Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

11/27/2011 21:37:00

oncelikle dr oetkerin vanilya,acibadem aromalarini edinmen lazim,bir de toz karanfil,ben de tane vardi,onu ezdim
2 yumurtayla 5 kasik toz tatlandiriciyi cirptim,1 aida cay bardagi light sut,5 damla acibadem aromasi,2 damla vanilya aromasi,6 kasik yulaf kepegini de koydum ve cirptim,en son 1 paket kabartma tozunu ekledim,ben silikon baton kek kalibinda 170 derecede pisirdim...
bir de http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/96dc970f-0f7c-4b52-9796-9f3700d97656/3/dukan-diyeti-yemek-tarifleri bu sayfadaki kurabiyeden yaptim,o da cok guzeldi..
senin ylaf kepeginin markasi nedir?

11/27/2011 21:38:00

eda,
tabii ki su da var icinde,ama gunde 2 lt su tuketirken,tamaminin su kaybi olmasi imkansiz

11/27/2011 21:44:00

hamsi tarifi şahaneee :)

11/27/2011 21:51:00

gaza geldim :)))
o zaman bir de biftek tarifi vereyim
1kg biftek
1 cay bardagi light sut
kimyon,kekik,taze cekilmis karabiber,butun bunlari bir gece onceden harmanladim,eti marine ettim,ertesi gun,bir bas sogani halka halka dogradim,clipsonun altina dizdim,4 dis sarmisagi da koydum,uzerine biftekleri ve marine ettigim sutlu karisimi doktum,1 buyuk cay bardagi ilik su koydum,tuzunu ekledim,20 dk pisirdim,pamuk gibi oldular:)))

11/27/2011 22:01:00

Duygu beni de Gaza getirdin arkadasim bi zahmet yapsan da yesek:)))

11/27/2011 22:03:00

ah julide ask olsun,yapmam mi,buyrun gelin lutfen,beraber yeriz:)))

11/27/2011 22:04:00

olmuyor olmuyor olmuyor,dukana geri dönemiyorum.yumurtayı görünce bile midem bulanıyor,et yemekte ona keza:S hamilelikte aldığım 27 kiloyu verdim,dukanla diil sadece.bayramdan bu yana yapamıyorum dukanı.15 gün annemlerde kaldım 67 kg ile gittim 71,5 ile geri geldim geleli 1 hafta oldu şuan 68 kg yum.1 haftadır dukan yapmaya çalışıyorum ama hep kaçamak yapıyorum regliyim ayrıca acayip canım tatlı istiyor.1 haftada hergün çikolata kek yedim,kahvaltıda kepekli krep,akşamlarda protein yedim ama aralarda hep çikolata gibi tatlılar yiyerek tatilde aldığım kilonun 1 kg su hariç verdim.cnm et yemek yumurta yemek istemiyor şimdi nasıl devam edicem ben.kızlar bana bir akıl verin.58 kg ya düşmem lazım:S

11/27/2011 22:11:00

demetim zorla degil,guzellikle :)))
nurcan,
sana verebilecegim en buyuk tavsiye bu dukani bozmana vesile olan gidalari evde bulundurmamak olur,cikolata alma,kek yapma,yapacaksan dukan keki yap,bir de regl doneminin hemen sonunda basla ki tatli istegin tavan yapmasin:(((

11/27/2011 22:30:00

belki saçma ama (belkisi fazla olabilir) sadece atak yapsam ne olur

11/28/2011 06:27:00

ozden,
senin gibi incecik olanlara haftada bir ya da iki gun atak oneriliyor sadece,kalan gunler serbest...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...