Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/08/2011 15:07:00

Dukan salep tarifi gördüm bugün
1kasık y.kepeği 1 brdk yagsız sütle ve tatlandırıcıyla pişirip üzerine tarcın.

Off canım cekti valla , zaten aksam oldu ve cok acıktım .

12/09/2011 07:24:00

20.11 77.2
09.12  72.9 :))))

Dün gece 18.30da yatıp sabah 06:30da kalktım. Aksam yemegi yiyemedim. Tartıda bunu gordum. İşe, aldığımdan beri içine giremediğim 42 beden pantalonumla geldım... Bu pantolon bile belimde dönüyor :) 

Bugün iş yerine arkadaşlar aşure getirmişler. Dünki akşam yemeğinin niyetine 2 tatlı kaşığı aşure yedim. Bu kadar şımarmayı hakketti bu beden. 

12/09/2011 07:32:00

ilnur tebrikederim darısı bana inş.benim vermem gereken baya bi kilom var.ve 4. gün sonunda 3 kg  gitmiş oldu.nasıl iyimi sizce

12/09/2011 07:37:00

aferin hepinize harika gidiyorsunuz ;)

dün süttozlu ekmeği denedim.. zorunluluk halinde ekmek niyetine yenir mi? evet... ama ekşimsi tatlımsı değişik bir tadı var, aaaaaaaa kesin yapın diyebileceğim gruba girmedi

onun yerine tuzlu muffin yaptım... onu yapın diyorum ama :))) tariften 6 tane çıkıyor, 3ünü akşam sıcak sıcak yedim (dünkü yulaf kepeği limitim) 3ünü de sabah kahvaltıda... her iki durumda da güzeldi ama bekleyince daha iyi çekmişti sanki yine de bu havalarda sıcak gıdanın her daim önceliği var bende
1 yumurta
4 yk yulaf kepeği
1 yk süttozu
2 yk light yoğurt
2 yk light peynir (azaltılabilir biraz tuzlu geldi bana)
1 paket kabartma tozu
pul biber, çörek otu (istediğiniz baharatları seçin)

yumurta, yk ve süttozunu çırptım (tabağın içinde çatalla) yoğurt peynir ve baharatları ekledim, en son kabartma tozunu kattım ve muffin kalıplarına paylaştırdım. 6 tane oldu, 180 derecede 12-15 dakika pişirdim

12/09/2011 07:44:00

umutun annesi içine dere otu katılarakta lezzetlendirilebilirmi.dereotu hem koku yönünden güzel hemde zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyorum.

12/09/2011 07:45:00

bu arada yulaf kepeğimi dün sipariş etmiştim bugün elimde olur.kullananlara bişey danışmak istiyorum.bağırsakları çalıştırma konusunda yardımcı oluyormu yk.

12/09/2011 07:45:00

tabii ki olur fatma benim dün akşam ot yıkayıp doğrayasım yoktu gecenin 11inde :P

12/09/2011 07:51:00

oluyor fatma bayağı bir mide/bağırsak gurultusu eşliğinde :P

hoppaaaaaaaaa nilüferim doğadan elma krom form çayı içiyo musun?
valla alakası yok dediler ama ilk ay benim de reglim 6 gün kadar gecikti ben diyete bağlıyorum

12/09/2011 08:32:00

Bende dün büyük umutla su dukatella tarifini denedim. Hakkaten ekşimtrak tuhaf bir tat. galiba süt tozu kaynaklı. Yiyemedim ve sanırım bir kez daha denemeyecegim .. 

Yulaf tabiki sindirim sistemine iyi gelir ama kabızlık problemi cekenler bazı tariflerine bugday kepegi ekleyebilirler . Bana iyi geliyor. cayla desteklemediğim halde sorun yasamıyorum
Bugün 75.600 üm yine. 75 i göremedim bir türlü

12/09/2011 08:48:00

kızlar ben şimdi atak evresindeyim bugün 5. günüm 10 gün yapmak istiyorum atak evresini.maydonuz ve dere otu yiyebilirmiyim acaba bu dönemde ödem söktürme özellikleri var ya o nedenle.hemde lezzet katmaları için.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...