Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

11/28/2011 06:28:00

Rapor:
8.gun sabahi:-4.2 kg:)

11/28/2011 06:40:00

günaydın...

dukan seyir 3.gün: +1 kilo oldu.

hafta sonu seyire geçince yaptığım yemeklerden 2 şer yemek kaşığı falan yedim herhalde.

hiç kaçamağa gelmiyor

2 kilo vermiştim 1 kilosunu geri aldım :((

22.11.2011---74,5
28.11.2011---73,5

11/28/2011 06:41:00

başlangıç : 70,5
1. gün sonu : 69,8
2. gün sonu : 69,1

toplam 4 gün atak yapmayı düşünüyorum. dukan amca 3 gün dedi ama 10 kilo fazlam var. 4 gün iyi olur sanırım.

duygutipi, tarifler süper bu arada. denemek için sabırsızlanıyorum :)
eline sağlık.

11/28/2011 07:06:00

20.11.2011 - 77.2
28.11.2011 - 75.4

(ilk üç günü atak)

Sebzeye geçince verdiği kiloyu geri alanlara beni de ekle Sahra :( Cuma sabahı 75.2 gelirken Cumartesi sabahı 76.3 bile gördüm. Moralim çok bozuldu. 75te kırılma olmasını bekliyordum. 75in altına inmek motive edecek beni. Yıllardır bu kiloda olduğum için zor olacak galiba. Hamile kalırken 75 kgdım ben.

Bugün kitaba tekrar baktım neyi yanlış yapıyorum diye ama kendi de yazmış. Seyire geçince verilen kilonun bir kısmı geri alınır. İlk zaman su da gittiği için sebze de o suyu geri koyduğu için oluyormuş.

11/28/2011 07:09:00

ilknur,
çok zorluyorum kendimi bırakmamak için
çünkü gerçekten yemiyorum, kaçamaklarım çok masum ve çok az. hemen geri alınca moralim bozuldu. bari aynı kiloda kalabilseydim :((

neyse 2 gün daha sabredicem. gidişata göre devam edicem.
sanırım bu diyette asıl olan direnmek, devam etmek.. 

11/28/2011 07:14:00

Sorma haftasonu ben de bırakayım diye kendimi yokladım ama bir ay süre tanıdım kendime.  Ben ramazanda bile hiç diyet yapmadan iki haftada üç kilo kaybetmiştim. Şimdi yemeden kilo verememek hatta aldığımı görmek sinir bozucu.

Tek tesellim haftasonu sonunda yulaf kepeğini buldum. Krep yapıp yiyiyorum daha iyilerini yemiştim ama bu da hiç yoktan iyi. Ekmek yerine geçiyor bari ve tutuyor insanı.

11/28/2011 07:51:00

kacamak yapmamaya calışın hanımlar.

dukan diyeti ne yazık ki kesinlikle hata affetmiyor. ve sebat gerektiriyor.

dun itibari ile 11,7 kg vermis durumdayım.

canım felaket simit, kalalvi bir kahvaltı börek kısır filan istiyor. direncim çok düşük bu aralar. az once metroda kitabı okudum, vucut verdiği kiloları geri almak için 3 yöntem uygularmış;

1- yemeklere karşı inanılmaz bir iştah artışı
2- minimum hareket, enerji harcamamak için yavaşlama, zihinsel faaliyetlerde yavaşlama ve üşüme
3- yiyeceklerden daha fazla kalori cekme kabiliyetinin artması. 100 kalori yerine 130 kalori cekebiliyrmuş. 

bu nedenle rejimi bırakıp eski alışkanlıklarına dönenler sünger gibi çekermiş kiloları.

dayanmak ve iradeli olmak zorundayım. kilo işinin kökten bitmesini istiyorum, ne rejimi bırakıp sonsuz bir vicdan azabı çekip başladığım işi bitirememek huzursuzluğunu yaşamak istiyorum ne de hantallaşıp kadın olmaktan çıkmayı istiyorum.

ben en zor zamanlardayım yani kızlar. yeni başlayanlarda kilo çok güzel gidiyor ufak oynamalar olsa bile. ama şimdi herşey güç...uzun zamandır diyette olmanın psikolojisi, ve tamam verdim işte bu kadar yeter diyebilecek olmak, aşağı düşüşün müthiş yavaşlaması..

bakalım bu savaştan kim galip çıkacak.

11/28/2011 07:52:00

günaydın 

bugün itibariyle bende aranızdayım caymamak motive olmak için yazacağım
sabah yumurta ve süt ile yapılmış omlet ve biraz krem peynir yedim
28.11 84.4kg (hamilelikte bile bu kiloyu görmedim:( ben)
4 gün atak dedi site

sütü ve yoğurdu layt tüketmek zorundamıyız normali olmaz mı?

11/28/2011 08:19:00

bende bugün başladım57.8 kiloyum sabah dukan krebi haşlanmış yumurta roka ve dereoyu şekersiz çay içtim hadi bakalım bu arada bende ev yapımı yoğurt ve süt tüketmeyidüşünüyorum

11/28/2011 08:19:00

olabildiğince light yemek gerekiyor ates. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...