Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/29/2011 13:05:00

aklımda bir tarif var denemedim ama sp gününde olup evinde pırasası olan var mıdır denese?

12/29/2011 13:06:00

ben bige :) bugün pırasa aldım ve sp günümdeyim.

12/29/2011 13:09:00

yeşil anne, sucuk olayına arada bir gir, değişiklik istediğinde ;) bu arada sürekli başında durduğundan üstün başın sucuk kokuyor, mümkünse duş almadan önce yap :)

başağrısı ve mide bulantısı neden olur bilemedim. regl döneminde başağrısı oluyor ama mide bulantısını bilmiyorum.

12/29/2011 13:10:00

3 yumurta (çırpılacak)
1kg pırasa (küçük doğranıp haşlanacak sonra süzülüp robottan geçirilecek)
1 sb light dil peyniri
karabiber, tuz
4 yemek kaşığı yulaf kepeği
çok az bitkisel yağ

pırasaları robotta çekince içine peynir, yulaf kepeği, peynir, baharat ve yumurtalar katılacak. az yağlanmış borcama yayılıp 180 fırında pişirilecek

bunun dukan'a uyarlanmamış şeklini yaptım dün akşam harika oldu ve bence dukan uyarlaması da çok başarılı olacak

12/29/2011 13:11:00

atak döneminde bu grupta çok sık duyduk biz bu iki şikayeti

12/29/2011 13:18:00

bu dukan uyarlaması mı? sıvıyağ kullanımı serbest mi? ya da yerine zeytinyağı kullansak? bi de dil peyniri yok, kaşar peyniri olabilir mi? light kaşar da az ama marketten aldırabilirim.

12/29/2011 13:21:00

bu dukan uyarlaması hali ve bence sp günlerinde çok tutacak bu :)))
olur light olması esas
bitkisel yağ diyor yani zeytinyağı olur ama borcamın yanlarıyla altına yapışmasını engellemek adına olabildiğince az yani bir tatlı kaşığı koyup fırçayla falan yaymak lazım çünkü peynir zaten yağlı olacak

12/29/2011 13:59:00

bence dil peyniri ile light beyaz peyniri karışırarak biraz kaloriden yırtabilirsin bige.

bir de borcama fırın kağıdı serip üzerine karışımı dökersen yağ koymak zorunda kalmazsın...az sarımsaklı diyet yoğurt ile şahane olur bu. hatta kabaklısı filan da yapılır.

12/29/2011 14:03:00

elvaaaaaan gurunun yorumlarını gördün bacım ;)))

12/29/2011 14:05:00

gördüm gördüm :) cevap yazacaktım ben de tam :P light beyaz peynir de var kaşar peyniri de. bu arada kaşar peynirinin yağı dil peynirinden daha az. dil peynir yiyordum bir aralar, kestim bu yüzden.

yağlı kağıt fikri de güzel :) bu akşam denenile...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...