Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/30/2011 14:17:00

an itibarıyla gövdeye indirdiğim ve neden daha önce aklıma gelmedi diye hayıflandığım dukan yemeğini bildirip kaçıyorum!!!

pirinç eklemeden ve sadece salçalı suyla pişirilmiş etli dolma (sarma, kabak, patlıcan, domates seçenekleriyle) sp günleri için müthiş alternatif!!! bol yoğurtla, ister sarımsaklı ister sarımsaksız

01/01/2012 11:52:00

Dukan'ı da kendime benzettim:)Dukan amcanın yazdığı, Dukan tatlıları kitabını ekledim dosyalara...Ama Fransızca, Fransızca bilen arkadaşlardan yardım isteriz;)

01/01/2012 12:48:00

55 dakika önce

Dukan'ı da kendime benzettim:)Dukan amcanın yazdığı, Dukan tatlıları kitabını ekledim dosyalara...Ama Fransızca, Fransızca bilen arkadaşlardan yardım isteriz;)

butun kitabi ceviremem tabii ki ama, ilginizi ceken tariflerin tercumesine yardimci olabilirim.. 

01/01/2012 16:15:00

Dukanın5.atak günündeyim. Dukan amca bana 6 gün versi ama ben onu 7ye tamamlamak istiyorum. Aslında 10 gün bile yapabilecek gibiyimmoral olarak ama 10güne cesaret edemiyorum. Zaralı olursa diye.

Bu aradasoru:

Kitapta ketçaptan bahsediyor ama salçadan bahsetmiyor. Atak döneminde salça kullandınız mı?

Yine kitapta salatalık turşusuna ok diyor ama salatalıktan hiç bahsetmiyor. Atakta salatalık yediniz mi?

Bir de 0 yağlı süt ve süt ürünleri mi kullanıyorsunuz? Ben yağ oranı 100ml de %2,5luk süt ve %1,3lük yoğurt kullanıyorum. Olur mu sizce?

01/01/2012 19:26:00

Yeşilanne kitabın orjinalini yüklemiştim dosyalar kısmına orada taradım, salatalık serbest...bilgine

01/01/2012 20:41:00

Yeşilanne testte 6 gün dediyse o kadar yap derim daha fazlası bünyeni zorlayabilir
ben yemeklerde kaşık ucuyla salca kullandım tat versin diye ama salatalık yemedim atakta yok diye biliyorum tursu da 2,3 taneyi geçmeyecek ama yeşillik maydanoz nane dereotu serbest...
kolay gele :))

01/01/2012 22:09:00

Hulya, çok teşekkürler. Acaba çeviri olduğu için mi sadece turşu yazılmış nebileyim ya da Fransa' da salatalık çok yetişmiyor ve bu yüzden konserve ya da turşusunu tüketiyorlar da olabilir :)) Heroina evet ekstralarda salatalık turşusu yazıyor kitapta. aslında salatalık turşusu okeyse salatalık hayli hayli ok olmalı. Hande de atakta serbest demişti, ben yedimde ama kitabı okuduktan sonra kafam karıştı. Neyse ki maydonozu acaip seviyorum :)

Bu arada hımm yarın 6. günüm.Çok zorlanmıyorum sanki ama 7ye tamamlamasam mı..

01/02/2012 03:46:00

salatalık turşusu sirke içeriyor, belki de gelen etkiyi nötrleyebileceğinden turşusuna izin vermiş olabilir, ben lahana turşusu filan da yiyorum, turşu yiyorum kısacası her türlüsünden. ama normal salatalıktan uzak durdum hep emin olamadığım için.

salçayı kullanıyorum, ketçap'ı da tat'ın ketçcabından alıyorum. en katkısız onu buldum şimdiye kadar.

süt yoğurt yağ oranı uygun bence, light yazan ürünleri kullanıyorum. yoğurtta yarım yağlıyı da tercih edebiliyorum bazen.

01/02/2012 04:58:00

Yeşilanne kitapta vitaminlerle ilgili bölümde doğal olarak alabiliriz demiş ve domates, salatalık vs saymış, "cucumber" diye aratınca ben ilgili sayfaları buldum.

01/02/2012 05:09:00

20.11 77.2
02.01 71.4 :(

Yeni yıl zahiyatı +600 gr olarak şahsıma döndü. Annemleri bugün yolcu ediyoruz. İki haftada sadece bir kilo vererek kaybettiğim zamanı onlar gittikten sonra kapatacağım yani umarım :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...