Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/12/2011 08:52:00

ben birkaç gün aynı kiloda kalmıştım dün -500 oldu, SP günüydü dün ve ben acaba verdiğimi alır mıyım derken -400 daha. ataktan beri hiç bu kadar hızlı gitmemişti. sizce normal mi bu? hızlı kilo vermem beni korkuttu biraz.

11 kasımda başladım dukana şu ana kadar verdiğim kilo 6.2

12/12/2011 08:56:00

Bence normal bir gidişat

12/12/2011 09:04:00

20.11 77.2
12.12 72.8 :)

Ozgem bırakırmıyız hiç ? Dün misafir vardı ve maalesef ben bir nevi kendime ödül yemeği verdim. Pişman değilim :P Herşeyden azar azar tattım valla. Balkabağı çorbasında kreme vardı :( Pırasa yemeğinde un :( Bir de misafirlerin getirdiği tatlıdan azıcık yedim :(

Pazar sabahı 72.6 iken bu sabah +200 görmek üzdü ama devam etme gücümü arttırıyor.

Gojiberry de aldım kendime. Bir kaşık yiyeyim dedim yenmiyor çok ekşimtrak tadı sevmedim ama ilk tatlı krizinde gojiberryli kek için kullanacağım kendilerini.

12/12/2011 09:17:00

süpermiş

12/12/2011 09:24:00

2 haftadır kilo durdu ve hatta arttı biliyorsunuz. eski mesajlardan baktım tam tarihine...

62,4 ten 64 lere kadar çıkmıştı...regl dönemi vs araya bir sürü şey girdi. yine de devam ediyorum edeceğim.

bu sabah 62,4 ü iki hafta sonra tekrar gördüm.

duraklama kırıldı galiba..

6 kilom kaldı. vermeden bitmeyecek bu iş...

12/12/2011 09:28:00

Belirli bir kilodan sonra ben de beklentim bu durumlar, vucud daha fazla kilo kaybetmek istemeyeceği için dirençle cevap verecek sana.  Bana 63 kafi. Dukan amca da oyle dedi. Bu kılodan sonra kesin güclendirmeye gececegim. Daha zayıflamak istersem biraz dinlenip güclendirmede tekrar bir atak ve seyir yapasım var. Ama 63ten sonra isterse ayda 1 kilo gitsin umrumda olmayacak. Benim için şubat sonunda bitecek bu iş.

12/12/2011 11:31:00

arkadaşlar birşey soracağım. şimdi b-fitten geliyorum. orada bahsettim de dukan yaptığımdan. sahibesi bana "kan değerlerine baktırdın mı?" diye sordu. özellikle karaciğer enzimlerime... baktırmadığımı söyledim. her diyetin her kişiye olmayabileceğini başlamadan önce kan değerlerine baktırmam gerektiğini, bir problem çıkmaması için de diyetisyen gözetiminde yapmam gerektiğini, bu diyetin karaciğeri yorabileceğini, hızlı kilo veriminin kalbi yorabileceğini vs vs bir sürü şey söyledi. kolestrol konusunda olumlu örneklerin olduğunu söylememe rağmen herkes aynı değildir dedi. bir de vücudun karbonhidrata  ihtiyacı olduğunu, eğer karbonhidrat alamazsa bir süre sonra kaslardaki karbonhidratı sömüreceğini vs vs. dedi.

kafamı karıştırdı. bir kan değerlerine baktırsam mı? diyetisyene gitsem mi :S muhtemelen o listelerden verecek, yapma vs diyecek. aman ya...

12/12/2011 11:40:00

elvan için rahat etsin bir kan değerlerine baktır. ancak yulaf kepeği ve sp gunlerinde yeterince karbonhidrat alıyoruz.

eger degerlerde sorun varsa ona göre hareket edersin...

12/12/2011 11:41:00

Kaslarda karbonhidrat yoktur, protein vardır. Eğer vücut çok aç kalırsa, kaslardaki proteini yakmaya başlar ama dukanda zaten  protein eksikliği olmadığından kas kısmı kulağa doğru gelmedi. diğer kısımları bilmiyorum fakat.

12/12/2011 11:44:00

tüm drlar şu konuda hemfikir "insanoğlu karbonhidratsız yaşayabilir" kaldı ki dukan'da da karbonhidrat alıyoruz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...