Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

01/02/2012 07:23:00

02.01.2012- 70,6 Kg ile hayırlısıyla başladım.

Site 3 gün atak verdi ama ben 4 gün yapacağım, sabah kahvaltım:

Atak 1. Gün:

-1 dilim dukan ekmeği (30 cm çapında tepsinin 1/16 lık parçası)
-light beyaz peynir yarım cep telefonu kadar (Nokia 6230)
-2 adet katı yumurta
-1 fincan şekersiz çay

01/02/2012 07:25:00

günaydııııııınnnnnnnn yılbaşı kutlamalarından cumaya nazaran -800le çıktım kendimle gurur duyuyorum!!! toplam verdiğim 13,5 kg oldu :))) yılbaşı günü gündüz hem az miktar hem de sadece dukana uygun beslendim, akşamına da et, salata yedim, +2 kadeh rakı, çeyrek dilim revani, 3 tane kestane şekeri yedim :P ertesi sabah +200 idim. pazar günü yine çok dikkatli bir diyet uygulamadım ama az az yedim ve bu sabah itibarıyla cuma sabahından 800gr eksiğim!!! bu yıl harika geçecek :))))

sorulara gelince: salatalık turşusu serbest ama tuz su tutacağından abartmayın der dukan amca ve nedense sadece salatalık turşusu diğerleri değil (en azından onların kültüründe olmadığından)... salatalığın çiğ hali atakta yenmiyor

diyet ketçapa izin verdiğine göre abartmamak şartıyla biber veya domates salçası kullanılabilir bana göre

01/02/2012 07:28:00

Bige tebrikler ;) BEnim atladığım konu evet atakta yenmiyor, atak diye belirtmemiştim. Ama atakta zaten sebze yenmiyor, maydanoz, dereotu dışında...

01/02/2012 07:33:00

salatalık turşusu yiyebiliyorsun atakta benim hatırladığım ;)

01/02/2012 07:41:00

+900 ile geldim.

perşembe sabahı 60,4 ile başladım. akşam antalya yolcusu idik.

rejimi bozdum mu bence hayır. tek sıkıntı light ürün tüketemedim. Cuma sırf protein idi. hiç aksamadı, cumartesi sebze protein idi o da çok sorunlu geçmedi diyebilirim. 

kaçamaklar,
cevizli salata,iki zeytin, iki yudum kadar şarap (otelin şarabı çok kötüydü diyet kolaya dadandım), bir de domatesli birsalata ama zyagi boldu süzdürerek aldım hep.
ne tatlı, be börek çörek ne başka bir şey. açık büfe bile baştan çıkaramadı beni. Gittiğimiz yer de de sürekli açık büfe vardı. Tatlı büfesine zaten uğramadım. 

ama dün otelde öğle yemeğinde sardalya ve salata yedim o tuzluydu, akşam yemeği yemedim ama eve gelince 23 gibi beyaz peynir salatalık ve 2 tane turşu yedim.

tek aksayan şey ctesi pazar üstüste 2 gün sp ağırlıklı gitmek oldu. Şimdi 3 gün atak yapacağım. 

Tuvalet meselesi ise nanay. 6 günde 1 kez.

regl olmama da 6 gün var

Umarım su toplamışımdır yoksa bu bir hayli moral bozucu. Hele kocanız da dukandaysa ve otelde sadece azami dikakt ve bol bira ile gittiği kiloda dönmüşse...

60,4 kg gittim, 61,3 kg döndüm.

Bu yıl iyi geçmeyecek anlaşılan...

01/02/2012 07:44:00

adet+wc+iki gün sp+hava değişikliği+yolculuk şişliği

normal be conconum moralini bozma 2 günde gider bence ;)

01/02/2012 07:48:00

umarım oyle olur. fena halde canım sıkıldı çünkü. 

01/02/2012 09:39:00

Ozge kesin Bigenin dediği gibidir. Yoksa yediklerin kesinlikle +900 edecek şeyler değil. Bir de wc olayı muhakkak etkiliyordur. 6 gunde 1 fazla. Hafta sonuna kalmaz eskisine dönersin bence.

Nil hadi hayırlısı ve hiç kafana takma, çalışırken çok ama çok daha kolay. Ben cmts pazar daha zorlanıyorum. Evde herşey var, azim etmek daha zor oluyor. Çalışırken yemeğin saati belli. Ofiste yiyecek yok falan derken çok daha kolay geliyor bana.

01/02/2012 10:20:00

Selam - ben annemlerdeyim Ankarada,  malum cumadan beri , sarmalar kuru palıcan dolmalaraı , ekmek kadayıfı , cikolatalı tatlılar , her türlü cerez , 1 şişeye yakın sarapvs. sayamayacagım cok sey yedim . Bugün tartılmaya korktum zaten . Sütyen bandımın sıktıgından mütevelli anlıyorum zaten. 

İşede gec geldim yol yorgunu. Yarın tekrar ataga dönüyorum , ve spora düzenli baslayacagım . En az +2 koymusumdur sanırım .

01/02/2012 10:29:00

Nilüfer hayırlı olsun sana da;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...