Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

11/30/2011 21:43:00

:))) dilek önerdi zaten bana bu diyeti. bizim sitede kızlar eriyo diyerek. evet doğum yapmış ve senden daha ince bir arkadaşın varsa yanında gerçekten sinirlerin bozulabiliyor :D

11/30/2011 21:49:00

Nilcim benim sıska olmama gelirsek yoook boyum kısa 1.57 civarı ( tam boyumu asla bilmek istemediğimden :)) ) dukan amca bana 4 gün atak önerdi. 2-2.5 kilo civarı gitti atakta. şimdi 20. günndeyim yaklaşık 5 kilo verdim işte.. insan verdikçe daha bir mutlu, motive oluyor tabi. burası tam gaz vericek diye umuyorum. okula yemek götürüyorum hergün tupperlar sağolsun ( reklamı da unutmam ) anlayacağın harfi harfine uymaya çalışıyorum. tatlı krizi gelirse normalinden bile nefret ettiğim kolanın diyetini içmeye başladım mecburen :( bir de oetkerin light pudinglerinden aldım. kakaolusu gayet başarılı vanilyalısını deneyeceğim yarın :) 

11/30/2011 21:54:00

sen de süper vermişsin. hatta benden çok daha iyi 7 günde 4 çok iyi rakam. seyir döneminde evet bazen benim de 300-400 gr aldığım günler oldu. özellikle SP günlerinde daha az kilo veriliyor. ama bu kitapta da belirtilmiş zaten. moralini bozmasın hiç gayet normal birşey. sen kaç kg vermeyi düşünüyorsun? 7 günlük atak çok gibi geldi bana. 

11/30/2011 21:55:00

boyun posun kaçtı özdencim?bende seni zayıfsın diye hatırlıyorum.dukan amca haklı mı acaba:)bölgesel mi zayıflamak istiyorsun? tarifler http://www.facebook.com/pages/Dukan-Diyeti-Tarifleri/289208191105112?sk=photos burada görsel olarak var.sen çalışıyordun iş yerine mi götüreceksin yemeğini.ben sabahları krep yapıyorum,peynirle yiyorum protein günlerimde.öğlen geçiştiriyorum akşamada buradaki tarifleri göz atarak bişiler uyduruyorum.

11/30/2011 21:58:00

bu akşam splenda aldım bir hevesle puding yapayım dedim.bir tarif uydurdum ama acılıktan yiyemiyorum olan kepeğime spelandama oldu.acı oldu puding. tarif  1 su bardağı süt,2 yemek kaşığı spelanda,göz kararı kakao.(rengine göre)2 yemek kaşığı yulaf kepeği. kesinlikte tavsiye etmiyorum acı oldu:S yarısını zor bela yedim,tatlı canım iştedikçe bundan yiyip tatlıdan tiksinmeyi düşünüyorum:)

11/30/2011 22:03:00

nurcancım sağol canım benim.o sayfayı aslı da önerdi ama bnim daha çok 4 günlük atak menüsü yayınlandı ya öyle birşeye ihtiyacım var tatlım ya.ben çalışmıyorum tatlım.1.69 a 58-59 falanım ben.ama eşim yapacak.ben d etakip edip yapcam onunla.göbek var göbekkkk

11/30/2011 22:05:00

hehe gerçekten tiksinip bir daha yemek istemiyorsan tabii işe yarayabilir. oetker in light pudingleri gayet hoş bence denemediysen öneririm 

11/30/2011 22:47:00

ben sanmiyorum 9 gun atak vermis olsun.

11/30/2011 22:51:00

arenin_teyzesi light pudingleri denedimde haftada bir yenilebiliyor diye biliyorum.benimse hergün canım tatlı istiyor kendim yaparsan hevesimi köreltmek amacıyla hergün yiyebilirim dedim amma yenilecek gibi olmadı malesef:S

özdenim, sabah kahvaltısı:2 adet haşlanmış yumurta pul biberli(metabolizma çalıştırır,daha zengin görünüp göz boyar,lezzetinide arttırır),istenildiği kadar peynir,krep ( 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği,1 yumurta (isteğe göre),krep kıvamına gelecek kadar süt,tuz.)maydanoz dereotu salatası yapılabilir.

öğlen:roka salatasının üzerine ton balığı konulup afiyetle  yenilebilir(pratik olur)

akşam:tavuk sote (su ile yapılıp,baharatlarla lezzetledirilir),yanına sos( minik kase yoğurt, tuz,bol nane,isteğe göre sarımsak) 1 su bardağı light kola.

2. gün : krep ( 1 yada 2 yumurta çırpılıp içine 1,5 y.k. kepek,elle ezilmiş istediğin kadar peynir,minik doğranmış maydanoz,istenilen baharatlar karıştırılıp,birkaç damla sıvı yağ damlatıp peçeteyle yaydırdığınız tavaya döküp ters düz pişirin) yanında çay ohh mis:)

öğlen : köfte,ayran (köfte fırının ızgarasında pişirilebilir,ayran light ayran yada light yağurttan yapılabilir)

akşam: ciğer sote ( su ile pişirilmiş),maydanoz soğan salatası,1 bardak light kola

3. gün:
sabah:su ile pişirilmiş yumurta,sade krep,pey6nir,çay

öğlen:
hindi külbastı ızgara,
akşam: balık buğlama,roka salatası,1 brdk kola

4, günde
sabah: krep,yumurta,peynir
8
öğlen:haşlanmış tavuk,ayran
akşam: et sote,kola

11/30/2011 22:55:00

nurcannnn harikasınnn çok sağolllllll

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...