Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/12/2011 11:46:00

ya bu diyete başladığımdan beri aslında ne kadar çok karbonhidrat bombardımanına maruz kaldığımı anladım. 

hepsi de hazır şeylerden üstelik...

12/12/2011 12:22:00

bunu söyledim. yulaf kepeği tükettiğimizi yeterli olduğunu vs. yeterli olmayabilir filan dediler. tabi işin uzmanları değiller, yalnız belli birikimleri olan kişiler.

cumartesi günü diyet semineri var, bu konuyu açmayı düşünüyorum diyetisyene.

kan değerlerine baktıracağım evet. peki siz baktırdınız mı?

12/12/2011 12:27:00

sevgili eşim de destek yerine köstek olmaya çalışıyor. meyveye de ihtiyacım varmış, zeytinyağına da. bir lokma yesem nolurmuş. kendime zarar veriyormuşum. çökmüşüm daha fazla vermemeliymişim, bıdı bıdı..... 6,5 kilom var daha :( tamam pekçok şey yasak da, bir süreliğine bunlar. inşallah herşey yolunda giderse 1,5 ay sonra hayatıma dahil olacaklar.

ha bu arada bizim b-fit şubesinde dukan amcamın süper reklamını yapıyorum :P

12/12/2011 12:49:00

ya bu diyetisyen kısmısı işinden olduğu için dukana kıl gibi geliyor bana...

bir de gerçekten herkesin yapabileceği bir diyet değil. o nedenle herkes kendini bilip başlamalı. 

12/12/2011 12:59:00

Elvan Özge dogru söylüyor diyetisyenler kendi verdikleri dışında tüm diyetlere olumsuz bakıyor ben dukana ilk başladıgımda kan degerlerimi ölçtürdüm ve diyetisyene de gittim. kolestrol yüksek cıktı ama bende önceden de böyle bir durum vardı annemde kolestrol var biraz genetik o yüzden yumurta sarısını ve kırmızı eti az tüketmeye calıstım karaciger enzimlerim gayet normal cıktı diyetisyende tabiki!!! dukan yapma dedi bana liste yaptı şaka gibi ama listede yulaf ezmesi vardı hemen hemen dukanla aynı şeyler yazdı zaten ben de bir daha gitmedim.. ama kan degerlerine baktırmada yarar var protein yogun oldugu için kasların zayıflaması söz konusu diil ayrıca karbonhidrat gereksinimini düşünerek Dukan amca yulaf kepegini eklemiş günde 2 dilim beyaz ekmek yerine 2 kasık yulaf kepegi normal insan evladına yeterli!!! bir de meyveden alınacak vitaminler sebzeden de alınabilir örnek biber...
ben kilo verdikten sonra bizim b fitte de birsürü dukana baslayanlar oldu Dukan amcanın popularitesi artıyor :))

12/12/2011 13:04:00

Bu arada şunu da gözden kaçırmamak lazım biz karbonhidrati asla ve asla kesmiyoruz.  Yulaf kepeği yemesek bile. Aldığınız diyet ürünlerde bir bakın, protein kadar karbonhidratta var çoğu zaman başa baş gidiyor. Ben sütü, yoğurdu saf protein sanardım ama yumurta beyazı hariç hiçbir şey saf protein değilmiş. Bir de şu sıvı proteinler hariç.  Kesilen belki yağ ki onu da bir sürü yerden alıyoruz. Sadece karbonhidrat ve yağ azaltı günlük beslenmemizde.

12/12/2011 13:05:00

Diyetisyenler tabi kıl olurlar kendi kendine diyet yapabilen bir şişmanı hangi diyetisyen sever :)

12/12/2011 13:10:00

Araştırmayı yapanı ellerinden gözlerinden öpmek istiyorum. Doğru yoldayız demek ki :) Yıllar sonra tekrar zayıflamaya dair hayallerimi gerçeğe dönüştürdüğün için sana da ayrıca bir teşekkür ederim Özge. Sen başlamasan aldığın sonuçları paylaşmasan zor başlardım ben.   O kadar istiyorum ki bunları bir de yüzyüze sana anlatmak.

12/12/2011 13:11:00

ilknurum nişantaşına yolun düşer mutlaka, bir ızgara tavuk yeriz beraber :))) 

biz neler paylaştık :)) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...