Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

11/22/2011 11:16:00

cıks diyet bisküvi işinizi görmez
gurmenetten alın yulaf kepeğini

sadece sebze olmuyor sahra yanına en azından yoğurt veya ayranla protein eklemen şart

geçen gün bir kek yaptım :))) yarın getireyim tarifi

dün akşam 1 yumurta, 1,5yk yulaf kepeği, göz kararı (bolca) tatlandırıcı ve yarım çay bardağı kadar süte (koyu bir kek hamuru kıvamı) az bir instant maya attım... yağsız tavaya yağ damlattım peçeteyle sıvadım ve pancake yaptım :)))))) gecenin 11inde muhteşem gitti yanına da sütlü kahve oooooooooffffffffşşşşşşş

11/22/2011 11:17:00

işte ben bu seyir evresinin p+sebze gününü tam anlayamadığım için soruyorum

11/22/2011 11:19:00

ok bige sağol
ayran ve yoğurt işimizi görüyorsa şahaneee

11/22/2011 11:23:00

Ben aylardır dukan diyeti yapmak isteyip, hep içimde bir yerlerde hayır yapma! diye bağıran sesin baskısından kurtulamayıp, yapamayanlardanım :(

Azı karar, çoğu zarar sözünü maddi manevi hayatımın her evresinde felsefem haline getirmeye çalışırken, bu düşünceye ters bir şey yapmamaya çalışmak belki de durduran beni. Burada tartışma çıkarmak değil amacım. Beni bilirsiniz zaten.

Geçen gün bir kanalda Karatay Hoca konuktu ve Karatay diyetini anlattı. Burada anlatan arkadaşlardan bildiğim kadarıyla Dukan diyetine inanılmaz benzettim. Çok gaza geldim falan. Kesinlikle inanmak istiyorum hayvansal gıdanın çok tüketilmesinin zararı olmadığına. Ama sadece inanmak istemekle yetiniyorum.

Bence Dukan vb. dietler kesinlikle doktor kontrolünde yapılması gereken diyetler.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19288262.asp

Öptüm hepinizi :)

11/22/2011 11:28:00

ben centrum kullaniyorum vitamin

sebze protein gunlerinde;

1- sadece sebze yiyemezsiniz yannda mutlaka protein olmak zorunda.
2- yediginiz sebze miktarı protein miktarından fazla olamaz.

Ben ne yapıyorum;

genel oalrak sebze yemeği yapmaya vaktim olmuyor. onun yerine bolca doamtes salatalık, çiğ kırmızı biber, marul vs tuketiyorum. bazen brokoli haşlıyorum. öğlenleri somon salata tercih ediyorum.

ama benim düzenim sıkıcı biraz. vaktim olmuyor yapmaya pek çok şeyi..

11/22/2011 11:36:00

yeşil anne,
ben de okudum o yazıyı. aklımda dukanla ilgili dehşet senaryolar var. ne yalan söyleyeyim. çok da sağlıklı bulmuyorum ama benim gibi kilolu birinin de sağlıklı olmadığı kesin :(

11/22/2011 11:38:00

tüm arkadaşların dukan diyeti hayırlı olsun.kolay gelsin 

benim bugün ataktaki 5.günün 88 kiloyla başladım bu sabah 86 çıktım sadece 2 kilo gitmiş
70 kilo ile hamile kalıp 25 kilo aldım ve 95 kilo ile doğuma gittim doğum sonrası nerdeyse hiç kilo veremedim.emzirmek kilo verdiriyormuş ben tam tersi aldımda aldım emzirdim acıktım yedim.kilo verecekken habire aldımda aldım.doğum yapalı 7,5 ay oldu ve ben oğluma 8 aylık hamileyken olduğum kilomdayım.
bakalım umarım dukan amca bize derman amca olur.kitabı okudum internetten sürekli araştırıyorum umarım doğru şekilde uygulayabilirim .

11/22/2011 11:45:00

dukandiet.co.uk den bakabilirsin nil

11/22/2011 11:48:00

bana 3 gün atak verdi ama 5 gün yapayım diyorum ben adette olamadığımdan kilolar yavaş gidiyor

11/22/2011 12:02:00

valla annemin tahlil sonuçlarını gördükten ve benim yaşadıklarımdan sonra kimse bana dukan'ın zararlı olduğuna inandıramaz:) ama protein alıcam derkende bol yağlı ve bilinçsiz beslenmemek gerekiyor bunu zaten Dukan'da izin vermiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...