Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/20/2011 06:13:00

+300 daha 72.7. Cumadan beri kilo artışı +500 gr. Canım sıkıldı vallahi bu sabah tartıda 71li bir sayı görmeyi arzu ediyordum oysa ki. Tamam haftasonu az biraz kaçırdım ama mazeretim vardı, dönüşü 500 gr olmak zorunda mıydı !!

12/20/2011 07:18:00

eveeet zangocunuz geri döndü!!! arada aldığım acı kilo(lar maalesef) gitti ve -11,5'la kaldığım yerden döndüm oyuna :)))

12/20/2011 07:23:00

sana diyoruz bir test yaptırman lazım seniiiinnn

tekrar tespit ettim ve onayladım dukan amca yemezsen kilo milo götürmüyo kardeşim... ne ka çok yersen (izinli yiyeceklerden tabii ki) o ka çok veriyosun

12/20/2011 07:30:00

her beslenme sekli herkese uygun olmayabilir. ornegin birinin diyabet sorunu yoksa, insuluni cikip inmiyorsa ve ogunlerini saglam yediginden acikmiyorsa da neden sIk sIk yesin? her diyette goruyorum ara ogunler olacak, sIk yenecek, neden? benim baslarda kilo vermeme yaradi bu yontem, ama sonra kilo verisim durdu, anladim ki su gitmis. yani karbonhidrati, sekeri ve porsiyonlari azaltip ne sekilde diyet uygularsam uygulayayim ayni kiloyu verecektim. onemli olan kilo kaybinin devamini getirebilmekti. bu anlamda az az sIk yemek bende ise yaramadi. leptin hormonunu devreye soktum ben de :) simdi ara ogunum yok, acikmiyorum ve kilo veriyorum.

12/20/2011 07:33:00

ülkücüm çoğunlukla diyete girenler az yeme durumunu abartır biliyorsun ve bu durumda da vücut "amanın kıtlık geldi" diye tutmaya başlar azıcık geleni bile.. onun için bir genellemedir bu ama elbette her diyet ve her bünye farklı sonuçlar doğuruyor

12/20/2011 07:35:00

haklisin bige. ama ben o zaman da abartip az yemiyordum. o zaman da acikmiyordum ve acikmadigim halde (demek ki insulin salinimim normalmis) ara ogun yapiyordum, diyetisyenim dedigi icin.

12/20/2011 11:50:00

selam, büyük bir moralle geldim :)

hani şu günlerdir kafamı kurcalayan kas-yağ bilmemnesi vardı ya. bugün b-fitte tekrar o aletle ölçüm yaptırdım. meğer yağın yanında kas ve su oranını da ölçüyormuş. süper bir sonuç gördüm :) 23,8 yağ oranı çıktı. normali 20-28 arası zaten. ve benim 2 hafta önceki ölçümümde 36,4 çıkmıştı. kas oranım da 2 hafta önce 35,4'ken şimdi 52,2 çıktı. inanamadım, doğru mu doğru mu diye sordum, evet doğru dedi kız :) bu arada ondan önceki kasım ölçümünde yağ oranı 35,6'ydı, aralık ölçümünde son 1 hafta dukan'a başlamış olmama rağmen 36,4 çıkmıştı ve çok üzülmüştüm. demek ki başlarda yağ-kas-su dengesi çok sağlanmıyor ama diyete devam ettikçe bu denge tutturuluyor. 2 haftada kas ve yağ oranlarının değişmesinden bunu anladım.

ayrıca kan verdim, tahlil sonuçlarını perşembe alacağım. şu 5 kilo gidene kadar devam ;)

12/20/2011 11:52:00

ha bir de tartıldım ben 65,9 kg. ama bige'ye şurada son derece katılıyorum. yemezsen öğün atlarsan gitmiyor kilolar. 3 öğünden bahsediyorum tabi. dün, akşam öğününü atladım. uyku ağır bastırdı yemedim. gelmedi ama gitmedi de. dün p günü olmasına rağmen. bunu 2. yapışım bir daha yapmam umarım.

12/20/2011 11:54:00

aa elvan cok guzel, demek ki dedigin gibi devaminda duzeliyor. benim ataklarda da yag artiyordu.

12/20/2011 11:58:00

di mi :) sen demiştin evet atak yaptım arttı diye. benim ilk 1 hafta 10 gün sapıttı tabi vücut, önce suyu attı galiba. elindeki yağı da tutmaya çalıştı. sonra baktı bundan sonra böyle, saldı kendini :P

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...