Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/17/2011 13:54:00

regl olmama ragmen,bu sabah -7kg i gordum tartida :)))

12/17/2011 16:28:00

66,3'üm bugün yine....

b-fit'te diyet semineri vardı. bitki çaylarından ve kahveden konuşuldu genellikle. arada dukanı da sordum. tek tipe dayalı beslenmeyi önermiyorum dedi. dukan'da karbonhidrat yok, oysa tempolu spor yaparken karbonhidrat almak zorundasınız. vücut yeteri kadar karbonhidrat alamazsa bir süre sonra kaslardan enerjiyi almaya başlar. kaslardaki enerjiyi alırsa kaslarınız zayıflar dedi. aynı şekilde karatay diyetine de bunu dedi.

şok diyetleri veya şok kapsüller(zayıflatmayla ilgili haplar vs) önermediğini, çünkü bunu tüm hayat boyunca yapılamayacağını söyledi.

kendisi zaten ekmeği fazlasıyla yazan bir diyetisyen. günde 5-6 dilim yazıyormuş listeye. kişiye göre değişir listeler tabi ama spora gidenlere bu kadar yazdığını sanıyorum.

şimdi karbonhidratın yeteri kadar alınmaması ve spor konusu kafamı karıştırdı. tamam dukan'ın kitabında da hareket öneriliyor ama önerilen günlük 20 dk yürüyüş. ya da merdiveni hayatımıza tekrar dahil etme. sıkı tempolu sporlar değil anladığım kadarıyla. ya aldığım karbonhidrat yetmiyorsa. kaş yaparken göz de çıkarmak istemiyorum :S

12/18/2011 13:14:00

tempolu spor yapıyorsanız şu kadar meyve suyu için gibi bişey hatırlıyorum,bir de seyirde 30 dk aktivite öneriyor.ayrıca da yapılamasını istediği 4 hareket var.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=318530018172929&set=pu.289208191105112&type=1&theater
ama evet o kas meselesini benim aile dru da söyledi,önermiyorum dukanı dedi.

12/18/2011 13:19:00

duzeltme: karatayi okumadan yorum yapiyorlar cildiriyorum:)
karatayda:
1) protein agirlikli beslenme yok
2) karbonhidrat yasak degil.

elvan ben bfit yaparken dukan denedigimde gercekten kaslardan kaybettim, karataya gectigimde ise yag yakmaya dondu bu.

maalesef karatay'i dukanla karistiryorlar, onyargiyla yaklasip arastirmiyorlar. yazdigim 2 madde gecerlidir.

12/18/2011 13:19:00

o arkadas ya arastirip konussun, ya da sizler arastirin..

12/18/2011 15:08:00

Kafam hala karisik konu hakkinda :S

Sabahki tartimi yazmaya gelmistim aslinda. 65,9 -400 gr. yani... Dukani basariyla goturebiliyorum cok sukur, tek aklimi kurcalayan kas olayi.

12/18/2011 17:44:00

Elvan benim ölçümlerimde kaslarda hiç eksilme olmadı hatta arttı bende 2 ay kadar hiç ekmek yemedim eğer kastedilen ekmekse atak evresi de dahil hergün bfite gittim ama daha önce de yazıldı bu diyette karbonhidrat var ve günlük tüketmen gereken düzeyde o yüzden bir sorun teşkil etmiyor Karatayı bilmiyorum yorum yapmıyım ve Ülkünnün dediği gibi beslenme uzmanları yada diyetlerin içeriğini araştırmadan bilmeden hemen olmaz ı yapıştırıyorlar yine de seçim senin içine sinmiyorsa yapma zatne bu diyette inanmak da biraz önemli yoksa günler senin için daha zor geçer. 

12/19/2011 06:03:00

heroina ölçümleri b-fitte mi yaptırdın? kas oranı nasıl ölçülüyor? kastan verilip verilmediği nasıl anlaşılıyor?

12/19/2011 07:19:00

ben +200 gr ile 72.4 çıktım bu sabah :( Cumadan beri verme yok üstüne bir de alma :( Pazar günü de biraz kaçırınca böyle oldu. Haftasonlarını sevmiyorum ben!!!

12/19/2011 07:43:00

günaydınlar.evet aldığım artıları verdikten sonra bi -700 gr daha vermişim mutluyum.kan sonuçlarımıda altım.çok güzel hepsi istenildiği ölçüde şekerim 82 trigliseritim 42 şükür.dukana devam.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...