bebeğin kendi yatağında uyuması

09/20/2012 11:47:00

anneler, bebeğinizi kendi yatağına geçirme konusundaki tecrübelerinizi taktiklerinizi öğrenmek isterim. ben karyolasının içine kadar girip ayağımda uyutup bırakıyorum 2 dk geçmeden zırrrlıyor, kendi karyolasında oynuyor ama uyumuyor

Ynt: bebeğin kendi yatağında uyuması

09/20/2012 12:05:00

ben hamakta sallıyorum ıyıce daldıktan sonra yatagına alıyorum gecelerı. yatagıda sallanıyor. uyandıkca emzık ve sallamayla devam maalesef. gunduz uykularını da hamakta uyuyor tamamen. Nasıl alıstırılır bende bılmıyorum. aglatmak hıc ıstemem. bı sure daha boyle devam bız...

09/20/2012 12:59:00

ben uyku eğitimine başladım. 4.gunumdeyim. bugune kadar hep kucakta gezerek uyudu. akşamları karnı tok ve gazını cıkartınca yıkıyorum yıkadıktan sonra loş bir odada giydiriyorum. sonra koyuyorum yatagına. her agladıgında kucagıma alıp güzel sözler hafif ninniler pışş pışşlar. yataga geri koyuyorum gene ağlıyor. gene kucağıma alıp sakinleştiriyorum. yatıur, kaldır, yatır kaldır.

ilk gun 65 dakika 2. gun 58 dakika dun 48 dakika sonunda uyutmayı başardım. süre 10 gun içinde kısalacak diye umut ediyorum.

çok sabır gerektiriyor ama süre kısaldıkça umudum artıyor birgun tek başına uyumayı öğrenecek diye :)

bir yolda şöyle bir durum var. bir kere pes edip eski usul uyuttunuz mu bir daha bu yöntemi kabul etmiyor. bu nedenle çok sabırlı olmak gerekiyor sanırım.

09/20/2012 18:14:00

oğlumun karyolası sallanan değil, benimki ayakta sallamadan nadir uyur. 10,5 aylığız biraz da geç kaldım, daha doğrusu ondan ayrılamayan biraz da benim! Ama kendi karyolamdan birkaç kez düştü, sürekli korku içinde onu kolaçan etmekten evde iş tutamaz oldum, bir şekilde kendi odasına geçmeli.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...