Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/22/2011 12:56:00

Ozge yeme potansiyelimiz orada ve maalesef hep orada olacak. Üzüldüğümüzde sevindiğimizde ortaya çıkmak için bekleyecek. Bu potansiyel var ki kilo alıyoruz. Kendimizi kontrol edip salınca yine geri alıyoruz.

Dukan amcayı sevmemin tek sebebi de bu aslında. Okuz gibi yeme arzun mu geldi. Bir litre sutu ic gecsin. 10 kofte ye yine gecsin. Ben midem bos oldugunda daha bir kontrol edilemez hale geliyorum. Şimdilik çözümüm bu. Üç ay sonunda aynı şeyleri yaşayacağımı bal gibi biliyorum ve tırsmıyor değilim.

Spor yap evet çok iyi gelecek sana. Ben haftada 4 gün yarım saat yürüyorum. Kalori harcamaktan öte, kendime ayırdığım tek zaman olduğu için çok mutlu oluyorum.

12/22/2011 13:34:00

hadi bakalım bana yardım edin,

canım uzuuun zamandır kapuska istiyor...evet istiyor...naapiym...

hiç yapmadım ben bu naneden? kıymalı filan nasıl pişireyim?

12/22/2011 13:41:00

ben kıymalı yemek sevmez :S ama tabii protein lazım kıymalı ya da kuşbaşılı yapcan mecbur

soğanı-salça (acıbiber salçası karışık) klasik kavruluyor, ben lahanayı da biraz kavuruyorum sonra sıcak su koyuyorum yerken de çok bol limon ve sumakla severim şahsen

12/22/2011 13:43:00

soğan sarımsak filan konacak mı peki?

12/22/2011 14:01:00

özge, çok az kalmış. sabır diliyorum arkadaşım. yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin. 2012'ye yeni bir sen olarak gireceksin ve bu hep böyle devam edecek inşallah ;)

aslında öküz gibi yeme potansiyelimiz var diyoruz da, bu süreç, bize aynı zamanda kendimizi frenlemeyi de öğretiyor. çok kolay değil bu diyet, en güzel şeyler yasak. hem neden yasak olduğunu kavrıyoruz hem de bunlar yasakken çektiklerimizi görüyoruz (ki diyet sonrasında o kadar rahat davranmayalım) :) pastanelerin önünden geçerken hani şu romanlardaki sokak çocukları gibi yalanıyorum resmen :P gözlerimi doyuruyorum onlarla. zor bir diyet evet, ama sonu da bir o kadar iyi olacak inşallah.

şahsen 65,5 kiloyu en son 2007 senesinde görmüştüm. hamile değildim, yağlanmıştım o zaman da evet. ama aradan tam 4 sene hatta 5 sene geçmiş :S o kadar sene bu fazlalıklarla yaşamışım. iyi mi :S hiç de değil. bundan sonra amaçlarım farklı ve güzel olacak :) daha çok kendime dikkat edeceğim. kilo hiçbir zaman iyi değil. görüntüyü geçtim, en başta sağlık olarak.

şimdi aklıma geldi... aslında motive olmak için şöyle birşey de yapabiliriz. buzdolabının üstüne en kilolu olduğumuz zamandan bir fotoğraf ve en zayıf olduğumuz zamandan bir fotoğraf iliştirebiliriz. buzdolabına her gittiğimizde ve fotoğrafı gördüğümüzde eminim durup birkaç saniye düşünmemizi sağlayacaktır ;)

12/22/2011 14:03:00

sarımsak hayır ama soğan kavur tabii salçayla birlikte ;)

12/23/2011 07:31:00

günaydın dukancılar.pazar sabahına kadar tartılmayacaktım ama dayanamadım tartıldı.
-800 gr daha gitmiş çok mutluyum.

05/12/2011
23/12/2011-6,80 gr gitmiş oldu toplamda 19 günde.

12/23/2011 07:41:00

günaydın fatma vereceğin toplam kaç kilo senin?

ben de -400le başladım güne mutluyum

12/23/2011 07:41:00

20.11 77.2
21.12 71.9

Ucundan da olsa 71e adım attım :)

12/23/2011 07:45:00

acilen vermem gereken 20 kilo ama normalde 35 kilo.benim yolum çok uzun nisan ayı gibi istediğim kiloya ulaşacağımı umut ediyorum.insan kilo verdiğini görünce acayip mutlu oluyor.patlayana kadarda yiyorum buda cabası.

(doğumda 32 kilo aldım 10 kilosu doğum sonrası gitmişti.15 kiloda akapunkturla verdim ama bi kısmını geri aldım:( 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...