Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/27/2011 08:37:00

bir hafta yaptıktan sonra 2-3 gün ara verip tekrarlayabiliyorsun yanısıra tüm yiyecekleri azaltmıştım vs
çorba tarifi azzzzzzz sona özge buluyorum

12/27/2011 08:38:00

TEMEL YAG YAKICI CORBA

ahahahaha hayat yanlış hatırlıyormuşum 3 hafta yapıp bir hafta ara veriyormuşum :P

Malzemeler

1 demet maydanoz1 orta boy beyaz lahana

6 sap yeşil soğan veya 1 büyük kuru soğan

2-3 adet orta boy kereviz

2 su bardağı yağsız et suyu (isteğe bağlı)6-12 adet domates

İstenilen tüm sebzeler ve su (patates, havuç, bezelye, yerelması gibi karbonhidratlılar hariç)Nane, köri, acı biber vs isteğe göre eklenebilir ama kesinlikle tuz ve yağ koymayın

Yapılışı

Sebzeleri küçük küçük doğrayın, üzerini örtecek kadar su koyup, 10 dakika kaynatın, sonra ocağın altını kısıp, kısık ateşte, sebzeler yumuşayıp, pişme kıvamına gelene kadar pişirin. Sebzeler piştikten sonra robottan geçirin. İsterseniz yemek şeklinde de tüketebilirsiniz. Bu çorbayı her acıktığınızda istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Kalori değeri yoktur. Hatta içebildiğiniz kadar çok için, ne kadar çok içerseniz, o kadar çok kilo verirsiniz. Çok bol su içmeyi ihmal etmeyin, çok sık tuvalete çıkacaksınız şaşırmayın.

Dikkat edilmesi gereken husus ise bu çorbayı tek başına tüketmemektir, çünkü beslenme yetersizliğine neden olabilir ve ciddi sorunlar açabilir. Bu nedenle aşağıdaki diyetle birlikte bu çorbayı tüketin.

1. Gün

Muz haricinde bütün meyveleri yiyebilirsiniz bugün. Kalorisi en düşük olan meyve karpuzdur. Bugün sadece meyve yiyip, bu çorbadan içeceksiniz. İçecek olarak, taze sıkılmış greyfurt suyu, sekersiz cay ve bol su içebilirsiniz.

2. Gün

Tıka basa bütün çiğ sebzeleri yiyebilirsiniz. Yeşil yapraklı taze sebze yemeye çalışın. Çorbayla birlikte yiyin. Bugün akşam yemeğinde fırında patates ve tereyağı ile kendinizi ödüllendirin. Sebze olarak kuru fasulye, mısır ve bezelye başta olmak üzere karbonhidratlı sebzeler kesinlikle yemeyin. Bugün meyve de yasak.

3. Gün

İstediğiniz kadar meyve ve sebze yiyin. Ama patates yemeyin. İçebildiğiniz kadar çorba için.

.Eğer bu diyeti hiç kaçamak yapmadan 3 gün uyguladıysanız 2-3 kg vermiş olacaksınız

4. Gün

Bugün gün boyunca 3 muz yiyebilir ve sınırsız yağsız süt içebilirsiniz. Çorbanızdan içmeyi ihmal etmeyin.

5. Gün

Bugün gün boyunca 250-500 gr. arası yağsız kırmızı et ve 6 adet domates yiyin. 6-8 bardak su için. Çorbanızdan en az 1 kez içmelisiniz bugün.

6. Gün

Bugün istediğiniz kadar kırmızı et ve sebze yiyebilirsiniz. Hatta yeşil yapraklı sebzelerle birlikte 2-3 büyük parça biftek yiyebilirsiniz. Ama patates yasak. En az 1 kere çorba içmeye özen gösterin. Bugün et yerine ızgara veya fırında balık veya tavuk yiyebilirsiniz, tabii yağsız olacak.

7. Gün

Bugün istediğiniz kadar bulgur (veya kepekli pirinç) ve sebze yiyip, taze sıkılmış meyve suyu içebilirsiniz. En az 1 kez çorbanızdan için.

.Hiç kaçamak yapmamışsanız 7. günün sonunda 4.5 ile 7.5 kg arasında kilo vermiş olacaksınız

Bu 7 günlük diyeti istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. ANCAK HER 3 HAFTADA BİR HAFTA ARA VERİN. İçtiğiniz çorba hızlı yağ yakıcı olduğundan yediğinizden fazla yağ yakmış olacaksınız ve vücudunuz da toksinlerden arınmış olacaktır.

alkol kullanmamalısınız.kesinlikleDİKKAT! Bu diyeti uygularken vücudunuzdaki birikmiş yağlar atılacağından

de YASAK. Bunların yerine bol bol su, şekersiz çay ve kahve, yağsız süt tüketebilirsiniz. Çorbanızı bol limon ve baharatla yiyebilirsiniz.ekmek, gazlı içeceklerDiyet boyunca

Bu diyeti yaparken spor yapmak isteyenler çok yorulmamaya dikkat etsinler, bol bol da c vitamini yönünden yararlı meyveler tüketin.

hayat inş görür sün 75 az kalmış sabır.ben o kiloya inmem için ooo hoooooo çok yolum var.ben napıyım ya

hayat inş görür sün 75 az kalmış sabır.ben o kiloya inmem için ooo hoooooo çok yolum var.ben napıyım ya

Ben 5-6 sap sogan 2 kabak bir kac brokoli yarım büyük lahananın ince kesilen yaprakları vs. koydum . Normalde içine hazır corba karısımı koyuyorsun ben kepek koydum bu kez . Sebzelerin belnderdan gecirilmemesi gerekiyormus , onuda gecenlerde bir yerde okudum .

Acıktıkca bu corba ile cig yada haslama sebze 1. gün
Corba ve meyve 2. gün
Corba meyve+sebze 3. gün seklinde gidiyor

12/27/2011 08:39:00

bige çorbası yanlış hatırlamıyorsam soğanlı falan yapılıyor.kıymalı kapuzka yağsız dukana uymazmı acaba.ben çok severim kapuskayı yerim yani hergün.

bide çiğ lahan yemeyide severim ben aynı etkiyi yaratırmı acaba zayıflama yönünden

12/27/2011 08:39:00

önceki sayfada kaldı tarif.. ben kereviz falan da koymuyordum evde bulunan sebzelerle yapıyordum valla çok bol limonla götürüyordum, tek sorun okulda oluyordu ısıtacak ortam olmadığı için :S orada da midesiz olmam kurtarıyordu

12/27/2011 08:40:00

Fatma ben 96 ile girdim doguma , emzirerk sadece 10 gitti. gecen sene bu zamanlar 85 tim . Diyet yap boz yap boz 10 kadar daha gitti işte . Yaza kadar 68 insallah ..

12/27/2011 08:40:00

termosa koysana ikeada 9,90 olanlara?

12/27/2011 08:42:00

alıp deneyebilirim aslında özge evdeki yemek termosunda denedim çok farklı olmadı sonuç ben de üzerine sıcak su koyup radyatör üzerinde ısıtmak ve odayı kokutmak yoluna gittim :P

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...