak''.Ben aranızı düzelteceğinizi düşünüyorum.Küskünlükler anlamsız geliyor bana çünkü.

06/09/2010 13:21:00

Canım bizim sorunlarımız tek bunlar değil, küçüklüğümden beridir benim onlardan öğrendiğim bir şey var ki : erkek evlat has evlat kız evlat pas evlat... Ben hep bunu hissettim. En büyük sorunumuz o zaten benimle aynı imkanlara, sevgiye, ilgiye sahip olması gereken kişiden daima bir adım geride kalmak. Yeni bir durumda değil bu, kronikleşen bir durum içimde geçmişten gelen , düzelmesi pek mümkün değil gibi geliyor:)

06/09/2010 13:26:00

Bu arada bizim de anneannemiz bakıyor Yiğit'e.Başlarda çok vicdan azabı duydum.(Annem dışa dönük bir kadındı ve çalışmayı (öğretmen) çok seviyordu.Kendini en mutlu çalışırken hissediyor gibiydi.Torunu için işini bıraktı.)Çok yoruluyor , hayatını bize adamak durumunda kalıyor vs. diye.(Aslında bu durum ona iyi geliyordu belki çünkü babamı yeni kaybetmiştik) Şimdi baktım baya bir zevk alıyor.Arası da çok iyi .Bize olduğundan çok daha toleranslı ve sevgi dolu  gibi geliyor bana.Kreşe vericem diyorum 'Dur 1 sene daha bakayım,kreşte sıkılmasın' diyor.Yazın komşular baksın yine sen yazlıkta rahat rahat dinlen diyorum .Ben Yiğit'i de götürücem diyor.Hayatta inanmazdım bu şekilde olacağına.(Ama ben yine de kreşe göndereceğim ve yazın komşulara baktıracağım)
O suçluluk duygusu kalmadı bende o yüzden ama şimdi de kafama şu takılıyor: 'Acaba ben anneanne bakıyor diye fazla mı 'rahat anne' moduna giriyorum.Kendi annelik anlayışım geri planda mı kalıyor.Nasıl olsa anneannesi çok iyi bakıyor , diye düşünüp o bakıcılara yapılan özgün anne müdahalelerini yapmamış olmam bir eksiklik mi diye düşünüyorum:(

06/09/2010 13:29:00

dilekal,
anladım çok derin bi şeyler yaşanmış ama ne bileyim 'anne duayrlılığı' yine de devreye girermiş gibi geliyor bir şeyler konuşulsa:( 

06/09/2010 13:29:00

Eylem, son satıra hızlı yanıt: Bence çok iyi bakılıyorsa hiç karışmamak gerek. Mutluysa mutludur. Bakıcı da olsa baktın çocuğu seviyor, iyi bakıyor, karışmıyorsun... Zamanla o büyüdükçe zaten şekillenecektir özgün annelik... Sevgiler.

06/09/2010 13:31:00

Teşekkürler özgüranne .Bu nickname'den böyle bir yorum almak çok önemli tabii:)

06/09/2010 13:58:00

Özgüranne'ye katılıyorum hiç öyle bir eksiklik hissetme hatta fazlalık bile hissedebilirsin yiğit'in öyle bir anneannesi olduğu için:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...