Sıcaklarda bebe yağı-losyonu

<123>

Ynt: Sıcaklarda bebe yağı-losyonu

07/24/2011 10:24:00

http://www.saglikaktuel.com/haber/cocugunuza-gunes-kremi-surmeyin-18383.htm  bilgi edinmek isterseniz, okumanızı tavsiye ediyorum.
güneş koruyucu olarak bu krem tavsiye ediliyor, inceleyebilirsiniz.
http://shop.thelifeco.com.tr/Organicare-Bebek-ve-ocuk-Gne-Koruyucu-Losyon-SPF50-100ml-P447.aspx

07/24/2011 19:39:00

Nildaa :) sonunda bu noktaya geliyoruz iste dimi:) icinde yazmasada olabilirmi:)

07/24/2011 20:13:00

Bu güneş kremleri konusunda bir hayli araştırma yapmıştım.Bebişten önc kendim için yaptığımda içersinde homosalate diye bir madde olan güneş kremlerinin çok sağlıksız olduğunu ve koruyucu olması içinde içinde titanium diokside diye bir maddenin olması gerekiyormuş.Ayrıca 30 faktör ile 50 faktör arasında sadece yüzde 5 lik bir korua farkının olduğu bu fark içinde 50 faktör kullanıp daha fazla kimyasal almanın doğru olmadığını okumuştum.

Ela için ise bebekler için kesinlikle zararlı olduğu.Hatta erken ergenliğe sebep olduğunu okudum.Bebeklerin güneşten korunması için kenarlıklı şapkalar falan ullanılmalıymış yalnızca.Ben zaman sınırlamasına uyup henüz hiç güneş kremi kullanmadım.Peynir beyazı olduğumuz için kremlere falan güvenemem.

Hamileliğimde içinde kurşun-civa var diye göz kalemi bile kullanmadım.Emzirmemiz devam ettiği için kremlerimi kullanmıyorum kendimi çok kuru hissedersem birazcık zeytin yağı yetiyor.Ben ki maaşımın yarısını kremlere yatıran biriydim.Hamile kalınca en çok bu koydu.

Birde dip not ben okumadım ama hemşiremiz uzun süre bepanthene kullanımının cildi incelttiğini söylemişti.

01/29/2012 08:55:00

bebek yagi hic kullanmadik. bazen saf zeytinyagi ile vucudunu ovaliyorum

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...