Sıcaklarda bebe yağı-losyonu

<123>
07/18/2011 10:51:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Sıcaklarda bebe yağı-losyonu

07/18/2011 10:58:00

ben hiç sürmüyorum,bu losyonların hepsınde paraben var,ve bi sürü kımyasal..ben antalyada yasıyorum,evımız hep sıcak.tavsıyem ıkı günde bır şampuanla,sadece suyla yıka..ben doğdugundan berı öyle yapıyorum,eskıden cildim kuru oldugundan bacaklarıma kollarıma johnson yag sürerdım,artık onu bıle sürmuyorum.Üstelık bed tıme bol alkollü,rahatsızlık verıcı.
  önerım, şampuanı haftada 3 defa kullan,cıldı kendı kendıne nemlensın,çok gerekırse bepanten tarzı kokusuz bı krem kullan,o da çok az.bebekler emın ol kırlenmıyor bızım gbı,mis gbiler,bırak o minik bedeni yapay kokularla zehırlerle rahatsız etme..

07/18/2011 11:25:00

bed tımelar hiç tavsiye edilmiyor,kullanma bebişine onlardan canım ya.her seferinde değilde haftada bir gibi bebeğinin cildinin kuru olduğunu hissedersen losyon kullanılabilinir yazın, tabi parabensiz olmasına dikkat etmek lazım.

bende oğlumu gunde 2,3 kere yıkıyorum şampuanı iki gunde bir şampuan kullanıyorum.

07/18/2011 15:35:00

şu an bed tıme ın kolonyası var bende,parfumden çok alkol kokuyor.ben kızım doğdugundan berı parfüm kullanmıyorum,o kolonya bana bıle çok ağır gelıyor.
  şimdi bebekler anne kokusuyla sakınleşiyorlar,o yüzden kendıne ve bebeğe kokulu şeyler sürmemeye çalış bence.bebişin çok minik henüz.Bırak senı koklasın,sakınleşsın kokunla..
  ıslak mendıl sadece kakada kullanıyorum ama cınsel organına değdırmıyorum,ıslak pamuk kullanıyorum oraya.evdeysem yıkıyorum hep.bu zamana  kadar pişik sorunumuz neredeyse hiç olmadı.kullandıgım marka huggıes.
 tek kullandığım kozmetık sebamed şampuan,parabensız ve ekonomık bi ürün.saçında ya da poposunda bı kızarıklık döküntü olunca zeytınyagı kullanıyorum. çoook ıyı gelıyor,ve zararsız.
  bazı bebeklerın cıltlerı çok hassas olabılıyor,onlar kreme ıhtıyaç duyabılır.ama sen bebegını bı hafta kremleme,gözlemle bakalım kuruyormu,eğer kurumuyorsa krem yağ kullanma..johnsons yagda paraben var,bundan emınım ,senelerce kendıme kullandım çünki=(
 ıstersen bazı yazılar yollayabılırım parabenle ılgılı..güneş kremını sebamed aldım,parabensız o da.bı çok marka artık özen gösterıyor ve parabensız üretıyor.ama 4 aylık bebeğe bence erken.benım kızım henuz 2 aydır kullanıyor,üstelık antalyadayız.sabah güneşine çıkar bebeği,çıplak takılsın bence..bunlar benım deneyımlerım,umarım yardımcı olmuşumdur.

07/18/2011 16:36:00

ben zeytinyağı kullanıyordum. bir sebeple dermatoloğa gittik. yağladığımı da söyledim. doktor da "hava sıcak, sürme, alışmasın" gibi birşeyler söyledi. artık sadece bez bölgesine sürüyorum pişik olmaması için.

07/18/2011 20:39:00

benım kullandıgım ferro sanolda paraben yok,bundan al istersen.aynısı zaten.

bı hafta hıc bişey kullanma vücuduna,emın ol gereklı değil..çok kuru cildi yoksa ıhtıyacın olmuycak kreme felan.

http://ekoanne.com/?p=118

bu yazı belki ilgını çeker.

07/18/2011 20:39:00

benım kullandıgım ferro sanolda paraben yok,bundan al istersen.aynısı zaten.

bı hafta hıc bişey kullanma vücuduna,emın ol gereklı değil..çok kuru cildi yoksa ıhtıyacın olmuycak kreme felan.

http://ekoanne.com/?p=118

bu yazı belki ilgını çeker.

07/19/2011 04:32:00

aynı tadı sanki,tüm demır ilacları gıbı..toz olanı araştrmak lazım.ilgınçmiş.

baya bı sıte var takıp ettıgım,en önemlı yer ıse blogcu annenın forumu,her türlü soruyu sorabılecegın bı mekan.istersen üye ol,emınım çok begenıceksın.sana bı lıste hazırlayayım,özelden atarım.

rica ederım,teşekküre gerek yok,burda hepımız bırbırımızden bişeyler öğrenıyoruz.umarım yardımım dokunur,başka konularda sorun olursa her zaman sorabılırsın.sevgıler.

07/19/2011 11:45:00

Yaz aylarında hava daha sıcak olduğu için nem taşıma kapasitesi daha fazla oluyor, dolayısıyla cilt daha az kuruyor. Yani kışın nemlendirme daha önemli.

Banyodan sonra cilt nemli oluyor ve yağ sürmek bu nemin hapsedilmesini sağlıyor. Zeytinyağı düşünüldüğü kadar koku yapmıyor. Ben bebeğim çok küçükken son durulama suyuna karıştırıp tüm vücuduna döküyordum, çünkü banyodan sonra çok ağlıyordu. Daha sonra sızma zeytinyağını direk vücuduna sürmeye başladım. Şimdi ise sadece bez bölgesine. Çiş cilde nüfuz etmeden aksın, bez tarafından emilsin diye. 
Tüm vücudu isilik oldu, bez bölgesinde sorun yok :)

07/21/2011 11:34:00

merhabalar, nemlendirici olarak sebamed ürünlerini kullanabilirsiniz. sadece nemlendirici değil, şampuan ve bebek yağı gibi tüm ürünleri de mevcut. bebekler için tek tavsiye edilen ürün, doktorumuzun önerisi doğrultusunda bende içim rahat bir şekilde kullanıyorum. zeytinyağını ise doktorumuz önermedi, asit oranı önemli, tanıdık bildik ve kendiniz yaptırıyorsanız ve asit oranından eminseniz kullanabilirsiniz demekte.

07/21/2011 12:40:00

asit oranı ne kadar  olmalı? 

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...