Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

11/29/2011 07:48:00

lan nooluyor. neden tıkandım ben :(((

11/29/2011 07:53:00

sahra regl doneminde misin?

tuzlu mu yedin? az mı su içtin? 

su yerine çaya kahveye kolaya mı dadandın? 

bırak durmayı kilo bile aldım ben atakta.

bugün daha fazla su iç...

hele bir anlat bulalım neden tıkandığını

11/29/2011 07:53:00

sahra regl doneminde misin?

tuzlu mu yedin? az mı su içtin? 

su yerine çaya kahveye kolaya mı dadandın? 

bırak durmayı kilo bile aldım ben atakta.

bugün daha fazla su iç...

hele bir anlat bulalım neden tıkandığını

11/29/2011 07:55:00

1. gün 83.3

atakta hızlı giden seyirde duracakmı gözüm korktu şimdiden

11/29/2011 07:57:00

günde 2 litreden fazla su içiyorum özge
tuzu hayatımdan tamamen çıkarttım..

sadece çok et yiyemiyorum az yiyorum, midem kaldırmıyor ::(
ama bugün sadece et yiyeceğim.

ve çok kötü kabızım. atakta kabız oldum çaylarla 4.gün tuv.çıkabildim
3 gündür yine kabızım

ne bileyim aklıma geliyor acaba az yiyorum diye mi kilo veremiyorum :( adet tarihime daha nerdeyse 1 hafta var :(

hadi hafta sonu az da olsa kaçamak yaptım ondan veremedim diyordum ama 2 gündür neden kilo gitmiyor ona üzülüyorum. atakta 2 kilo vermiştim onunda birisini geri aldım :(

11/29/2011 08:01:00

1- et yeme oranını arttırman şart sahra. balıksa balığa yüklen, köfte ise köfteye. Bir şekilde buna çözüm bul lütfen. 

2- Kabızlık ciddi sorun. kesinlikle etkilemiştir. Elma krom çayı denedin mi? tuvalete çıktığın anda dramatik bir düşüş olacaktır, tecrübeyle sabittir.

4- kadın vücudu su toplamaya adetten 1 hafta önce başlar. Yavaştan su birikmesi başlamıştır. Adetin 3.4. günü iner sular.

5- bence sp günlerinde sebzeyi proteinden fazla yiyor olabilirsin, bu da su tutar.

ne yapabilirsin;

bence 1 hafta daha dayan, bu kadar dayandın. ama o zamana kadar manyak gibi tartılma. bak bakalım sonuç ne olacak. baktın olmuyor vazgeçersin. kaybedecek neyin var ki?

11/29/2011 08:06:00

ben geçen ay evimi değiştirdim yani taşındım.
taşınma arasında 3 gün boyunca dışardan et ve türevlerini yedik tabii. ve ben yine mide bulantısı çekmeye başlamıştım. resmen ağzımda tat kalmamıştı. ama 2 kilo vermiştim :)

evet et zayıflatıyor anladığım kadarıyla. ben ps gününde sebzeyi daha çok yedim etten. hatta akşam yemeğim sadece sebzeydi yanında da yoğurt vardı.

ok. buna dikkat etmeye çalışacağım. özellikle ps gününde..

bir de ben elma krom içiyorum ona rağmen kabızlık sorunum devam ediyor :((

çok teşekkür ederim özge. söylediklerini deneyeceğim. ama moral bozukluğum had safhada yani..

11/29/2011 08:12:00

bu duraklama döneminde biraz spor soksanız hayatınıza hem mutlu olursunuz spor yaptığınız için hem kilo verirsiniz olmaz mı

11/29/2011 08:14:00

bozmuyorum nil ama moralim bozuk yani..

11/29/2011 08:15:00

ateş teşekkür ederim. öğlenleri yarım saat kadar yürüyorum. akşam ne yazık ki çocukjla tek olduğumdan yürüyemiyorum
tabii bu mekik çekmemek için bahane değil
haklısın :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...