çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

Ynt: çalışan anne olup da çocuğuna annesi bakanlar

06/10/2010 05:27:00

Aslında referansla bakıcı bulma yoluna gidebilirsiniz belki. Güvenilir, çocuk seven, sevgi dolu bakıcılar da var. 

Tuvalet konusunda bezsiz bebek grubuna bir göz atmanızı öneririm, 9 aylıkken başlayanlar var aramızda:) Sevgiler, kolay gelsin.

06/10/2010 06:27:00

Evet referansla bakıcı bulunabilir elbet ama çok küçük bir yerde oturuyorum, etrafımda tanıdığım bakıcılarda var ama dedim yaa temizlik çok öncelikli benim için , burdaki insanlara göre tecrübeli bakıcı demek için 2 tane çocuk büyütmüş olması yeterli, yani evet çocukları seven biri elbet bulunabilir ama ben eğitimli olmasını , temiz olmasını da isterim.

06/10/2010 06:27:00

Bezsiz bebek grubuna hemen bakıyorum çok teşekkürler.:))

06/10/2010 06:34:00

Ben çalışacağım güne kadar kimin bakacağı belli değildi,

benim annem hep ben bakarım dedi,

kayınvalidem ben bakamam dedi,

bakıcı düşünemedik bile aklımıza gelen kişilerin hep eksi yönlerini gördük,

Sonuçta ben 2 ay pazartesi-salı şeklinde yıllık izinimi kullandım,
çarş,perş,cuma babannesi baktı Allahtan haftasonu çalışmıyordum.
Begüm 5 aylık olmuştu..
Pazartesileri Annanesi diğer 4 gün babannesi işi olduğunda Annasi şeklinde 23 aylık oldu benim kuzum. ve şimdi 15 günden beri yuvada...

Kesinlikle özgüranneye katılıyorum ben/biz bakıcıya çok soğuk bakmıştık ama olmayacak birşey değil. Hatt 3 yaşını bitirene kadar aynı kişide olması çok önemli bence, biz çok strtesler yaşadık, şöyle sabah 7 de kayınvalidem aradı çok hastayım, annemi aradım evde yok, emri baki izinler kullandım ama Allahtan işyerim sorun etmedi ama ben çok sıkıldım, işyerindeyken bir telefon panik atağım tuttu, eşim dükkanını kapatıp gitii, tabiki bakıcı da da olabilecek şeyler ama öyle olsaydı alternatif olarak büyükanneler olsaydı çok daha güzel olurduı diye düşünüyorum ben.

Şunuda es geçmemek lazım kayınvalidem 58 annem 61 yaşında sağlık durumları da çok önemli, kayınvalidem panikatak hastası annem bel fıtığı ve yüksek tansiyon.

Kolaylıklar Diliyorum.

Sevgiler.

06/10/2010 06:44:00

Sabiha Paktuna Keskin "Anne İşte" kitabında bebeğe bakan yüzün değişmemesi gerektiğini söylüyor, 9 aylık kızıma artık dönüşümlü olarak 1 hafta kayınvalidem 1 hafta kendi annem bakıyor acaba bu onda duygusal açıdan bir eksiklik yaratır mı? Bu konu da canımı sıkıyor...

06/10/2010 06:48:00

Özgüranne şimdi bezsiz bebek grubunda yazdıklarınızı okuyorumda beni tam zamanında bu gruba yönlendirdiğin için sana ne kadar teşekkür etsem az cuma hemen bir lazımlık alıp haftasonu girişimlere başlıyorum, gelişmeleri paylaşırım artık bende o gruptan:)

06/10/2010 06:49:00

Dilekakal, en doğrusunu siz bilirsiniz tabi. bizde mecburiyetten bakıcı var, o kadar da kötü bişey değil aslında hani çok zor durumda kalırsanız belki düşünülebilir diye demiştim. anne/kayınvalide daha iyi tabi. 

06/10/2010 06:52:00

Dilekakal,  benim annem demişti ama o zaman Ela işaret vermesine rağmen ben tam dinlememiştim. Şimdi daha erken başlayanları gördükçe seviniyorum:) 

06/10/2010 06:55:00

Yok ben kötü birşey olduğunu kastetmiyorum sakın yanlış anlaşılmasın eminimki baktıkları bebeğe kendi bebeğinden bile daha fazla özen göstererek bakan bakıcılar dahi vardır çevrede ama benim söylemek istediğim yaşadığım yer çok küçük bir yer burda öyle birini aramak samanlıkta iğne aramak gibi birşey. Yaşamak lazım uzaktan gazel okumak kolaydır mecbur kalınca bazen tümüyle karşı olduğun şeylere bile evet dersin ama dediğim gibi annem ve kayınvalidem var şimdilik gittiği yere kadar ne yapalım.

06/10/2010 06:55:00

Defne de her sabah kahvaltıdan sonra kakasını yapar bu şekilde bir düzeni var kolay olacak gibi hissediyorum bakalım göreceğiz...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...