çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

Ynt: çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

06/09/2010 14:05:00

Evet doğru söylüyorsun aslında bakmak zorunda değiller elbette çünkü bu çocukları  onlara güvenip mi yaptık, hayır.. Ama işte kıyamıyorsun bakıcıya bırakmaya , güvenemiyorsun sonuç olarak yine annelik ağır basıyor bu da bencilliği peşinden sürüklüyor.

İmalı iletişim kuran insanların hep sorumluluk almaktan kaçan ve sadece kendi vicdanlarını rahatlatmaya çalışan insanlar olarak nitelendirmişimdir, son sözü hep karşı taraftan beklerler ki yalnız kaldıklarında bunu ben değil kendisi istedi diye kendilerini kandırabilmek için sanırım.

06/09/2010 14:05:00

deniz21903,
Kendini bir de annenin yerine koy.Bütün gün çocuğa bakarken yoruluyor ve bazen de çocuklar huysuzluk yapıyor.Zaman zaman annem de çok yorgun ve sinirli oluyordu.Ben fark ediyordum o ifade etmese bile ve hemen soruyordum 'ne sorun var' 'yoruluyor musun' vs diye.Zaman zaman çok yorgun hissetmeleri çok normal .Ben de hafta sonları pelte gibi oluyorum çünkü.

06/09/2010 14:13:00

Çocuklar doğduğunda ilk 8 ay annemle beraber baktık. Sonra ben işe başladım. 21 aya kadar annem baktı. Ama şu anki aklım olsa işten ayrılır kendim bakardım. Zaten nane molla olan anne-kız ilişkimiz iyice koptu. Hayatımın çoğu evresinde annemle anlaşamadım. Ama bu çocuklarla iyice kötüleşti.
Tamam Allah razı olsun. Çok güzel baktı. Bize gösteremediği sabrı onlara  gösterdi. Çocuklar çok güzel beslendi. Tertemiz bakıldı. Hergün onlara kitap okudu. Çok güzel oyunlar oynadılar. Herşeyden önemlisi doya doya sevdi ki benim için çocukların mümkün olduğu kadar sevgi alabilecekleri bir ortamda büyümeleri en önemli olaylardandı.
Ama bunun yanısıra bebekler için yoğurt yapmayı sorduğumda beni ağlattığını bilirim. Tamam çoğu zaman çenemi tutamadığımı, susmam gerektiğini biliyorum ama annem de karşındakini patlatmak için elinden geleni ardına koymaz. Yani susup susup kendimi şişirmenin de faydasını göremedim.
Çoğu zaman "keşke çocuklarıma bakan annem değil de arada bir nasılsın diye soran dertleşebildiğim bir annem olsaydı" demişliğim olmuştur. 
Bakıcıyla da çok zor. Bunu da biliyorum. En ideali benim evde olmam, bir bakıcı desteğiyle bakmamdı. Belki çocuklar birka kilo daha az olurdu, belki çocuk bakmayı kendi çocuklarından öğrenen birisi olarak zorlanırdım ama annemin bende açtığı yaptığı tahribatı da en aza indirirdim.

Benim çocuklarım çocuklarına baktırma konusunda şanslı olacak. Ömrüm yeterse, gücüm yeterse, isterlerse...

06/09/2010 14:23:00

esram 3 cocuga tek basina mi bakti annen?
bir de ben sorun tam olarak nedir anlayamadim.

06/09/2010 14:26:00

Üçüzleriniz var galiba allah bağışlasın eminim ki çok tatlılardır, bazen suçluluk hissediyordum anneme karşu hissettiklerimden ötürü benimle aynı duyguları paylaşan insanlar olduğunu görmek hakikaten rahatlamamı sağladı, teşekkürler..

06/09/2010 14:54:00

Evet pamukelma. Evde ev işlerini yapan bir kadınımız var ama 3 çocuğa tek başına baktı. Hatta annem için takılırdık bazen "4 kadın gücünde" diye :)
Sorun şu. Annem genel olarak memnun olmayan ve taktir etmeyen birisidir. 
Ne istediği konusunda net tavır göstermez. Söylediği şeyi yaparsın ama aslında tam tersini istiyordur. Dediğini yaptığın ama aslında istediğini yapmadığın için mutlu olmaz. Başka bir sefer tam tersini yaparsın gene mutlu olmaz. Her olayda kendini ve çevresini mutsuz edecek birşey bulur yani. Çok kötü zamanlar geçirmiş. Onun etkisidir. Ama bir yana kadar sabredebiliyorsun. Sağolsun çocuk bakımı konusunda benim özellikle olmasını istediğim birkaç şey vardı ki onlara da kendilerinden beklenene göre çok iyi uydular. (benim istediklerim de yalnız şunlar:  tv seyretmesinler, tuzlu şekerli veya abur cubur yemesinler, yanlarında kötü birşeyler konuşulmasın gibi.) Sallamadan uyutma konusunda da problem yaşadık gerçi. Sallamadan uyuttuğum için de beni ağlatmışlığı vardır. Ama sonra çocukları tek başına bir kişi uyutabildiğini görünce. oh ne rahatlıkmış ama sallanmadan çocuk büyüyebileceğini de sende gördük diye kabul etti. Sürekli beni eleştirmesini de geçiyorum yalnız.
Dilek :))) Yalnız değilsin. Yalnız Bugün de benim tam dökülme günüm :)))

06/09/2010 14:54:00

.

06/09/2010 15:04:00

Bugün birlikte döktük kurtları , bir nebzede olsun rahatladık:))

06/09/2010 16:19:00

kabul eden kresler var.
sabah erken gidince uyku duzeni de ona gore olusuyor. kendiliginden 21:30-22:00 gibi uyuyor ki bu da melatonin hormonunun salgilanmasi acisindan cok onemli. sabah da o saatte kendisi kalkiyor.

06/10/2010 05:19:00

Turkuaz işte bizde aynı sorunları yaşıyoruz 9 aylık bir bebeği tanımadıığımız birine teslim edemeyiz küçük bir ilçede oturuyoruz burda eğitimli bir bakıcı bulmak hayalden başka birşey değil, temiz bakacak mı, yemeğini istediğimiz gibi yapıp yedirecek mi, tv karşısına bırakıp kendi kendine eğlensin derse ne yaparız, vicdanlı olacak mı vb.... bir sürü soru kafamızda döndü durdu bakıcı ile ilgili, benim eşimde asla taraftar olmadı bakıcıya kendi işini dahi bırakmayı göze aldı, burda da kreşler çocuk tuvalet alışkanlığı edinmeden kabul etmiyorlar, azıcık daha büyüdüğünde ilk öğreteceğim şeylerden biri tuvalet alışkanlığı olacak bu nedenle ama daha çok erken.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...